Przeniesienie do Pn po II roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Przeniesienie do Pn po II roku

Post autor: Khayman00 »

Tak jak w temacie. Wiem, że jednym z ważniejszych warunków jest odpowiednia średnia, orientuje się ktoś co to dokładnie oznacza? Albo jak to dokładnie wygląda?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Przeniesienie do Pn po II roku

Post autor: doktorka »

oficjalnym warunkiem jest posiadanie tylu punktow z matury, ile jest w danym roku wymagane, zeby sie dostac. nieoficjalnie sa osoby, ktore sie przeniosly, a mialy punktow 15 mniej, niz powinny (ale to sa przenosiny takie no.po znajomosciach:). Srednia nie ma nic do rzeczy, w ogole prawdopodobnie na to nie zwracaja uwagi. Raczej na roznice programowe no i duzo zalezy od ilosci wolnych miejsc na danym roku jak sadze]bo jak jest rok przeladowany, to moze byc ciezko]
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Przeniesienie do Pn po II roku

Post autor: Khayman00 »

Ja jestem teraz na drugim roku, pkt miałem oczywiście za mało do Pn, bo inaczej tam bym studiował, ale z tego co mówisz szanse mam praktycznie żadne, choć różnice programowe ponoć na 3 roku znikają.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Przeniesienie do Pn po II roku

Post autor: doktorka »

no roznice programowe dzialaja tez wstecz, wiec wszystkie roznice z 1 i 2 roku musisz zaliczyc na 3. co robi ogolnie duzo roboty]no ale jest to do zrobienia, znam sporo osob, ktore po 2 a nawet po 3 roku przyszly do poz (no i musialy robic jakies pierdoly z 2 roku typu higiena czy epidemiologia). Zawsze mozesz sprobowac, wydaje mi sie, ze duzo zalezy od humoru dziekana Tylko do podania musisz zalaczyc karte studiow taka z dziekanatu obecnej uczelni, gdzie bedzie napisane co zaliczyles przez te 2 lata. Najwyzej sprobuj tak, ze nie pisz w ogole ilosci punktow z matury na podaniu. I cos tam uargumentuj smutnego, to moze da rade. No probowac mozna, na 3 roku wolnych miejsc jest sporo, bo troche ludzi kibluje z anaty i biochemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości