Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

Testy sprawnościowe etc. Sprawdz sobie czym prędzej na stronie !
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: omykowa »

Yyy testy sprawnościowe są 5-6 lipca Grzybu
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

A to sorry za sianie zamętu. Czytałem że w marcu ale pewnie zmienili (bo gdzie by chętnych znaleźli jak nikt o tym (zresztą dalej) prawie nie wie).
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: omykowa »

Hmm, z tego, co wiem, do 31 marca ma trwać kompletowanie dokumentów i decyduje data stempla z przekazu pocztowego. Tylko nie bardzo wiem co z tego, tzn. jakich dokumentów sobie w tym dziwnym terminie życzą Chyba tylko zdjęcia, bo tegoroczni maturzyści nie będą mieli jeszcze nawet świadectwa ukończenia LO, o maturalnym nie mówiąc
Ale jeszcze do końca marca jest czas, żeby się dowiedzieć
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: peHa »

było już wyżej. Grzybu123 dlatego odświeżyłem bo coś mi się nie zgadzało
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: biolga »

Jak tam Wam dziewczęta pompeczki idą ?
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Basicz »

A idą, idą:) Choć chyba jednak wyniki z matury będą ważniejsze.
W sumie ciekawa jestem ile osób planuje studia na tym kierunku. Tak naprawdę trzeba podjąć bardzo ważną decyzję, której raczej nie będzie można zmienić. No, chyba że nas po jakimś czasie wywalą. hehe
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

No wywalenie z tej uczelni grozi zwracaniem pieniędzy, więc jest to skrajnie poważna sprawa (ale osobiście sądzę, że kto się uczy ten sobie spokojnie poradzi).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vavi
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2010, o 20:42

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Vavi »

Mnie natomiast bardzo ciekawi ile będzie zarabiał (lub może zarabiać) taki 35 letni lekarz wojskowy i jak on wypada w porównaniu z kolegą z cywila. Czy jest to znacznie uzależnione od stopnia wojskowego? Rozumiem, że wszystko zależy od dowódcy, ale może ktoś podać jakieś liczby orientacyjne.

Tak swoją drogą to informację, odnośnie woj-leku, UMed ma straszną. Co by się nie zapytać odpowiedź będzie: No. tak może. wkrótce się okaże. być może. wojsko to świetne miejsce."
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

Vavi, za dużo zmiennych:
w cywilu teoretycznie do 35 rż jesteś w stanie skończyć jedną i być blisko końca drugiej specjalizacji. Jako specjalista (teoretycznie) zarabiasz wiecej, możesz sobie prywatny gabinet otworzyć itd.Wszystko zależy od miejsca pracy - w niektórych szpitalach podstawowa pensja specjalisty jest mniejsza niż rezydenta (vide ostatnie procesy o dyskryminacje), ale nie wszędzie tak jest.

W wojsku dostajesz stała pensję, która rośnie z czasem i ewentualnym awansem (a z tym różnie). Ze zrobieniem specjalizacji w wojsku różnie - w tym wieku jest szansa ze jeszcze nie zamkniesz). Możliwości dorobienia, ograniczone. Swoją drogą myslę, ze w w wieku 35 lat to przygoda z wojskiem będzie zakończona
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

ILE MOŻNA DOROBIĆ
Emeryt wojskowy ma prawo dorobić sobie do emerytury, podobnie jak emeryt cywilny". Ile może dorobić do emerytury, ustala co roku minister obrony narodowej. Od 1 marca br. kwota ta wynosi (razem z emeryturą) do 3769,80 zł brutto. Jeśli zarobi więcej - świadczenie zostanie zawieszone.
Uwaga! Jeśli zarobi ponad 2029,90 zł (ale mniej niż 3769,80 zł) - emerytura zostanie zmniejszona. O podjęciu pracy musi powiadomić Departament Spraw Socjalnych Ministerstwa Obrony Narodowej, a z dochodów musi się rozliczyć w systemie rocznym lub kwartalnym.
Tyle może dorobić, jeśli chce dostawać za darmo tę emeryturę. Dobry lekarz kardiolog potrafi za dyżur nocny w okolicach 1000 zł. Interpretację zostawiam WAM.
przelatek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2009, o 23:05

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: przelatek »

zależy w jakim mieście. bo w moim mieście 1000 to dość zaniżona stawka, raczej 1500 2000 a w święta 2600 za dyżur
Awatar użytkownika
yen
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2009, o 10:57

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: yen »

wiecie może czy w tym rankingu będą brane pod uwagę testy fizyczne czy tylko trzeba je zaliczyć?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości