czy warto iść na medycynę

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: Amira1001 »

No to już wszystkie mamy podobną sytuację:) Ja tez planuje zdawac do Poznania, chociaz mam blizej Szczecin, ale mieszkalam tam i juz nie chce tam mieszkac, poza tym pisze 2 przedmioty a nie 3. Gdzie bym nie studiowala akurat w moim wypadku i tak konieczna jest przeprowadzka, ale to juz inna bajka:) Ksierzna wiec moze sie spotkamy na egzaminie:) Chociaz ja jeszcze sie zastanawiam bo jak w tym roku Poznan nie bedzie uznawal dalej egzaminow z innych uczelni to nie wiem czy nie pojechac sobie gdzie indziej na egzamin, ale to jeszcze jest czas sie zdecydowac. Dokladnie moze i nie jest juz wczesnie, ale tez nie tragedia, widze ze jestesmy w tym samym wieku:) Mysle, ze jak skonczylas chemie to ten arkusz powinien byc dla Ciebie czysta formalnoscia, ja akurat konczylam studia zupelnie nie zwiazane z biol i chemia, wiec musialam duzo nadrabiac. Patrzac jednak na te matury, arkusze itp. to uwazam, ze nie ma roznicy czy stara czy nowa matura jak ktos jest przygotowany to i zda i sie dostanie. Pozdrawiam i rowniez zycze milego dnia!
Awatar użytkownika
ksierzna
Posty: 10
Rejestracja: 9 lut 2010, o 10:11

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: ksierzna »

No to nieźle dziewczyny:) A właśnie zastanawiałam się ilu niedobitków ze starej matury przychodzi na te egzaminy heh Bierzecie pod uwagę płatne studia czy jeśli nie to dajecie sobie spokój?
No i jak idzie nauka:)
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: stokrotka222 »

Ja idę tylko na stacjonarne. Jak chcesz to możesz sobie poczytać portal dla staromaturzystów. Pozdrawiam

Kod: Zaznacz cały

medsystem.com.pl/portamedica/testy.html
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: Amira1001 »

Stokrotka222, Ty też będziesz w czerwcu na egzaminie w Poznaniu? Też się zastanawiam ile osób będzie:) Ja na razie nie myślę o tym na jakie, zobaczę jak mi pójdzie na egzaminie i po otrzymaniu wyników dopiero będzie można cokolwiek powiedzieć. Ksierzna Ty jesteś z Poznania to nie orientujesz się czy Uniwerek będzie brał pod uwagę wyniki z innych uczelni? Bo na stronie internetowej nic o tym nie napisali więc pewnie nie.
Awatar użytkownika
ksierzna
Posty: 10
Rejestracja: 9 lut 2010, o 10:11

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: ksierzna »

Amiro, myślę że Poznań nie będzie uznawał innych wyników, z tego co wiem to wszelkie udogodnienia jakie były wprowadzane Poznania nie dotyczyły. Wiem jak moja przyjaciółka po raz któryś zdawała na studia, to P-ń jako jedyny miał jeszcze testy a inne uczelnie już tą pseudo nową maturę. Miała też straszne problemy z przeniesieniem się do P bo zdała w końcu do innego miasta. Musiała nadrabiać różnice programowe i mieć dość wysoką średnią co udało jej się dopiero na 3 roku.No ale cóż ja próbuję tyko tu, mam nadzieję że nabiję sobie dość punktów:) Chociaż czasu coraz mniej.Zastanawiam się czy łatwiej zdać Nam skoro już to przerabiałyśmy, mamy za sobą miliony egzaminów które czasami obejmowały o wiele więcej materiału,czas który możemy poświęcić tylko na chemię i biolę a nie jeszcze np. na polski. Z drugiej strony zdać dobrze maturę gdy zdaję się wśród swoich hmm
Miłego wieczorku
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: stokrotka222 »

Ja zdaję do Poznania za rok, teraz jeszcze studiuję na innym kierunku i chce je dokończyć. Zyczę Wam powodzenia na egzaminie w czerwcu
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: Amira1001 »

Ksierzna dzięki za info:) Stokrotka222, a można spytać w jakim wieku jesteś? Robisz licencjat czy już magisterkę?
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: stokrotka222 »

robię magisterką, a wiek lepiej nie mówię, ale jestem starsza od Was. Pozdrawiam
edyta_24
Posty: 41
Rejestracja: 1 paź 2010, o 11:41

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: edyta_24 »

hej wątek już trochę wygasł ale ja obecnie jestem w tej samej sytuacji co Wy, i chciałabym się dowiedzieć jak tam wasze starania ?udało się dostać ,?ja zamierzam ponownie podejść do matury za rok i startować na medycynę choć właśnie skończyłam chemie , czekam na odp
istina
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, o 19:38

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: istina »

siemano. Ja zamierzam zdawać na medycynę w tym roku. maturę trzeba poprawić, ech. Ale medycyna to moje marzenie i przez te wszystkie lata zawsze żałowałam, że nie spróbowałam. w sumie to prostymi ścieżkami tylko nudni ludzie chodzą, co nie? a składać zamierzam na śląski. bo mam najbliżej i jest dużo miejsc, w porównaniu na przykład z lublinem. kato 450, lublin 220. większa szansa że szczęście dopisze.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: york »

w katowicach jest dużo miejsc, ale też odpowiednio dużo osób wyrzucają
istina
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, o 19:38

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: istina »

ojj tam. byle się dostać, potem już z górki a tak jak człowieka nie przyjmą to koniec bajki. z resztą nie wywalą mnie dopóki się nie dostanę. czyli jak dla mnie problem jeszcze nie istnieje. poza tym mam sporo znajomych na śląskim.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: czy warto iść na medycynę

Post autor: york »

później z górki, oj chyba nie, na prawde nauka do matury jest dużo łatwiejsza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości