Preparaty do mikroskopu

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
swierszcz32
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2009, o 20:49

Preparaty do mikroskopu

Post autor: swierszcz32 »

Jak mam przygotować preparaty aby móc obejrzeć dobrze bakterie i inne. i czy jest program do analizy zdjęć z mikroskopu na kompie. A i jeszcze jedno badałem kilka żeczy i nic nie zobaczyłem: włos, ślina i nasienie jak to przygotować aby coś zobaczyć.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

[Link] Preparaty do mikroskopu

Post autor: pyati »

Mogłeś poszukać na forum, jest dużo tematów.
Przede wszystkim musisz mieć szkiełka podstawowe i nakrywkowe. Jakaś igłę do rozcinania roślinek na bardzo cienkie kawałki, no i pipetkę.
Nic nie zobaczyłeś bo pewnie nie ustawiłeś dobrze ostrości.

Tu masz kilka, poczytaj sobie ]

tworzenie-preparatow-z-czego-i-jak-p-vt15393.htm

tworzenie-preparatow-z-czego-i-jak-p-vt15393.htm

zaczynam-przygode-z-mikroskopem-prosze- ... t19913.htm
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Preparaty do mikroskopu

Post autor: _Marcin_ »

i czy jest program do analizy zdjęć z mikroskopu na kompie.
Jest wiele takich programów, każdy producent systemów kamer do mikroskopii dodaje do swoich produktów takie właśnie oprogramowane, niekiedy znacznie rozbudowane w wiele bardzo użytecznych funkcji.
Do obróbki zdjęć mikro z cyfrówki na kompie też są, niekiedy nawet darmowe no i zostaje też np. Photoshop też uważany przez niektórych za pomocny.
Martynka77
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:01

Re: Preparaty do mikroskopu

Post autor: Martynka77 »

Ja chyba na targach eurolab w marcu w warszawie zobaczę takie programy, raz widziałam tam coś takiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość