Gdzie ta sprawiedliwość?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: olgap5 »

Czy uważacie,że jest to sprawiedliwe: że z nową maturą nie zdaje się egzaminów, a ze stara trzeba pisać. Ja uważam, że albo wszyscy albo nikt! Osobiście sama się czuję pokrzywdzona przez ta chora reformę. Próbowałam na farmację w zeszłym rokudużo mi nie zabrakło. Zdawałam w Bydgoszczy, na stronie AM była informacja o egzaminie testowym.przyszedł regulamin-okazało się, że zadania takie jak na nowej maturze. Ewenement- przeciez maturę juz zdałam.

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 19:15 ]
Dlaczego nikt nic nie pisze? Co o tym sadzicie?
wlasnie ten

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: wlasnie ten »

Ja uwaŻam, ze ak juz jest tego nikt nie zmieni*
Jest bałagan, i tak juŻ zostanie nie ma co biadolić (Polska cecha narodowa)
Tylko robić swoje.
*Zmienić mozna jeszcze na coś innego, ale do starcych metod nikt nie wróci.
Johny_B

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Johny_B »

To jest sprawiedliwe. Ty miałaś czas w poprzednich latach się dostać. Pozatym egz jest na poziomie n matury. Dalej dla nowomaturzystów, którzy mieli krótszy okres przygotowań(i którzy są w znacznej większości) jest dany przywilej składania do kilku uczelni. A skoro się nie odstałaś na farmę do bdg to sorry ale 147pkt to bardzo niewiele, najmniej w całej Polandii. Pretensje moŻna mieć tylko do siebie.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Guru »

Johny_B pisze:Ty miałaś czas w poprzednich latach się dostać
to zaden argument
Johny_B

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Johny_B »

Jak dla mnie argument. Masz więcej czasu=moŻesz się więcej nauczyć.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Iwus »

Johny_B pisze:Masz więcej czasu=możesz się więcej nauczyć
niekoniecznie jest to dobry argument, bo nawet za 20 lat ten który zdawał nową maturę może złożyć papiery i nie będzie zdawał egzaminu a ten kto zdawał starą maturę będzie musiał zdawać egzamin.

Kiedyś od pewnego profesora usłyszałam że nie ma sprawiedliwości
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: olgap5 »

Johny_B pisze:Pozatym egz jest na poziomie n matury.
Niestety egz jest o wiele trudniejszy. Nowa matura rozszerzona z chemii to banał a egz jest na wyzszym poziomie.
Johny_B pisze:Dalej dla nowomaturzystów, którzy mieli krótszy okres przygotowań
3 lata to nie jest krotszy okres przygotowan Chciałam zauwazyc ze studiuje na innej uczelni i mam jeszcze swoje egzaminy do zdania i wiele wiele nauki.
Johny_B pisze: A skoro się nie odstałaś na farmę do bdg to sorry ale 147pkt to bardzo niewiele, najmniej w całej Polandii
Nie wydaje mi sie zeby 147 punktow na 200 to było mało. Mozna powiedziec ze mało to trzeba było miec na lekarski- bo ok.150 na 310- to nawet nie połowa.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Guru »

Popieram przedmowczynie, a argumenty typu
Johny_B pisze:Ty miałaś czas w poprzednich latach się dostać.
Johny_B pisze:nowomaturzystów, którzy mieli krótszy okres przygotowań
sa zupelnie absurdalne.
Johny_B

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Johny_B »

Niestety egz jest o wiele trudniejszy. Nowa matura rozszerzona z chemii to banał a egz jest na wyzszym poziomie.
Tia jasne poziom jest taki sam tylko zadania inne.
3 lata to nie jest krotszy okres przygotowan Chciałam zauwazyc ze studiuje na innej uczelni i mam jeszcze swoje egzaminy do zdania i wiele wiele nauki.
Miałaś teraz rok na rpzygotowania dotdatkowy a to abrdzo duŻo, to co robisz w międzyczasie mało mnie interesuje tak jak uczelnie. Nie dostałaś się w poprzednich latach tylko i wyłącznie z twojej winy i niedociągnięć więć sprawiedliwie piszesz test, bo mature raz juŻ zdawałaś. Tyle.


Nie wydaje mi sie zeby 147 punktow na 200 to było mało. Mozna powiedziec ze mało to trzeba było miec na lekarski- bo ok.150 na 310- to nawet nie połowa.
W bdg było 170 a nie 150 na lek. 150 w zabrzu - plotka. 147 na 200 najmniej w Polsce i dlatego to brdzo mało. Btw z 3 przedmiotów trudniej mieć 170 niŻ z 2 147 bo to aŻ trzy a nie tylko 2 przedmioty. Zresztą dla większości fiza najtrudniejsza jest.[/quote]
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Guru »

Miałaś teraz rok na rpzygotowania dotdatkowy a to abrdzo dużo, to co robisz w międzyczasie mało mnie interesuje tak jak uczelnie. Nie dostałaś się w poprzednich latach tylko i wyłącznie z twojej winy i niedociągnięć więć sprawiedliwie piszesz test, bo mature raz już zdawałaś. Tyle.
myslenie conajmniej dziwaczne, bo jesli ktos zdawal np 2 lata temu na inny kierunek a teraz chce zdacna drugi to chyba mu nie powiesz
Johny_B pisze: nie dostałaś się w poprzednich latach tylko i wyłącznie z twojej winy i niedociągnięć więć sprawiedliwie piszesz test
uwazam ze egzaminy nastudia powinny byc dla wszystkich, bez znaczniea czy ktos zdawal stara czy nowa mature
Johny_B

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Johny_B »

Mylisz się. Zasady są proste - albo nowa matura albo egzamin. I to są zasady sprawiedliwe.Czyjeś prywatne Życie nie obchodzi nikogo.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Iwus »

Johny_B pisze: Zasady są proste - albo nowa matura albo egzamin. I to są zasady sprawiedliwe.
czyli według ciebie sprawiedliwa jest dyskryminacja zdających starą maturę ?
Johny_B

Re: Gdzie ta sprawiedliwość?

Post autor: Johny_B »

Jaka dyskryminacja?Jak jesteś dobra to się dostaniesz niewaŻne czy jesteś staro czy nowo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości