czy dam radę?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

czy dam radę?

Post autor: sultan »

Witam,
Zastanawiam się czy osoba panicznie bojaca sie pobierania krwi u siebie bedzie tak samo wrażliwa na pobieranie krwi u zwierząt? Czy da sie z tym oswoić? Czy raczej taka osoba nie ma co marzyć o weterynarii? Czy ktoś z Was idąc na ten kierunek obawiał się czegoś? Proszę o wasze sugestie.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

Nikt nie moze stwierdzic jak bedziesz reagowac na krew. Ja osobiscie nie widze zadnej roznicy miedzy krwia zwierzeca a ludzka, no chyba ze pod mikroskopem
Ja nie mialam raczej watpliwosci takiej natury, jak juz to czy dam rade z nauka, czy przezyje w nowym miescie, bla bla.
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

Oczywiście to również biore pod uwagę. Jednak znak zapytania stawiam narazie w tym miejscu Chyba to bardzo istotne w tym zawodzie.
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: czy dam radę?

Post autor: Czoko »

wiesz nie na codzien patrzy sie na krew ] tego trzeba sie nauczyc, po za tym ja boje sie miec i pobieranej krwi i szczepionki a dla zwierzat czy innego czlowieka zrobic zastrzyk czy pobrac krew to jakos mnie nie rusza
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

Dziękuje za odpowiedzi. Bardzo mi pomogły.
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: czy dam radę?

Post autor: florqa »

Ja też panicznie boję się pobierania krwi u siebie, a zamierzam iść na weterynarię. A teraz studiuję pielęgniarstwo więc kontakt z krwią też będzie. Ale mnie to nie zraża, trzeba pokonywać swoje słabości. Gorzej jak ktoś np. mdleje na widok krwi. wtedy może być problem.
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

Mam podobne wrażenie Trzeba sie z tym oswoić i tyle.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: czy dam radę?

Post autor: Korczaszko »

talagia, czy ja wiem czy krew ssaków tak bardzo różni się pod mikroskopem?

sultan, możesz pracować w IW tam krwi raczej nie uświadczysz
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

Korczaszko, wiedzialam, ze ktos sie do tego przyczepi, ale uznalam, ze nie ma sensu robic rozleglego opisu do tego zdania. A sama wiesz o co mi chodzi
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: czy dam radę?

Post autor: Korczaszko »

powiedzmy, że pod elektronowym się różnią
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

Jak najbardziej jednak na zajęciach uświadczę Aczkolwiek już zaczynam sie z tym oswajać może wcale nie będzie tak źle. Zgodnie z powyższymi wypowiedziami może ze zwierzątkami jest całkiem inaczej. Poddać się a wykonać samemu.hmm?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

moze przejdz sie do lecznicy i warto asystowac przy jakims zabiegu?
kozelankaKasia
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2010, o 15:40

Re: czy dam radę?

Post autor: kozelankaKasia »

ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła tak, przyzwyczaisz się do krwi, jak przeżyjesz prosektorium, to krew to będzie pikuś:) dasz radę, da się przyzwyczaić:)
powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości