rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
xmajk
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2010, o 21:41

rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Post autor: xmajk »

Witam wszystkich.

jest to mój pierwszy post tutaj ponieważ parę dni temu dostałem mikroskop w stanie nowym lecz chciałem się dowiedzieć co mogę pod nim oglądać czy da się jakoś uzyskać większe powiększenie niż standardowe ok 100 czy też nie. jakieś większe okulary soczewki itp
Będę bardzo wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Post autor: _Marcin_ »

co mogę pod nim oglądać
To jest mikroskop stereoskopowy(tzw binokular) i można za jego pomocą prowadzić obserwacje nie wymagające dużych powiększeń, np. można oglądać jakieś owady,grzyby o małych owocnikach, jakieś makrobezkręgowce wodne, roślinki, minerały i np. w technice jakieś układy scalone i inne elementy elektroniczne.W entomologii np. taki mikroskop jest nie do zastąpienia,rzecz podstawowa dla entomologa.
czy da się jakoś uzyskać większe powiększenie niż standardowe ok 100 czy też nie. jakieś większe okulary soczewki itp
da się, trzeba dokupić pewnie większy obiektyw albo jakąś nakładkę na obiektyw o pow. np. 2x i będzie ok. 200x ale z tragicznie małym przedmiotowym polem widzenia przy najwyższych powiększeniach.Możliwe że są w handlu jakieś okulary o większym powiększeniu niż standardowe.
xmajk
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2010, o 21:41

Re: rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Post autor: xmajk »

Dzięki wielkie za pomoc i szybka i dokładna odpowiedź na moje pytania. za bardzo nie wiedziałem co mam oglądać pod nim w sensie co w ogole jest sens wkładać pewnie poszukam jakiś okularów mocniejszych
xmajk
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2010, o 21:41

Re: rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Post autor: xmajk »

a czy np łącząc obiektywy ze sobą nie uzyska się większego powiększenia?
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: rozbudowa mikroskopu + rady odnośnie użytkowania

Post autor: _Marcin_ »

nie wiem czy ci coś z tego wyjdzie, nigdy nie słyszałem o takim patencie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości