Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: PalmaKokosowa »

to chyba są damskie pompki"
coś nie uśmiecha mi się zdawanie tego xdd mam nadzieję, że przez to będzie niższy próg na ten drugi wojskowy
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Asillith »

z tego co zrozumiałam to najpierw będzie test a później z tych osób wybiorą 60 z najlepszymi wynikami matur i dlatego zaczęłam zastanawiać się jak będzie ten test wyglądać. Do tamtych wymagań też dotarłam i sądzę że jest to normalna pompka na ławce tylko że łokcie idą w bok ale sama sobie tego powiem szczerze nie wyobrażam. Trenując robiłam pompki na ławce ale nie w taki sposób jak oni to opisują sądzę że trzeba poczekać jak konkretnie napiszą coś więcej
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

jeżeli pomoże wam to w poszukiwaniach to te sprawdziany nie różnią sie wiele od okresowego sprawdzenia kondycji fizycznej u zołnierzy (oficerów). generalnie przy jakims tam treningu (ok pól roku) nie ma problemu przejść te testy. Wymagania raczej będą (bo teraz ztcw to trzeba tylko przejść na min by się dostać), zbyt wyśróbowane. Na pewno mniej niż do szkół oficerskich.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

A co do ilości chętnych i wymogów to różnie może być (ze względu na to, iż już od pierwszego roku jest nabór). W tym roku z tego co słyszałem do służby z wojleku nie przyjęli około 10 osób /tylko/.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Padre Morf »

PS proszę nie wierzyć, że wojsko ma osobne miejsca na specjalizację to bajeczka dla nie znających tematu.
owe osobne miejsca to po prostu miejsca w szpitalach wojskowych gdzie pierwszenstwo przy obsadzie ma MON.
Jak na razie zrobienie specjalizacji w czasie służby to dobra wola przełożonych.

ew. wysla Cie na cos co nie bardzo Ci sie podoba ]
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

Dodam tylko, że wojskowych szpitali dużo nie ma a w kolejce jeszcze są plecaki -)

Jak słysze o specjalizacji to caly czas mam przed oczami lekarze wojskowego, któremu tuż przed emeryturą pozwolono robic specję z anestezji. Był starszy od szefa kliniki
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Padre Morf »

Przede wszystkim trzeba mieć zgodę. Nawet jak się ją ma trzeba załatwić tyle różnego rodzaju papierów, że sporo osób woli badać kible w jednostce i mieć święty spokój ]

A w niektórych dziedzinach miejsca są ale nawet pies z kulawą nogą tam nie pójdzie - nawet cywil ]
Przykład to transfuzjologia - kiedyś było sporo transfuzjologów wojskowych, a teraz jest mogiła ]
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

no ok, widać że w wojsku nie jest kolorowo, ale dajmy na to że jak ktoś sie dostanie na ten kierunek wojskowy, to czy obowiązują go przepisy jak normalnego żołnierza, tzn, jedna przepustka w miesiącu. I czy wogóle można opuszczac te koszary, czy jest jakiś czas wolny żeby wyjśc w tygodniu na jakiś czas:oops: może to głupawe pytanie ale lepiej się dowiedziec wcześniej niż potem załowac.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: biolga »

Do Gili: to nie są damskie pompki. To są klasyczne pompki, tyle że ręce dla ułatwienia oparte są na ławeczce. Bo 30 damskich to zrobi nawet ktoś którego jedynym wysiłkiem jest przełączanie kanałów w TV.

Ja mam pytanie, bo nie do końca rozumiem, można robić speckę (taką jaka pozwolą) czy nie na tym wojskowym ? I jestem jeszcze ciekawa co z angielskim, czy będą testy. Na stronce WSOWL Wrocław nie widzę adekwatnych wymagań dla tych co podpiszą kontrakt od razu.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

Gosiak,
Precyzujac:
wydział wojskowo-lekarski
kierunek - lekarski na którym część studiuje jako cywile, a część podpisuje kontrakt z wojskiem i studiuje jako podchorążowie.
Jako podchorążowie macie dodatkowe obowiazki, np służby (podoficer dyżurny itd). Przepustki stałe (konieczność noclegu w koszarach) brak możliwości opuszczania granic garnizonu, bądź jednorazowe (np na weekend zeby pojechać do domu) itd. Będący teraz podchorążowie mieli dość luźno, raczej nikt im nie żałował przepustek i szło sie dogadać.

Specjalizację robi się PO studiach i stażu (tyczy się kierunku lekarskiego).
Test z angielskiego jest przy rekrutacji i gdzies tam na stronie są przykładowe (nie jest to trudny test).
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

Dziękować !
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

Ostatnio rozmawiałem z tegorocznymi poborowymi i mówili, ze nie ma problemów z przepustkami, jakimś obowiązkowym przebywaniu w koszarach czy problemów z robieniem specjalizacji (w ramach rozsądku).

Pozdrawiam.
marekmarecki
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2009, o 18:53

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: marekmarecki »

jak myślicie czy dużo osób rzuci się na nową propozycję MON czyli służbę kandydacką od pierwszego roku i studia na wojskowo-lekarskim w Łodzi?
nie wiem czy się zgłaszać bo nie jestem jakoś wielce wysportowany i testy z wf-u to zdałbym chyba na najniższych wynikach. czy zatem warto się porywać?
piszcie jak myślicie- jak to będzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości