Wieczór z fotografią przyrodniczą – Kraków, czwartek 10grudz

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
tpnm
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2009, o 19:55

Wieczór z fotografią przyrodniczą – Kraków, czwartek 10grudz

Post autor: tpnm » 4 gru 2009, o 19:58

W najbliższy czwartek, 10 grudnia o godz. 19.00 w Klubie 1949 w Krakowie odbędzie się spotkanie z fotografem Andrzejem Mrozem. Tematem wieczoru będzie fotografia przyrody, a w szczególności fotografowanie roślin i krajobrazów. Andrzej Mróz zaprezentuje wybrane prace ze swojej bogatej kolekcji zdjęć flory Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz kilka autorskich diaporam.

Andrzej Mróz jest od 1996 roku członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrody i wieloletnim sekretarzem krakowskiego okręgu Związku. Zajmuje się głównie fotografią roślin i krajobrazów, od 1992 roku dokumentuje kolekcje i krajobrazy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bierze udział w corocznych wiosennych wyjazdach botanicznych do krajów basenu Morza Śródziemnego, gdzie fotografuje florę i krajobrazy. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, m.in. „Storczyki Ogrodu Botanicznego UJ”, „Przyroda i uroda Grecji”, „Kapadocja”, „222 lata Ogrodu Botanicznego UJ”. Jego fotografie były prezentowane też na wystawach zbiorowych ZPFP, publikowane w encyklopediach, podręcznikach, albumach, czasopismach, kalendarzach i widokówkach.

Czwartkowe spotkanie jest częścią cyklu edukacyjnego o nazwie TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE NOCNYCH MARKÓW, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie. Akcja poświęcona jest fotografii przyrody i odkrywaniu jej piękna przez poznawanie prac najlepszych fotografików. Do tej pory gośćmi wieczorów byli Marek Kosiński, Rafał Siek, Adam Gutowicz oraz Beata Ostachowicz. Prezentowali oni swoje zdjęcia i diaporamy, opowiadając o warsztacie pracy fotografa przyrody i o przygodach związanych z fotografowaniem.

Spotkanie z Andrzejem Mrozem odbędzie się w Klubie 1949 na os. Uroczym 12.
Dojście do Klubu od strony Placu Centralnego i dalej przez Aleję Róż.
Rozpoczęcie o godzinie 19.00, wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post