Soczewka z filtrem matującym

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
maxiu22
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2009, o 12:41

Soczewka z filtrem matującym

Post autor: maxiu22 »

Cześć! Kupiłem sobie mikroskop i chcę go podłączyć do kompa, ale w zestawie nie znalazłem soczewki z filtrem matującym, a tylko kondesator. Gdzie kupić taką soczewke matującą, bo nie umiem znaleźć. Najlepiej sklep w okolicach Bytomia, woj Śląskie, lub Kolbuszowej, woj. Podkarpackie, ostatecznie internetowy. Dodam, że mam 3 obiektywy: 4x 10x 40x, ale nie pisze jakie powiększenie ma PCokular [może nie powiększa ale to by było bez sensu]. O soczewce matujacej doczytałem się z instrukcji
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Soczewka z filtrem matującym

Post autor: _Marcin_ »

Ja bym posłał maila do sprzedawcy z zapytaniem o to albo reklamował sprzęt jako niekąpletny.
maxiu22
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2009, o 12:41

Re: Soczewka z filtrem matującym

Post autor: maxiu22 »

HAHAHA! Ja jestem głupi i mądry. doczytałem się, że Matowa soczewka (rys. 6,16) jest częścią składniową jednostki oświetleniowej. Wymiana nasadek odbywa się poprzez zwykłe ich odkręcenie i nakręcenie". Dzięki za chęć pomocy! Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości