termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Tyberian »

Moje posty są doszczętnie przemyślane zamiast przelewają się na ekran monitora. To po primo.
temarihermiona - Twoja argumentacja jest tak mierna a nawet mogę powiedzieć że w ogóle nie istnieje sprowadzając się tylko do obrazy mnie jako heretyka", który ma odmienne zdanie od was. Więc Twoja wypowiedź w ogóle nie podważa moich argumentów bo kontrargumentów w ogóle w niej nie ma ot co. Aha co do składania hołdu dowódcą sił zbrojnych to do Twojej wiadomości - Jestem apolityczny ale i także PACYFISTĄ

nowy123 - apolityczność ma ogromne znaczenie - może po prostu nie wiesz co to znaczy ? A tak się składa że tym samolotem lecieli akurat sami POLITYCY .no popatrz.więc kolejny post, który w ogóle wywiera sprzeciw mojej postawie bez argumentów.
Co skłania mnie do wniosku, że nie macie konkretnego poparcia w tym co piszecie. Napisze więcej - piszecie i piszecie i tak naprawdę wynika to z autoagresji z powodu inności mojego stanowiska a w Polsce jak to w Polsce wszystko co ma namiastkę inności jest od razu napiętnowane i siłą odrzucane

Termin jest niezmienny - i już .jednakże moim zdaniem sprowadza się to po części do tego żeby mieć więcej czasu na przygotowanie się do tejże olimpiady
Awatar użytkownika
kocizna
Posty: 74
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 18:00

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: kocizna »

nie sądzę że byłaby to wielka katastrofa gdyby przesunęli olimpiadę np na poniedziałek. tyberianie skoro uważasz że osoby które chcą przesunięcia terminu tylko ze względu na fakt że będą mogły sie lepiej przygotować to się grubo mylisz. fakt ze czesc z nas nie zawsze zgadzala sie z poglądami tych polityków, ale wypada oddać im hołd, tym bardziej że część targów edukacyjnych, wystaw, festiwali naukowych, innych konkursów zostało odwołanych a to tez nie są imprezy rozrywkowe. dziwnie będę się czuła rozwiązując test.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Tyberian »

Sie nowych nagle na forum narobiło - ale to zwykły widok przed samą olimpiadą.
kocizna - nie wyczułaś ironii w ostatnim zdaniu mojego poprzedniego posta. czy 2 czy 3 coś zmieniają ? Nie wiem może ? Może jednak bardziej niż może.zdecydowanie

Jednakże z tego co wiem pogrzeb ma być w niedziele( chyba że się mylę to mnie poprawcie) - żałoba podobno ma trwać 7 dni od soboty czyli do piątku do godzinu 23:59 więc o co chodzi w ogóle

I nie przesuwajcie mi terminów na poniedziałek czy na inne dni szkolne cholera - wybijcie to sobie z głowy wy egoiści hehe. Maturzyści też mają w tym dniu zajęcia i to czasami dosyć ważne wiecie ?

Wracając do meritum - jak możecie się dziwnie czuć rozwiązując test ?
A sprawdziany w szkole też macie odwołane w tym tygodniu ? Czy może jak piszecie te sprawdziany to też się dziwnie czujecie ? Ludzie no to już duża przesada.
Misiek

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Misiek »

wstyd mi za organizatorów i ludzi popierających sobotni termin!

Jednakże z tego co wiem pogrzeb ma być w niedziele( chyba że się mylę to mnie poprawcie) - żałoba podobno ma trwać 7 dni od soboty czyli do piątku do godzinu 23:59 więc o co chodzi w ogóle

Żałoba narodowa potrwa do piątku 16 kwietnia. W sobotę odbędą się uroczystości żałobne, państwowe, o charakterze ekumenicznym, w czasie których będziemy czcić pamięć i oddawać hołd wszystkim ofiarom katastrofy, na czele z parą prezydencką", a w niedziele pogrzeb.

Czy możemy dostać informację od Pani Małgorzaty Falenckiej-Jabłońskiej jakiego typu sytuacje musiałyby zaistnieć żeby przesunąć o kilka dni finał?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: borodziej »

Tyberian pisze:Borodzieju weź ich ukróć trochę bo ich chyba zaraz wszystkich trachnę i to nie podręcznikiem do ekologii

Co za skargi , co za zażalenia - olimpiada musi się odbyć i koniec!
Śmierć prezydenta to nie koniec świata - wy wielcy patrioci (ciekawe gdzie byliście przed 10 kwietnia). Tak to już jest że historia w rękach ludzi robi z jednostek ultra-jednostki. Tu dobre przysłowie - Jednego dnia w waszych oczach zerem, drugiego bohaterem"

Pisanie skarg podczas waszej żałoby narodowej - to nie jest wg was pogwałcenie tej całej waszej żałoby - zwłaszcza że wysyłacie do do MEN-u - ludzie opamiętajcie się troche.jak można pisać zażalenia czy skargi do urzędów państwowych podczas żałoby .no kurczę ILE MOŻNA?

I tu popieram postawę całej Organizacji OWE - brawo ! tak trzymać i nie oglądać się na patriotów bo ludzi apolityczni też znajdują się w tym kraju. Ekstremiści zawsze wyolbrzymiają czyniąc ze śmierci ponadczasową hiperbolę zarazem pani Rokita (chociaż jestem apolityczny zupełnie samemu jej nie popierając w ogóle) całe to zamieszanie dobrze podsumowała:
"Rządzili tak jak zginęli - Tragicznie"

Niektórzy jednakże wypowiadają się tutaj w czysto zacietrzewiały sposób - to w ogóle zostawię BEZ KOMENTARZA
Tyberianie drogi - szkoda słów. Po prostu - BEZ KOMENTARZA.
Była tu mowa o wskakiwaniu na karetki". Wiele osób wyraża żal, chęć i potrzebę pojednania narodowego, bycia lepszym - w hołdzie osób, którzy zginęli w tragedii. I niestety w wielu przypadkach są to tylko puste frazesy, serca dalej zatwardziałe, jad na języku i piana na ustach. Ta tragedia niczego ich nie nauczyła, nadal jeden drugiego utopiłby w łyżce wody (z jednoczesnym podduszaniem). Serio? Rzygać się chce.
Decyzja Komitetu jest nieodwołalna. Można pisać protesty, można nie przyjechać na finał - proszę bardzo. Żyjemy w państwie demokratycznym, nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Teraz napiszę coś bardzo poważnego i proszę wziąć to sobie do serca - gdyby odwołać/przesunąć termin istnieje realne niebezpieczeństwo, że finał centralny wraz z uroczystościami nie odbyłby się w terminie. Wiele osób byłoby bardzo rozgoryczonych.
Podobnie jak wiele milionów Polaków przeżywam tragedię narodową, oglądam relacje telewizyjne na bieżąco (lub z powtórek), wczorajszej mszy słuchałem w pracy przez radio w komórce, wywiesiłem flagę z kirą. Ale nie popadajmy w skrajność. Prawdziwy patriota, choćby w naszym przypadku - uczestnik wojewódzkiego finału OWE, STANĄŁBY NA WYSOKOŚCI ZADANIA i pokazałby Panu Prezydentowi tam, w górze, że pozytywistycznie pracuje u podstaw dla siebie, własnego wykształcenia, na chwałę swojej szkoły, małej ojczyzny i Polski.
Pokolenie mediów. skakanie pilotem po kanałach, na którym pokażą kondukt żałobny w lepszym ujęciu, Niebieski 24 TVN z góry, polsatowa kamera między policyjnymi motocyklami, tylko patrzeć kiedy kamerę do trumny włożą. Skończę w tym miejscu, bo mógłbym napisać o jedno zdanie za dużo.
Zgadzam się Tyberianie, wielu ci u nas bohaterów czy patriotów na pokaz, także płaczek żałobnych i telewizyjnych oglądaczy". Pozytywistów i prawdziwych patriotów, budowniczych lepszej Polski - znacznie mniej.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

temarihermiona pisze:Ale uważam, że powinniśmy mieć szansę obejrzenia na żywo pogrzebu.Może chociaż tam na miejscu, albo godzinowo to jakoś rozplanować odpowiednio. Bo wiadomo etap olimpiady rzecz nie łatwa do przesunięcia.To jest zadanie dla organizatorów.
Finał jest w sobotę, pogrzeb w niedzielę - będzie szansa NA ŻYWO
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: temarihermiona »

ok, ale wcześniej informacja była inna. Stąd moja wypowiedź.

Ale widzisz Borodzieju, można to napisać tak jak ty bądź jeszcze delikatniej. A Tyberian ma wyraźne problemy z wyrażeniem się po ludzku i naprawdę brzmi tak jak już to napisałam. Wcale nie mam odczucia jakby chciał nawiązywał do pracy i rozwoju na rzecz Polski. Ja jestem a-polityczny, a-gnostyk, anty-klerykalny, pacyfista. Zbitka słów, które występują z reguł razem i w tym wymiarze tracą na wartości. Bo powinieneś być osoba, która najlepiej zrozumie wszystkich ludzi i ich różne potrzeby, a tu się okazuje, że jest zupełnie odwrotnie.Przykro mi. Albo naucz się inaczej pisać albo nie wypowiadaj się. Widzisz Tyberianie, post Borodzieja wyraża inną opinię, a jednocześnie nie jest tak nieludzki jak twój. Borodziej pisze, że są ludzie, którzy oszukują, których żal nie jest prawdziwy, ale nie zwraca się personalnie do nas. Naucz się zamilknąć, gdy nie umiesz dostosować tonu do okoliczności. Bo tu nie chodzi o odmienne zdanie, za które rzekomo czujesz się napastowany, ale o sposób wypowiedzi. Troszkę empatii, wczucia się w to, co czują inni.

A i w ramach uściśnienia żałoba jest przedłużona do niedzieli włącznie ze względu na uroczystości pogrzebowe.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: borodziej »

Temarihermiona - dzięki za dobre słowo, jak znam życie na moją głowę już się szykują wiadra pomyj (nawet domyślam się od kogo). Jestem na to przygotowany
Dzisiaj otrzymałem linka do demotywatorów - jeden jest bardzo wymowny, więc pozwolę go sobie w tym temacie zamieścić. Nie wymaga komentarza.
Załączniki
polscy patrioci.jpg
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: borodziej »

Oprotestować można wszystko - o ile pamiętam po ubiegłorocznej edycji OWE, w podsumowaniu etapu wojewódzkiego wieszczyłem: za rok, właśnie na tym etapie, również będą nerwy, protesty, listy protestacyjne etc. Wynika to z emocji związanymi z koniecznością dostania się na finał centralny. Każdy powód będzie dobry, żeby zrobić zadymę".
Powiem krótko - termin jest wyznaczony, nieodwołalny, jeden dla całego kraju i nie podlega dyskusji. Jeśli ~3000 osobom odpowiada, a 10-20 nie - mówi się trudno, nie będziemy dostosowywać dobra ogółu i całej organizacji dla kilku osób.
Osobom z zewnątrz się wydaje, że to tak po prostu wystarczy zajrzeć do kalendarza, zrobić pstryk palcem, wykonać 3 telefony i przełożyć termin. Niestety, to nie takie proste. Wielotygodniowe przygotowania, zabukowane sale, bilety, transport, goście honorowi, odznaczenia etc. etc.
Gdyby sytuacja byłaby bardzo poważna - TAK, można i trzeba byłoby się dostosować. Na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby
Polecam komunikat p. Przewodniczącej GK OWE
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Tyberian »

temarihermiona pisze:Ja jestem a-polityczny, a-gnostyk, anty-klerykalny, pacyfista. Zbitka słów, które występują z reguł razem i w tym wymiarze tracą na wartości.
Wybacz tu nic nie traci swojej wartości - możesz nie rozumieć tych pojęć i ich stylu bycia - to już nie moja wina że ktoś jest ograniczony w pewnych kwestiach.
temarihermiona pisze:Widzisz Tyberianie, post Borodzieja wyraża inną opinię, a jednocześnie nie jest tak nieludzki jak twój.
Wyobraź sobie, że czasami to ja w ogóle wstydzę się, że jestem człowiekiem (a przystępując do tejże olimpiady powinnaś być o tym choć odrobinę przekonana) - także dziękuje za poparcie a tym samym komplement
temarihermiona pisze:Naucz się zamilknąć, gdy nie umiesz dostosować tonu do okoliczności.
Wybacz tylko zdechła ryba płynie z prądem - gdy okoliczności nie obchodzę to i nie stosuje odpowiedniego tonu. Ateista nie obchodzi postu więc może imprezować - czyż nie ? (przykład dla dobra dyskusji!)

temarihermiona pisze: Bo tu nie chodzi o odmienne zdanie, za które rzekomo czujesz się napastowany, ale o sposób wypowiedzi. Troszkę empatii, wczucia się w to, co czują inni.
Uczysz mnie empatii a sama przeczytaj swój poprzedni - mocno NIE empatyczny - post. Nie czuję potrzeby wczucia się w to co czują inni - nie mam zamiaru być żetonem w politycznej grze

I miałem to wszystko zostawić bez komentarza. Jednakże mając w myślach powiedzenie p. Dawkinsa : Na wszelki fanatyzm odpowiadajmy wszelką pogardą musiałem odpowiedzieć.
No i wracając do meritum sprawy.
Wy protestujecie - wy WYMAGACIE ( jakże empatyczne słowo! ) zmiany terminu. Próbujecie to wymusić na organizatorach OWE (coś ostatnio ludzie mają problemy z tymi słowami w stylu Domagamy się lub "wymagamy" ) ale i tak guzik wskóracie uskuteczniając to publicznie.
Na szczęście są ludzie odnoszący się do tego całego zamieszania z odpowiednim dystansem i zdrowym rozsądkiem
Chwała niezawisłym i niezależnym organizatorom (mam przynajmniej taką nadzieje że tacy są )

No ale wszystko sprowadza się do tego że don Kichot walczył z wiatrakami - i to nie "ekologicznymi"
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Tyberian »

temarihermiona pisze:tym parszywy kujonie. Mam nadzieje, ze na starość oślepniesz od tych wszystkich cegieł, które przeczytałeś, a pytania i tak Cię załatwią i nie dostaniesz się do finału! To odpowiedź mniej obraźliwa niż Twoja.
Mrówka ma większe prawo wypowiedzi niż ty! Któż dał Ci prawo czytania myśli i osądzania tego, czy przed żałobą myśleliśmy o Kaczyńskim tak samo czy nie, myślisz, że już taki genialny jesteś ?! To wyobraź sobie, że nie.
Dla GWOLI dobra dyskusji - panno empatyczna w tym poście normalnie bije od Ciebie empatycznością wręcz wybuchową czy przynajmniej a może i aż pompatycznością.
Chcesz protestu to go miej i nie stawiaj się na finale wojewódzkim.to byłoby moim zdaniem - jakże przemyślane rozwiązanie
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: paulina_47 »

Wydaje mi się, że najbardziej zagorzały konflikt został już zażegnany.
Olimpiada jest w sobotę, a pogrzeb w niedzielę? czy nie o to najbardziej chodziło?
A wojewódzki finał raczej nie jest jakimś wykroczeniem, nawet jeżeli jest żałoba narodowa. Takie jest moje zdanie.
Jeżeli pogrzeb nie odbywa się w niedzielę, a nie w sobotę, to ja nie mam zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: przyrodnik »

Koniec dyskusji, borodziej wyjaśnił już wszystko.

W odpowiedzi na maila ze skargą (mela7): Dziennik Biolog i portal biolog.pl nie popiera protestu i zmiany terminu finału olimpiady.Olimpiada nie ma charakteru imprezy rozrywkowej, masowej, a udział jest dobrowolny.

Zamykam temat.

Powodzenia na finale!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości