Książka do histologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Książka do histologii

Post autor: Agher »

szukam jakiejś książki do histologii do poszerzania informacji z przedmiotu, bo zwykłe podręczniki nie wystarczają mi tak do końca jakbym chciał

ktoś coś może polecic?
Fafek
Posty: 14
Rejestracja: 9 sie 2009, o 19:55

Re: Książka do histologii

Post autor: Fafek »

Zakładam, że zwykłymi podręcznikami nazywasz Zabla i Sawickiego. Najlepszym(najbardziej obszernym) polskim podręcznikiem do histologii jest chyba Ostrowski, ale on jest bardzo dokładny i trochę nie aktualny. Nie rozumiem jednak jak mogą Ci te 2 pierwsze podręczniki nie wystarczyć, wyczerpują one tematy zagadnień na ćwiczeniach w 99%.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Książka do histologii

Post autor: Padre Morf »

Najlepszym(najbardziej obszernym) polskim podręcznikiem do histologii jest chyba Ostrowski

owszem i na nim opierają się asystenci zakładu zwłaszcza ci z dłuższym stażem pracy (np. dr Borowska przez ręce której przeszło sporo prominentnej kadry UMwB).

A na Zabla bym uważał, bo są rozbieżności między nim i Ostrowskim albo np. Sawickim - nabłonek pęcherza, budowa grasicy (odwieczny dylemat czy ma korę i rdzeń czy nie) itd.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Książka do histologii

Post autor: Arnold »

u nas Pan docent w Zabrzu uważa, że nie ma dobrego podręcznika do histologii i tylko anglojęzyczne są dobre
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Książka do histologii

Post autor: Agher »

Fafek pisze:Nie rozumiem jednak jak mogą Ci te 2 pierwsze podręczniki nie wystarczyć, wyczerpują one tematy zagadnień na ćwiczeniach w 99%.

owszem, wyczerpują, ale co z tego? mi tu chodzi o chęć rozwinięcia swojej wiedzy po prostu.

zobaczę tego Ostrowskiego w takim razie.
Arnold pisze:u nas Pan docent w Zabrzu uważa, że nie ma dobrego podręcznika do histologii i tylko anglojęzyczne są dobre

a coś polecisz?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Książka do histologii

Post autor: Arnold »

ponieważ asem z angielskiego nie jestem więc mogę machnać się w nazwiskach: Kirszenbauch, Wheather - coś w tym stylu. Z tego co mówił są to podręczniki z duża dawki kliniki ale jednocześnie wymagające dobrą znajomością cytofizjologii. Niektóre rzeczy są tak trudne, że nie ma sensu ich przerabiać bo i tak tego nie zrozumiecie - słowa naszego Docenta.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: Książka do histologii

Post autor: lexie »

Arnold pisze:ponieważ asem z angielskiego nie jestem więc mogę machnać się w nazwiskach: Kirszenbauch, Wheather - coś w tym stylu. Z tego co mówił są to podręczniki z duża dawki kliniki ale jednocześnie wymagające dobrą znajomością cytofizjologii. Niektóre rzeczy są tak trudne, że nie ma sensu ich przerabiać bo i tak tego nie zrozumiecie - słowa naszego Docenta.
Arnold zapomniałeś dodać że docent pisze swój podręcznik który w końcu będzie jedyną dobrą pozycją na europejskim rynku
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Książka do histologii

Post autor: dzoners »

Trzeba było iść do Zabrza i mieć nasz zajebiaszczy skrypt!
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Książka do histologii

Post autor: Arnold »

o przepraszam zapomniałem wspomnieć o naszym skrypcie faktycznie docent wspominał, że jakieś tam naczynia krwionośne są najszerzej omówione w naszym skrypcie, że lepszego opisu nie znajdziemy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości