Dorosły pies do dorosłego kota

PaNiedzwiedz
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2010, o 11:33

Dorosły pies do dorosłego kota

Post autor: PaNiedzwiedz »

Witam wszystkich
Ostatnio mam dylemat. Mieszkam w 1rodzinnym domku. Mam już 1,5 rocznego kota. Niedawno naszła mnie myśl zakupienia psa. Ale moja mama ma jakieś opory. Namawiałem, namawiałem. W końcu nadażyła się (własciwie) idealna sytuacja. Owczarek Niemiecki długowłosy, 2 roczny. Do oddania bo właścicielka ma pewne problemy. Pies łagodny do ludzi.
Tutaj moje pytanie. Czy kot po przyprowadzeniu psa zaakceptuje go. Tak samo w drugą strone. Czy pies zaakceptuje kota. Problem w tym, że są to dorosłe zwierzęta.
No i jeszcze jedno, czy pies bardzo przeżyje opuszczenie dawnego domu?

Proszę o pomoc.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Dorosły pies do dorosłego kota

Post autor: grzyb_m »

Zależy, niektóre psy są obojętne w stosunku do kotów, inne są w stosunku do nich agresywne (czasem wynika to stąd, że pies nigdy nie widział kota). Czy się przyzwyczają? Trudno powiedzieć. Mój pies nie ma nic przeciwko kotom, kocice natomiast nie mogły się na początku dogadać. Weź może przyprowadź (jeśli jest taka możliwość) tego psa i zobacz jaka będzie jego reakcja. Warto jeszcze wspomnieć, że niektóre psy nie znoszą obcych kotów swoje tolerują.
Psiak może być na początku osowiały itp. Musisz mu zapewnić takie warunki, żeby szybko się zaadaptował do nowego miejsca, do nowych ludzi - psy to zwierzęta przyzwyczajające się bardziej do ludzi niż do miejsca (w przeciwieństwie do kotów).
beata1234
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2010, o 14:55

Re: Dorosły pies do dorosłego kota

Post autor: beata1234 »

Witam mam kilka psow . i wszystykie naszego kota akceptuja a obce gonią poprostu pies musi wiedziec ze kot to czlonek rodziny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości