rekrutacja na weterynarie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Korczaszko »

no tak rok temu próg był chyba 163 mam wrażenie, że połowa moich znajomych by go nie przekroczyła
Laguna
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:48

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Laguna »

Na jakie kierunki mogłabym się dostac z podobnymi wynikami? Czy miałabym szansę studiiowac gdzies np. inżynierię chemiczną/biomedyczną, dietetykę czy biotechnologię na jakiejs slabszej uczelni?
Kawazmlekiem

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Kawazmlekiem »

Laguna pisze:Na jakie kierunki mogłabym się dostac z podobnymi wynikami? Czy miałabym szansę studiiowac gdzies np. inżynierię chemiczną/biomedyczną, dietetykę czy biotechnologię na jakiejs slabszej uczelni?

Z jakimi wynikami? Moim zdaniem warto iść na studia jakie sobie wymarzyłaś, nawet czekając rok i jeszcze raz zdając maturę. Pamiętaj, że studia to decyzja na całe życie, po co robić coś co Cię nie pasjonuje.
Awatar użytkownika
pozzia
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2010, o 19:19

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: pozzia »

ponad 80 % .
ostatnia moja matura z biol to coś ponad 70 %.
roślinność w zadaniach mnie dobija
aadrienne
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, o 17:21

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: aadrienne »

orientujecie się może jak to jest z weterynarią w tym roku?
Wrocław, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Kraków i Lublin.
czy zdając roz. biologię i angielski + podstawę z chemii mam gdziekolwiek szanse? jak to z Wami było?
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Kolave »

na pewno masz szansę w Olsztynie.
We Wrocławiu i w Warszawie biologia i chemia muszą być na rozszerzeniu, tak samo Poznań. Kraków nie wiem, a w Lublinie jest zdaje sie inny przelicznik angielskiego. Wszystko jest podane na stronach uczelni.
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: monis1992 »

wiem że to może wyglądać głupio (bo bralam udział w tym roku w rekrutacji) ale się zapytam: czy biorą gdzieś pod uwagę polski? bo wydawało mi się że go wpisywałam (i chyba się liczył), więc pomyślałam ze poprawię w tym roku wynik ale z tego co znalazłam to w tym roku:
Olsztyn: ang+biol+chem
Lublin: ang+biol+chem
Warszawa: biol+chem
Wrocław: biol+chem
Poznań: biol+chem (chyba nic więcej prawda?)
Kraków: może mi ktoś napisać jakie są wymagania i na której uczelni otwiera się ta weta? bo na uj coś tam piszą ale nic konkretnego nie widziałam (dobrze będzie jeśli ktoś poda linka do tej rekrutacji albo jakieś informacje) jakie przedmioty będą brane pod uwagę?


Napiszcie mi proszę czy czegoś nie przegapiłam - czy na pewno nigdzie nie liczą już polskiego?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: David »

W Krakowie będzie się liczyć biologia, chemia (waga 4.) i 1. przedmiot z grupy języków obcych nowożytnych (waga 1.). Absolwenci otrzymują dyplom zarówno UJ jak i UR.
lykorz
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: monis1992 »

ta waga 4 dotyczy rozsz tak? a angielski biorą pod uwagę tylko podstawowy?
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

Właśnie do końca nie wiadomo co z tym Krk, na pewno biol i chem na rozszerzeniu, ale co z językiem
Ja mam maturę za 2 lata, także czekam na rozwój zdarzeń w tym roku

A co do polskiego, to wydaje mi się, że nigdzie nie biorą no bo po cóż na wete?:P
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: monis1992 »

brali polski w tym roku na Pń i kiedyś w Lbl i nie wiem czy dobrze widzę że wszędzie już go wycofali czy nie (bo deklarację trzeba oddać.)
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

Dobrze jest zadzwonić na konkretną uczelnie i się dokładnie dowiedzieć
Gdzie startujesz ?:P
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

wydaje mi się, że kiedy brałem udział w rekrutacji (2 lata temu), to w Warszawie liczyli j.polski, gdy było więcej osób z tą samą liczbą punktów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości