robaki w domu

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
patka023
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:44

robaki w domu

Post autor: patka023 »

Witam, może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.
W moim domu jakiś czas temu pojawiły się jakieś robaki. Są nieduże, około 5-7 mm, raczej nie latają, są twarde i spacerują sobie po mieszkaniu. Nie jest ich co prawda dużo, bo pojawiają się mniej więcej 2-4 szt. tygodniowo, ale nie mogę ustaliś skąd wychodzą bo zazwyczaj spotykam je jak już sobie spacerują po podłodze.
Załączam zdjęcie jakie udało mi się zrobić. Nie jest ono najlepszej jakości, ale może ktoś rozpozna tego osobnika i powie mi co to jest i jak się go pozbyć. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_7989.JPG
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] robaki w domu

Post autor: WojtekB »

Według zdjęcia na 99,9 % jest to

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Sk%C3%B3rnik_s%C5%82oniniec
Skórnik słoniniec (Dermestes lardarius)
Temat o skórniku już się pojawił na forum - Skórnik - jak pozbyć się tego paskudztwa?
Warto też przejrzeć te tematy: Co to jest za robactwo ? i Jak się pozbyć (owady w domu) ?
patka023
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:44

Re: robaki w domu

Post autor: patka023 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz przynajmniej wiem co to jest. Jednak nadal zagadką dla mnie jest to, skąd się to paskudztwo bierze i gdzie ewentualnie w moim domu może mieć jakieś gniazdo. Bo przeczytałam, że skórnik występuje najczęściej w gospodarstwach domowych wśród przesuszonych resztek żywnościowych gdzie znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego, tj. skóry, kości, suszone mięso, mączka rybna.", a u mnie najczęściej spotykam je w toalecie i przedpokoju czyli w miejscach gdzie nie ma ani żadnej żywności, ani skór czy futer. Czasem też pojawiają się w łazience. Mało tego były też w domu zanim się do niego wprowadziliśmy, a wtedy były tylko puste mury i mieszkanie w stanie surowym, a one już spacerowały po podłodze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości