rekrutacja na weterynarie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

kamilorni pisze:wydaje mi się, że kiedy brałem udział w rekrutacji (2 lata temu), to w Warszawie liczyli j.polski, gdy było więcej osób z tą samą liczbą punktów

Buu, polski to zuo Niedobrze, niedobrze.
Powiem Wam szczerze, że jestem bardzo ciekawa jak to Krk rozegra, jaki będzie próg itp, ehehe
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

ja też, ale nie podoba mi się wizja otwierania kolejnych weterynarii w Polsce. Na przykład w Finlandii weterynarię można studiować tylko na jednej uczelni, w dodatku przyjmują rocznie poniżej 80 osób (info z wymiany). Studia prowadzone są po angielsku, więc absolwenci mają otwarte drzwi na cały świat, dlatego emigrują i szukają lepszej pracy. Może wydać się to abstrakcyjne, że uczelnia kształci po angielsku mało osób, które w rezultacie opuszczają kraj i przez to zapotrzebowanie na lekarzy w samej Finlandii jest duże.
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

Namnożyło się ostatnio tych uczelni trochę, ano, ano Ja od samego początku brałam pod uwagę: Wrocław, Lublin, Warszawa i Olsztyn. O Poznaniu sobie zupełnie zapomniałam, a Krk nawet nie liczyłam, bo co roku powtarzają, że otwierają wete i co roku nic (a tu taka niespodzianka, nie plotka tym razem ) Czyli z 4, zrobiło mi się aż 6 uczelni:o!
Ale wiesz, Kraków już od dawna to planował, cały czas mieli to na uwadze, że co roku tracą studentów którzy wyjeżdżają do innych miast aby studiować wete i takie tam
Ja od początku celuję we Wro, to moja pierwsza decyzja, aczkolwiek wszystko się może zmienić po tym roku:p
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

początkowo też chciałem iść do Wro, ale z racji tego, że kiedyś chciałbym być specjalistą z chorób ptaków, cieszę się, że jestem w Olsztynie. Podobno najlepsze są właśnie tu, ale pożyjemy, zobaczymy z resztą nasz dziekan jest też kierownikiem Katedry Chorób Ptaków, więc kładzie na nie duży nacisk, co bardzo mi odpowiada
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: monis1992 »

Ciastek_ pisze:Dobrze jest zadzwonić na konkretną uczelnie i się dokładnie dowiedzieć
Gdzie startujesz ?:P
wszędzie o.O

jeden rok już zmarnowałam - siedzę w domu i przyswajam wiedzę biologiczną oraz pisanie pod klucz (z czym u mnie jest straszny problem)

na pierwszy ogień też celuję w Wro bo mam niedaleko (tylko ok 180km)
poza tym startuję też na dietetykę na medyczną w Łodzi, a ty jaką masz deskę ratunku?
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: paulina_47 »

Nie idzcie na wetę tu jest strasznie
!
hehe, nie poszła mi anatomia i schizuję
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

paula, nie ma szans, mnie nie odwiedziesz od tego

monis, nie mam Weterynaria albo nic. Wiem, że różnie się może zdarzyc i jeżeli się nigdzie nie dostanę, to pewnie zostanę w domu i bedę się uczyc. Już widzę minę mojej mamy na ten pomysł eheheh U mnie Wro, Wawa, ewentualnie Lublin i zobaczę jak Krk w tym roku pójdzie
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: talagia »

paulina_47 pisze:Nie idzcie na wetę tu jest strasznie
!
hehe, nie poszła mi anatomia i schizuję
głowa do góry - zawsze idzie fatalnie
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: monis1992 »

Ciastek_ pisze:paula
monis, nie mam Weterynaria albo nic. Wiem, że różnie się może zdarzyc i jeżeli się nigdzie nie dostanę, to pewnie zostanę w domu i bedę się uczyc. Już widzę minę mojej mamy na ten pomysł eheheh U mnie Wro, Wawa, ewentualnie Lublin i zobaczę jak Krk w tym roku pójdzie
a w tym roku tak postawilam na jedną kartę a w przyszłym jednak jeśli sie nie dostanę to idę na coś innego - nie będę siedzieć 2 lata w domu

co do mamy - moja sie cieszy że zostalam bo wyszło bardzo dużo przypadłości losowych na moją rodzinę i jestem im potrzebna, choć wszyscy znajomi mi mówią że głupia jestem i będę żałować
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Ciastek_ »

Wiem, wiem, jeden rok można odpuścic ale dwa to już szkoda
Poprawiasz i biol i chem ?
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

talagia pisze:głowa do góry - zawsze idzie fatalnie
toś ją pocieszyła
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: talagia »

kamilorni pisze: toś ją pocieszyła
Po prostu nie zdanie pierwszego koła z anatomii to żaden powód do wstydu i tymbardziej o niczym nie decyduje Zwykle zaliczają je osoby, które kiblują albo miały mega farta.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: encephalon1986 »

kamilorni pisze:
talagia pisze:głowa do góry - zawsze idzie fatalnie
toś ją pocieszyła
optymizm+ pesymizm= realizm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości