proszę o pomoc mam tego robala w domu

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
amors
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, o 11:55

proszę o pomoc mam tego robala w domu

Post autor: amors »

Wygląda jak pająk ale ma bardzo długie czułki.na zdjęciu tego nie widać ale na odwłoku ma ciemną plamkę jakby pieprzyk.a i odwłok ma twardy.Proszę o pomoc nie wiem co to jest!
Załączniki
SSA45006.JPG
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: proszę o pomoc mam tego robala w domu

Post autor: WojtekB »

amors pisze:Wygląda jak pająk ale ma bardzo długie czułki.na zdjęciu tego nie widać ale na odwłoku ma ciemną plamkę jakby pieprzyk.a i odwłok ma twardy.Proszę o pomoc nie wiem co to jest!
Bez paniki (nie musisz wrzucać tego zdjęcia w kolejne tematy ). Wczoraj chciałem się wgłębić w temat, ale po pracy jakoś nie mogłem. Dzisiaj też nie miałem sił, ale spróbuję

Zacznijmy od zdjęcia - przydałoby się jakieś inne, bo na tym słońce troszkę przeszkadza (dobre by było zbliżenie ). Warto też coś więcej o nim napisać: jaki był duży (chociaż na oko), jak wyglądały pokrywy skrzydeł (kolor, czy były pokryte włoskami itp), gdzie się pojawił i w jakiej ilości, od jakiego czasu je spotykasz w mieszkaniu itp.

Z początkowych oględzin mogę wywnioskować, że to chrząszcz - mam podejrzenia, ale czekam na szczegóły, które mogą się przydać
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: proszę o pomoc mam tego robala w domu

Post autor: WojtekB »

Może troszkę za późno, ale dla potomnych napiszę, że na zdjęciu znajduje się pustosz wypuklak (Niptus hololeucus).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości