Mikroskop

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
bridget
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 17:54

Mikroskop

Post autor: bridget »

Witajcie!

mam pytanie do was, a mianowicie Czy mikroskop o powiększeniu 20x – 1280x wystarczy, by zobaczyć organizmy prokariotyczne ? Zamierzam kupić mikroskop, a nie chcę wtopić pieniędzy w zabawkę . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Mikroskop

Post autor: badger »

oczywiście że wystarczy, niektóre prokarionty będziesz mogła obejrzeć już przy 20x
bridget
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 17:54

Re: Mikroskop

Post autor: bridget »

Wielkie dzięki za odpowiedz:) Wesołych świąt!
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Mikroskop

Post autor: pyati »

a jaki chcesz kupić mikroskop? bo ja właśnie też chce na dniach kupić i nie mogę się zdecydować, ale narazie stawiam na bressera biolux z kamerką.
bridget
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 17:54

Re: Mikroskop

Post autor: bridget »

Własnie kupiłam dokładnie ten sam, który ty zamierzasz sobie kupić-) Jest niezły, fajna kamerka, tylko mało preparatów. Bede musiała sobie sama zrobić więcej ich. Ale mimo tego polecam! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Mikroskop

Post autor: pyati »

Kupiłam go dzisiaj.
Pierwsze co jak odpakowałam to też pomyślałam, że mało preparatów. Na szczęście miałam stary mikroskop więc trochę mi się ostało jeszcze starych preparatów, ale nie ma to jak nowe] Też chce sobie zrobić nowe, ale narazie nie mam kupionych żadnych barwników itp. A Ty masz jakieś kupione?
bridget
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 17:54

Re: Mikroskop

Post autor: bridget »

Nie kupiłam jeszcze żadnych, ale zamierzam Obecnie eksperymentuję z krewetkami, zobaczymy co z tego wyjdzie:) Jak na razie mam roztwór NACl:) Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Mikroskop

Post autor: pyati »

Ja wlaśnie dzisiaj zalozylam dzisiaj hodowle ] zobaczymy co z tego się wykluje Napisane jest 2-3 dni więc nie pozostalo mi nic innego jak czekać.
bridget
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 17:54

Re: Mikroskop

Post autor: bridget »

Jestem ciekawa czy wyszły Ci te krewetki, bo mi jakoś nie chcą:( Może temperatura jest za niska, no nie wiem naprawde co z nimi jest nie tak.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Mikroskop

Post autor: pyati »

Wyszły, przełożyłam je do słoika z wylęgarni i wszystkie zdechły. Chyba będę próbować jeszcze raz. A czemu zdechły nie mam pojęcia.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości