rekrutacja na weterynarie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

rekrutacja na weterynarie

Post autor: pati2811 »

mam pytanie czy jesli zdalam j.angielski na 79%(podstawa),matme na 58%(podstawa)i biologia na 63%(rozszerzenie)to mam szanse dostac sie na olsztynska weterynarie?
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Michał vet »

Niestety nie. Jak zdasz biologie i chemie na rozszerzonym na 80% to się dostaniesz. Więc sporo Ci brakuje
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Korczaszko »

Przy 3 rozszerzeniach w tamtym roku wystarczyło ok 65% z każdego, żeby się dostać z 3 listy (i mogłaby być to matematyka zamiast chemii). Oczywiście mowa o Olsztynie - to po 80% to dotyczy Wrocławia i Warszawy, w Olsztynie i Lublinie nie trzeba mieć aż tyle, poza tym można sobie podciągnąć językiem.

Michał wet, dlaczego niestety? Dobrze, niech weta trzyma jakiś poziom. może rekrutacja i pkt z matury nie świadczą o tym jak sobie człowiek będzie radził na studiach. ale same podstawy zdane przeciętnie czy wręcz słabo? By było jeszcze więcej przypadkowych ludzi a z nimi jeszcze bardziej spadałby poziom.
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: pati2811 »

hee.korczaszko czyli uwazasz ze jestem debilka tak?
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: pati2811 »

a tak w ogole to pod uwage brane sa tylko trzy przedmioty ja obowiazkowo musze napisac j.angielski i matematyke,a jako dodatkowy przedmiot wybralam sobie biologie:)wiec po co mi jeszcze chemia?
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Arkuos »

Chodzi jej o to, że mature zdałaś przeciętnie bądź słabo, a żeby dostać się na weterynarie trzeba ją zdać bardzo dobrze. Ne wiem jak wygląda sprawa z rekrutacją, ale z tego co pisze Korczaszko, to powinnaś zdawać mat rozsz. ( jeśli nie chcesz chemii rozsz. )
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: pati2811 »

a wie ktos moze ile trzeba miec najmniej punktoe zeby sie dostac?jak to bylo rok temu?
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Lordrigar »

rok temu do olsztyna 384 /.

2xroz. + 1xpodstawa i masz szanse. z jednym roz. - nie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Korczaszko »

Uważam, że maturę zdałaś b. słabo, nie interesując się wymogami (tylko jedna podstawa), więc na wecie Ci mało zależy i będziesz osobą przypadkową, jeśli to wypadek losowy wpłynął na wyniki poprawisz i za rok będziesz studiować.

Na ratownictwo czy pielęgniarstwo są małe wymagania i obok osób, które na prawdę chciały iść na te studia jest mnóstwo, którym akurat niskie wymagania pozwoliły studiować. Zazwyczaj są to olewacze mające wszystko gdzieś lub zwyczajne debile. Wolałabym, żeby weta nie podzieliła losu wyżej wymienionych kierunków i nadal stawiała jakieś i nie byle jakie wymagania przy rekrutacji.
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: pati2811 »

Korczaszko a ty jakie mialas wyniki z matury i w ktorym roku ja pisalas?i gdzie studiujesz?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Korczaszko »

Wyniki miałam pozwalające przekroczyć próg we Wrocławiu w 2008 roku - 154 czy też 155 i od tego czasu tam studiuję, czyli rok II.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Lordrigar »

Korczaszko pisze:Wyniki miałam pozwalające przekroczyć próg we Wrocławiu w 2008 roku - 154 czy też 155 i od tego czasu tam studiuję, czyli rok II.
coz za tajemniczosc!
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: talagia »

po 80% z obu rozszerzen w tamtym roku nie starczylo na wete we Wroclawiu i Warszawie xP wiec tez ostrzegam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości