Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: vetaankaaa »

Witam. Obecnie jestem w trzeciej klasie Technikum Weterynarii i odkąd pamiętam mażą mi się studia na tym oto kierunku. Ale musze stwierdzić że po trzech latach nauki w technikum doszłam do wniosku że wybór tej szkoły był najgorszym błędem jaki popełniłam zero jakiegokolwiek przygotowania do matury. Chemia podstawa skończyła się w 2 klasie a biologia też podstawa kończy się po 3 klasie. O fakultetach z chemii nie ma co marzyć a już na pewno nie rozszerzonej bo jest za mało chętnych na to honor zwraca jedynie podejście nauczycieli z przedmiotów zawodowych bo na prawde lekcję są prowadzone super bez zastrzeżeń. Jeśli miałabym jeszcze raz wybierać na pewno poszłabym do ogólniaka na bio-chem.

Mam zatem pytanie do studentów są u Was w grupach osoby po TW, jak sobie radzą?

Jeśli ma ktoś pytanko jak wygląda nauka w TW to służę pomocą
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Korczaszko »

w mojej grupie nie ma osoby po technikum i ogólnie chyba nie znam takiej osoby. na pewno jest jeden chłopak na wieczorowych
statystyki złe ale tylko od Ciebie zależy czy będziesz się uczyć czy nie
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Michał vet »

W mojej grupie był jeden chłopak po technikum ale niestety dostał się za 3 razem i odpadł po 1 semestrze. Więcej osób po technikum raczej nie znam, 99% to ludzie po ogólniakach. Ale dla odmiany znam też jednego gościa który jest po technikum samochodowym co związku z weterynarią raczej niema a dostał się i bardzo dobrze sobie radzi. Więc to zależy od osoby, od jej osobistej pracy i nauki ale niewątpliwie droga przez technikum weterynaryjne to utrudnianie sobie życia i szans dostania się na te studia.
Awatar użytkownika
Nimfa194
Posty: 120
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:15

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Nimfa194 »

Moja koleżanka też skończyła TW i nie dostała się, chociaż była jedna z najlepszych uczniów w szkole.
Ogólnie: Tylko ogólniak, bo inaczej się nie ma szans.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Korczaszko »

szanse sa skoro i po samochodówce może się ktoś trafić na wecie
najlepiej iść na korki z biologii i chemii, przynajmniej na jakiś czas, żeby przyzwyczaić się do zadań maturalnych (ogólnie korki z biologii są wg mnie trochę bezsensu, ale jeśli nie miało się kontaktu z tym typem zadań warto poćwiczyć je pod okiem korepetytora), i oczywiście uczyć się we własnym zakresie, szkoła może pomóc w zdaniu matury, ale nie zda jej za Ciebie
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Tahtimittari »

Nimfa194 pisze: Ogólnie: Tylko ogólniak, bo inaczej się nie ma szans.
bzdura.
wszystko zależy od tego jak się będziesz uczyć i pracować, na studiach jakoś wielce z wiedzy z liceum nie korzystam, no może chemia,ale to do matury i tak się trzeba nauczyć.

Nie znam osoby z TW, ale są za to osoby po humanach, mat-fizach i one to wszystko musiały nadrobić same. Dostały się i dają sobie radę, tak jak inni.
Także głowa do góry i do pracy, a będzie dobrze.
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: vetaankaaa »

Korczaszko pisze: najlepiej iść na korki z biologii i chemii, przynajmniej na jakiś czas, żeby przyzwyczaić się do zadań maturalnych (ogólnie korki z biologii są wg mnie trochę bezsensu, ale jeśli nie miało się kontaktu z tym typem zadań warto poćwiczyć je pod okiem korepetytora),
Dokładnie zgadzam się co do tego że z biologi jest to z lekka bez sensu bo nie jest ona nadzwyczaj trudna i można samemu się do niej przygotować. Jeśli chodzi zaś o chemię to na pewno jakieś korki bo są rzeczy które sama mogę zrozumieć ale są i takie które wymagają wytłumaczenia

Wiem że przede mną ciężka praca ale mam nadzieję ze uda mi się osiągnąć cel. W końcu najważniejsze wierzyć że się uda a jestem bardzo uparta i jak sobie wyznaczę cel to potrafię się bardzo poświęcić aby go osiągnąć
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: vetaankaaa »

a jest jeszcze jedno mało kto wierzy ze mi się to uda<myśli praktycznie nikt. daj sobie z tym spokój ale to dla mnie kolejna motywacja, a żeby im wszystkim pokazać ze się mylą
Awatar użytkownika
MoniaG
Posty: 27
Rejestracja: 14 lis 2009, o 19:34

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: MoniaG »

vetaank, Ooo tak zgadzam się z Tobą otóż ja również stanęłam przed wyborem robić to do czego mnie namawiają inni czy iść na przekór im wszystkim i wszystkiemu I skończyłam liceum a teraz się przygotowuję do poprawiania matury też jestem uparta a pokazanie wszystkim którzy nie dawali mi szans na to, że mi się uda jest bardzo motywujące:) Dlatego Jeśli wiesz, iż właśnie to chcesz robić w życiu to dąż do tego Ja wprawdzie byłam na bio chemie ale chemii nie umiałam w ogóle teraz chodzę na kurs i nie narzekam Wszystko się da jeśli się tego bardzo chce:)
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: vetaankaaa »

dokładnie dla chcącego nic trudnego:) Poza tym odkąd tylko pamiętam chciałam zostać weterynarzem i jak dotąd nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Korczaszko »

Tahtimittari pisze: Nie znam osoby z TW, ale są za to osoby po humanach, mat-fizach i one to wszystko musiały nadrobić same. Dostały się i dają sobie radę, tak jak inni.
Także głowa do góry i do pracy, a będzie dobrze.
właśnie to aż trochę śmieszne, po TW nie znam nikogo a po takim humanie mam 3 osoby w grupie
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: vetaankaaa »

A mam takie pytanko. Wiem że to się zmienia co roku ale tak orientacyjnie po ile mniej więcej procent należałoby mieć z dwóch rozszerzeń i jednej podstawy aby mieć szanse się dostać
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: Studia weterynarii po technikum weterynaryjnym

Post autor: Michał vet »

Do Warszawy i Wrocławia gdzie liczą rozszerzoną chemię i biologię to tak po 80% ale najlepiej jakbyś miała odrobinę więcej to wtedy właściwie pewniak, że się dostaniesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości