Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
MaBolina
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2010, o 20:15

Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: MaBolina »

Witam, chciałabym się dowiedzieć czegoś o ratownictwie medycznym w Zabrzu bo aktualnie nic nie wiem. i albo nie potrafię niczego znaleźć, albo naprawdę nic na ten temat nie ma
Czy warto tam iść?
Jacy są ludzie i atmosfera?
A jak test sprawnościowy? czy jest (bardzo) trudny?
Właściwie jakakolwiek informacja mnie ucieszy.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Arnold »

Ratownictwo w Zabrzu jest całkiem fajne. Fakt mają przekichany 1 rok, bo anatomia, biochemia, fizjologia i biofizyka . Na szczęście studentów ratownictwa docent nie uwala już tyle (źródło od znajomego). Test sprawnościowy polega na przepłynięciu chyba 100m i przebiegnięciu toru z przeszkodami. Atmosfera w Zabrzu jest bardzo fajna. Jedyną wadą z tego co mówił mi znajomy, że pierwszy raz w karetce byli na drugim roku
Awatar użytkownika
MaBolina
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2010, o 20:15

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: MaBolina »

Dziękuję Arnold
chciałabym tam studiować, ale troszkę obawiam się testu. Z moją sprawnością fizyczną nie jest źle, ale ciapowatości nie da się wyleczyć, a w moim przypadku nawet niechcące wylanie całej wody z basenu jest możliwe
Jeśli ktoś chciałby jeszcze podzielić się ze mną jakimiś informacjami to bardzo proszę i z góry dziękuję
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Arnold »

MaBolina pisze:Dziękuję Arnold
chciałabym tam studiować, ale troszkę obawiam się testu. Z moją sprawnością fizyczną nie jest źle, ale ciapowatości nie da się wyleczyć, a w moim przypadku nawet niechcące wylanie całej wody z basenu jest możliwe
skąd mi to znane, masz informacje dotyczące testu sprawnościowego i powodzenia. Mam nadzieję, że spotkamy się w październiku w Rokicie
5432455435

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: 5432455435 »

Ja studiuje lekarski w Zabrzu i powiem tak
RM to jest jakieś nieporozumienie.
Z tego co słyszałem ktoś na tym kierunku jest bez zdanej matury
Poziom studiowania niebezpiecznie niski, miałem tam znajomą, która nie dostała się na lek. i troche tam postudiowała, ale zrezygnowała.
Ludzie powiem brzydko tępi, nauki zero, 20 przedmiotów w semestrze w tym 90% niepotrzebnych.
A po 3 latach niby to studiowania narzekają na niski poziom płac.


Zastanów się dobrze nad wyborem
Bo na AM Ratownictwo Medyczne jest traktowane jako zbieranina, bowiem każdy dostaje się na ten kierunek
Awatar użytkownika
MaBolina
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2010, o 20:15

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: MaBolina »

słyszałam trochę tego typu opinii, ale pozytywnych też
cóż, jeszcze w 100% nie zdecydowałam gdzie i na jaki kierunek pójdę, ale na test sprawnościowy do Zabrza przejdę się na pewno, nie chcę później żałować,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Tuś. »

Eru, czy twoją zakichaną misją jest wmawianie ludziom, że ratownictwo jest be? Już w drugim temacie powtarzasz jakie to miernoty tam studiują. Twierdzisz, że niedobrze ci się robi jak patrzysz na studentów RM, a mnie się niedobrze robi jak patrzę na twoje posty w tonie jestem nadczłowiekiem bo studiuję na leku". Mam cię przed oczami jako wyniosłego lekarza, który pomiata pielęgniarkami i ratownikami, patrzy na nich jak coś obrzydliwego co się do buta przykleiło.

Tak się zastanawiam, czy mając okrąglutkie zero z testu sprawnościowego można też dostać się na RM? Z czystej, niczym nie uzasadnionej ciekawości pytam.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Arnold »

Co nie oznacza, że na leku są same geniusze. Znam ludzi co potrafią tylko wykuć a jeżeli przyjdą konkrety to wtedy piszczą. Nie potrafią logicznie myśleć, więc nie przejmuj się takimi informacjami.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Arnold »

Musisz mieć chociażby 1 punkt
proszę Moda o scalenie postu
qwerr
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2010, o 19:07

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: qwerr »

Mam kilka pytań:
Ile mniej więcej trzeba było mieć w poprzednich latach punktów z testu sprawnościowego? Biorą go mocno pod uwagę? Wystarczy np. napisać biologię na rozszerzeniu na ok. 65% a egzamin np. na 1 punkt? Czy astma oskrzelowa dyskwalifikuje mnie na ratownika? Z moją sprawnością nie ma źle. Alergolog mówiła, że nie widzi przeciwwskazań. Tyle, że byłam zwolniona z W-Fu.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: dzoners »

Progi na ratownictwo były bardzo niskie i z takim wynikiem dostaniesz sie bez problemu.
A egzamin pewnie zaliczysz na więcej punktów
qwerr
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2010, o 19:07

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: qwerr »

Dzoners ,dzięki za odpowiedź. Co do egzaminu, to mam nadzieję, że nie będzie tak źle, no ale w moim wykonaniu wszystko jest możliwe Tak więc wolałam się zapytać o najgorszy scenariusz
Pozdrawiam
Cicha
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2011, o 10:57

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Cicha »

Witam, wybieram się w tym roku na ratownictwo możecie mi powiedzieć, od ilu procent z matury z biologii (zdaję na rozszerzeniu) przyjmują? Co do testu sprawnościowego myślę, że nie będzie z tym problemu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości