rekrutacja na weterynarie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: paulina_47 »

U nas nie było na szczęście: czemu nie biegniesz!?
Bo bym chyba na zawał padła. Wpadłam na salę, szybko zaklepałam miejsce przy pierwszym stole, i już miałam odpowiedź na dwa podpunkty, a niektórzy dopiero co zasiadali do stołów. czasu malutko, nie miałam aby się zastanawiać. Wiesz-piszesz, nie wiesz- to dalej. Ogromny stres i jeszcze ten pykkający stoper.
O matko, a w środę jeszcze raz to samo Boję się, że tym razem zabraknie mi np 2pkt i będzie lipa.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

paulina_47 pisze:Boję się, że tym razem zabraknie mi np 2pkt i będzie lipa.
jeśli zbyt mocno w to uwierzysz, to tak będzie. Grunt to pozytywne myślenie!
Czukcza
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 14:01

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Czukcza »

Witam,
Siedzę i czytam i czytam i czytam i mam jedną jeszcze wątpliwość dotyczącą rekrutacji. Może to głupie pytanie (chociaż podobno nie ma głupich pytań), ale czy oceny ze świadectwa z biologii i chemii będą brane pod uwagę przy rekrutacji? Poprawiam w tym roku maturę, ale niestety moja ocena na świadectwie z chemii nie jest powalająca i boję się, czy to nie zaprzepaści mojej szansy na wetę.
Pozdrawiam wszystkich przyszłych weterynarzy:-)
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: kamilorni »

Czukcza pisze:czy oceny ze świadectwa z biologii i chemii będą brane pod uwagę przy rekrutacji?
nie, tylko matura.
Czukcza
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 14:01

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Czukcza »

Dziękuję bardzo za odpowiedź:-)
Awatar użytkownika
theangelofsin
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2012, o 13:10

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: theangelofsin »

Hej, mam pytanie. Jestem tegoroczną maturzystką. Zarówno biologia jak i chemia poszły mi tragicznie - łącznie będę miała około 140. Myślicie, że mogę liczyć na to, że próg tak spadnie? Obawiam się, że po prostu zeszłoroczni maturzyści wskoczą na miejsca mojego rocznika, bo zeszłoroczna matura była łatwiejsza. Swoją drogą widziałam sporo postów, że innym tegoroczna matura nie poszła tak źle jak mnie. Myślałam poważnie o farmacji, ale tam próg w zeszłym roku wynosił 157, a raczej nie spadnie o 13 Co mi zostaje? Analityka medyczna, która wydaje się ciekawa, ale nie ma po tym pracy. Co mam robić? Na co składać papiery? Czy próg może aż tak spaść? Pomocy
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: asiula9222 »

przecież na farme do kato było 148, a do białego 146.
Awatar użytkownika
theangelofsin
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2012, o 13:10

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: theangelofsin »

Tak, z tym, że mi zależy konkretnie na Wrocławiu. Z wielu powodów. No oczywiście możecie mi powiedzieć, że mój wybór - nie dostać się do Wrocka albo dostać gdzieś indziej, ale tak jak już powiedziałam z wielu powodów stawiam właśnie na Wrocek.
nieochrzczone_plody
Posty: 16
Rejestracja: 10 sty 2012, o 16:34

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: nieochrzczone_plody »

a gdybyś zlożyła gdzie indziej, a potem się przeniosła?
Awatar użytkownika
theangelofsin
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2012, o 13:10

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: theangelofsin »

Pomysł zły nie jest - z tym, że mogłabym dopiero po roku, bo jeśli chcę w trakcie to się niestety płaci. Jak myślicie, jak to będzie z tymi progami? To mi spędza sen z powiek, bo to ma znaczenie przy rekrutacji gdziekolwiek. Czy jest szansa żeby były 140? Bo z tego co widzę jak chodzi o Wrocek to prędzej weta spadnie do 140 niż farma
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Kolave »

Zeszłoroczna nie była łatwiejsza i wtedy właśnie dużo starszych wskoczyło bo progi na samą wete bardzo spadły. Wiele osób rok w rok poprawia maturę by sie dostać gdzie chce, ale wg mnie przenoszenie jest pewniejsze chyba. Nigdy nie wiesz jaka matura sie trafi.

Btw, nie ten dział
Awatar użytkownika
theangelofsin
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2012, o 13:10

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: theangelofsin »

No tak, przenoszenie się jest pewniejsze. Tyle, że z tymi maturami się nie zgodzę uważam, że tegoroczna była trudniejsza, no ale to tylko moje zdanie. Po prostu nie wiem jak te progi mogą wyglądać w tym roku i się tego boję.

Kolave, miałam na myśli, że zeszłoroczna była łatwiejsza niż tegoroczna
nieochrzczone_plody
Posty: 16
Rejestracja: 10 sty 2012, o 16:34

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: nieochrzczone_plody »

Jeżeli w tamtym roku były progi powyzej 140, to wątpie, że w tym spadną. Myślę, że mogą byc podobne. W zeszłym roku chemia po prostu wszystkich zaskoczyła, bo była zupełnie inna niż zazwyczaj. W tym roku myślę, że dużo osób przewidziało, że następna będzie podobna i coś zrobiło, żeby lepiej napisać. O ile w ogole da sie cos w tym kierunku zrobić.

Oczywiscie życze Ci, zeby albo spadły progi, albo Twoja samoocena była zbyt krytyczna.

Pytanie tylko, czy jestes w stanie zrezygnowac z Wrocławia jeżeli się nie uda (tfu) i np. podejść za rok, czy iść gdzie indziej i być rok do przodu, a później się przenieść, albo przenieść się i zapłacić(pierwsze słyszę o czymś takim).

Trzeba byc przygotowanym na najgorsze i spodziewac sie najlepszego, czy jakoś tak:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości