Chirurgia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Chirurgia

Post autor: carloswrz »

No więc jestem w 3klasie gimnazjum,interesuję się medycyną i chciałbym ratować życie innym ludziom.Ciekawi mnie chirurgia i choć dużo osób mi odradza bo uważa,że trudne i męczące.
Mam parę pytań bardzo głupich bo nic nie wiem co mam robić aby ją studiować.Teraz nauczycielka biologii doradziła mi iść do ogólniaka i w drugiej klasie wybrać rozszerzoną chemię i biologię-potem zdawać z tego maturę.
I gdybym tak zrobił to co potem?-mieszkam we Wrocławiu i narazie mam oceny średnie(wg.moich oczekiwań)jednak już pod koniec roku zamierzam mieć 5.0,i oceny bdb z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Jeżeli zrobiłbym tak jak doradziła moją nauczycielka to gdzie mam iść aby studiować biologię/w zasadzie chirurgię.Wiem,we Wrocławiu jest AM.
Tylko nie wiem nic więcej

Proszę o odp.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Chirurgia

Post autor: kawa »

sudiujesz medycyne na kierunku lekarskim a po studiach sie specjalizujesz w chirurgii razem to zajmuje jakies 12 lat
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

No dobra ale wiesz może co mam robić po gimnazjum aby studiować tę medycynę na kierunku lekarskim?
Może jakaś radajestem w 3 gimnazjum i na te tematy jestem pusty,wcześniej mnie interesowały tylko gry na komputerze więc świat wirtualny.To kończę gimnazjum z wyróżnieniem i co dalej jaka szkoła aby się dostać na te studia i dobrze wypaść.(Wrocław jak co)
I mam pytanie co na kierunku lekarskim na takich studiach jest ciekawego,jakieś przedmioty,poziom trudności,procent zdawania.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Chirurgia

Post autor: kawa »

no najlepiej isc do liceum ogolnoksztalcacego o profilu biologiczno-chemicznym konkretnej szkoly ci nie doradze bo jestem z katowic co cie zainteresuje na studiuach trudno stwierdzic ale trzeba je przecierpiec jesli chce sie zostac lekarzem. mature musisz miec z biologii, chemii i fizyki (ale to juz nie na kazdej uczelni). na forum jest sporo podobnych tematow, poczytaj
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

A gdybym poszedł do Liceum ogólnokształcącego o profilu ogólnym,lecz w drugiej klasie bym wybrał rozszerzenie z chemii,fizyki i biologii?
I zdał maturę z tych rozszerzeń na 90% to wyszło by na to samo czy ważniejszy jest profil klasy biol-chem?
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Chirurgia

Post autor: Orchidea »

Profil klasy może być w sumie dowolny.Nie musi być biologiczno-chemiczny.Na humanistycznym profilu też możesz zdawać ścisłe przedmioty i to działa też w drugą stronę.A jeśli przez pierwszy rok w szkole jest profil ogólny,a później od drugiej klasy wybiera się bardziej konkretny-to też dobrze.U mnie np. tak było.Wiadomo,że na każdym profilu pewne przedmioty są rozszerzone,jest więcej tego materiału i można się lepiej przygotować do matury.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2010, o 16:51 przez Orchidea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Chirurgia

Post autor: kawa »

liczy sie wylacznie matura, chodzilo mi tylko o to, ze w takiej klasie jest latwiej przygotowac sie do matury z tych przedmiotow
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Orchidea, kawa, macie rację.A jeszcze :ważny jest poziom szkoły potem na studia-bo tak wszyscy gadają,że im lepsze LO tym lepsze studia itp.
Chodzi o to,że np.we Wrocławiu jest lo 14 i jest pierwsze w rankingu wrocławskim a 2 w całej Polsce i czy przyjmą w pierwszej kolejności jego bo był w takiej szkole czy to bez różnicy i liczy się tylko matura?
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Chirurgia

Post autor: Orchidea »

Liczy się tylko to-jak się zda maturę Szkoła nie ma żadnego znaczenia.W rekrutacji nikt nie patrzy kto i jaką szkołę skończył.Poziom szkoły też jest ważny,ale prawda jest taka,że jak ktoś się chce uczyć-to bedzie się uczył bez względu w jakiej szkole będzie.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2010, o 17:07 przez Orchidea, łącznie zmieniany 1 raz.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Oki a co do tej kochanej chirurgii,to mam pytanie czy oprócz biologii co jest takiego głównego interesuje mnie czy jest fizyka,bo z nią cienko u mnie/ledwo 4będę miał.
xienka

Re: Chirurgia

Post autor: xienka »

chodzi Ci co jest na medycynie chyba, tak? jest np. biofizyka, bo żeby zostać chirurgiem to trzeba pierw skończyć medycynę i ciężką pracą dostać się na speckę, skończyć ją i można być upragnionym lekarzem-chirurgiem. A szkoła może mieć wpływ na twoją maturę, ale jednak nie wielki, bo najlepiej samemu ćwiczyć, uczyć się itd.
Chociaż czasami lepiej jak są szkoły z niższym poziomem bo zamiast się uczyć nie potrzebnych Ci przedmiotów, większości możesz skupić się na Biologii, Chemii i ewentualnie Fizyce.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Dzięki a odpowiedz.Teraz przynajmniej mam już jakiś ogląd w tej sprawie.

A może był lub jest ktoś na chirurgii?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Chirurgia

Post autor: PalmaKokosowa »

najpierw dostań się do LO, potem na medycynę, utrzymaj się na niej i za te 9 lat pogadamy Na razie za wiele nie wiesz o życiu, bo dopiero po 20 roku życia coś więcej się wie o sobie samym, więc nie martw się na zapas:) zapewne jest sporo ludzi, którzy nie wiedzą jaką speckę wybrać na 6 roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości