medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: David »

Kserowanie (a raczej drukowanie, bo ściągniętych z neta na kompa książek przecież nie kserujemy ) też nie jest takie tanie. Biorąc pod uwagę, że drukowanie 1 str. kosztuje ok. 12. gr. (z tego co pamiętam tyle w Krk kosztowało drukowanie) nie ma sensu drukować grubych ksiąg. Pamiętam, że ktoś ode mnie chciał drukować Różową Biblię Zarzyckiego, i drukowanie wyszło by go taniej o 70 gr. (!) niż nowa książka. Co do tego jak się czyta ksera/druczki, które trzeba zszyć, czy zbindować, to wolę kupić nową książke.

Ksero moim zdaniem przydaje się do przerzucania materiału którego nie ma w książkach, ewentualnie wymaga dany wykładowca .

Poza tym nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię się uczyć z e-booków, na komputerze.
lykorz
mustang09
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2010, o 19:36

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: mustang09 »

A macie może jakieś książki z wyżej podanych, o które pytałam, do sprzedania?
Kawazmlekiem

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: Kawazmlekiem »

David pisze:Kserowanie (a raczej drukowanie, bo ściągniętych z neta na kompa książek przecież nie kserujemy ) też nie jest takie tanie. Biorąc pod uwagę, że drukowanie 1 str. kosztuje ok. 12. gr. (z tego co pamiętam tyle w Krk kosztowało drukowanie) nie ma sensu drukować grubych ksiąg. Pamiętam, że ktoś ode mnie chciał drukować Różową Biblię Zarzyckiego, i drukowanie wyszło by go taniej o 70 gr. (!) niż nowa książka. Co do tego jak się czyta ksera/druczki, które trzeba zszyć, czy zbindować, to wolę kupić nową książke.

Ksero moim zdaniem przydaje się do przerzucania materiału którego nie ma w książkach, ewentualnie wymaga dany wykładowca .

Poza tym nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię się uczyć z e-booków, na komputerze.
U nas ksero to 7gr, ja np nie lubię mieć nowych książek, bo jestem psuj przebrzydły i lubię zakreślać. Nową książkę najzwyczajniej w świecie szkoda byłoby mi niszczyć, a bez zakreślania ciężko mi się uczyć. Dlatego większość książek mam skserowanych. A co do ceny to chyba coś źle liczysz, przykładowo, nowy Krysiak 1 tom - 70zł, a cena za ksero 20zł. Spoko, można kupić Anatomię zwierząt domowych Koniga, czy Atlas anatomii psa i kota Done`a bo obrazki są kolorowe i nic na kserze nie widać, ale już za te książki płacisz odpowiednio 350zł i 200zł, więc jakbyś chciał tak wszystko kupować to może lepiej zaoszczędzić na takim czarno białym Krysiaku czy Sawickim i skserować?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

ja tam koniga mam za 280, ale to i tak kupa szmalu i lubiłam się z niego uczyć i poszerzać Krysiakiem

Z tym kserowaniem to racja, Immunologię Ptaka skserowałam za 19zł a kupiłabym za ok 60 (ehhh w bibliotece same Jakóbisiaki, które fajnie uzupełniać Ptakiem). Ale jakby kupować (czy nawet kserować) wszystkie książki to możnaby się przekręcić.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: David »

Ale ja nie mówię o kserze, tylko o drukowaniu .

No ksera w sumie nie są złe, sam mam kserowanego Sawickiego i nie jest źle .

Co do podkreślania- też tak lubię, ale ja nie mam oporów przed kreśleniem swoich książek . W końcu jak kupiłem książkę, i jest moja, to ma mi się z niej dobrze uczyć, więc kreślę .
lykorz
mustang09
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2010, o 19:36

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: mustang09 »

To może powiecie coś na temat atmosfery między studentami i studentami a wykładowcami?
MPszenna
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2010, o 15:39

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: MPszenna »

czy wydział ma jakieś własne oficjalne albo nieoficjalne forum?
Nie udało mi się nic znaleźć, a link podawany na jednej ze stron jest już nieaktualny.
Kawazmlekiem

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: Kawazmlekiem »

mustang09 pisze:To może powiecie coś na temat atmosfery między i studentami a wykładowcami?
Różnie to bywa, na atmosferę między studentami nie można narzekać, są jakieś konflikty na roku, jak wszędzie, ale ogólnie jest w porządku. Ludzie trzymają się raczej w swoich grupkach, ale są też imprezy, na których zbiera się cały rok. Przy sesji jest panuje ogólna atmosfera napięcia i czasami mam wrażenie, że jest wiele osób na pozór uśmiechniętych, a tak naprawdę zawistnych - myślę, że to stres robi swoje.

Co do atmosfery pomiędzy nauczycielami/ wykładowcami. Na Waszym roku odchodzi prof. prowadząca biologię i prowadzący anatomię - to na pewno na plus. Katedrę anatomii ma przejąć bardzo fajny profesor, świetnie prowadzący wykłady i nie uwalniający z radością na egzaminach jak poprzednik, co do prowadzących ćwiczenia, faceci są straszni, jeden nic nie umie, drugi umie za dużo i wymaga by studenci umieli tyle co on, ale babeczki są cudowne, pomogę, wytłumaczą, doradzą z czego się uczyć, a co olać.
Prof. prowadzący histologię to miłość większości studentów, zawsze uśmiechnięty i jak trzeba podciągnie ocenę.
Prof. od biologii komórki = zgroza, najlepiej stać na baczność i kłaniać się w pas, dobra rada odnośnie biologii komórki: na kolokwia zawsze musisz być elegancko ubrany (facet najlepiej garniak, albo chociaż koszula i pantofle, dziewczyna koniecznie zakryty dekolt i spódnica zasłaniająca kolana) i uczyć się z najnowszych książek. Ogólnie biologię komórki da się przejść suchą nogą, jeśli uczysz się regularnie (co zajęcia są wejściówki) i niczym nie podpadniesz.
Chemia - prowadząca uchodziła za żyletę, ostatnio trochę się uspokoiła, chyba menopauza minęła, za to doktorki prowadzące ćwiczenia są cięte i wredne. Najlepiej nie wychylać się z szeregu i na wszystko przytakiwać.
Biofizyka - wykłady i ćwiczenia prowadzi jedna kobieta, wymagająca, co tydzień robi wejściówki, radę nauczyć się szybko pisać, bo daje na napisanie bardzo mało czasu, a ocenia surowo. Babka na ćwiczeniach ostra, w indywidualnych rozmowach miła.
MPszenna pisze:czy wydział ma jakieś własne oficjalne albo nieoficjalne forum?
Nie udało mi się nic znaleźć, a link podawany na jednej ze stron jest już nieaktualny.
Co do forum, to jest jakieś pierwszego roku, ale nie zaglądam tam i nie pamiętam adresu, nasz rok większość spraw załatwia, ogłasza na forum naszej-klasy, które robi za oficjalne forum roku.
mustang09
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2010, o 19:36

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: mustang09 »

Dzięki za informacje Z jednej strony mnie pocieszyłaś, z drugiej boję się.Mam nadzieję, że gdziekolwiek się dostanę jakoś dam sobie radę
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: kocilapki »

A czy pierwsze dni są jeszcze jako tako organizacyjne i dają nam czas na wdrożenie się, czy od razu radź sobie sam i wejściówki?
W innym temacie było o tym ale we Wro i SGGW, a ja jestem ciekawa o Olsztyn , jak wyglądają pierwsze dwa tyg.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: Ewakuacja »

pierwsze cwiczenia sa w miare luzne, ale od drugich zaczynaja sie wejsciowki, np. z biologii komorki czy chemii (albo biofizyki-zalezy jak jest plan). studia to nie przedszkole, wiec nie ma taryfy ulgowej

co do ludzi - ogolnie sa calkiem ok. wiele zyczliwych i pomocnych, ale niestety wiekszosc bierze udzial w wyscigu szczurow.
prowadzacy to dosyc ciekawa kwestia. sa tacy do rany przyloz, a sa tez dupki. na poczatku chca troche postraszyc, pokazac co to nie ja", ale pozniej pokazuja swoja lepsza strone. przymykaja oko na niektore rzeczy a spotkani w pubie nawet normalnie pogadaja
etiuda
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2010, o 15:03

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: etiuda »

Co będzie na ćwiczeniach z biologii i czy mógłby ktoś zamieścić ich tematy?
jaro_O
Posty: 83
Rejestracja: 1 lip 2008, o 13:33

Re: medycyna weterynaryjna na UWM w Olsztynie

Post autor: jaro_O »

a jakie ksiażki są potrzebne na 2 rok?
wiem ze fizjologia to krzymowski a zastanawiam sie nad mikrobiologią a co do pozostałych to tez nie omieszkam sie dowiedzieć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości