Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Cinereus »

kaamil, co ty robiles ze stetoskopem ze sie porozpadal". ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Medycyna Lwów »

kilka razy wypadał mi z kieszeni, a oliwki to same się poluzowały i też zaczęły wypadać, dren też zresztą. Ale jeszcze go nie wyrzucałem, do mierzenia ciśnienia i osłuchiwania brzucha i płuc się ciągle nadaje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:lejek który zajmuje pół klatki piersiowej wcześniaka? może teoretycznie być, ale w mojej grupie ćwiczeniowej dzieciaczki osłuchiwałem tylko ja bo miałem odpowiednią małą membranę.
Membrana podpisana jako pediatryczna w ramach akcesorii do rappaporta wystarczy ? Nie znam sie na tym, wiec nawet nie wiem jak szukać takiej małej co nadawałaby sie do osłuchiwania wcześniaków.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Medycyna Lwów »

pewnie tak, zresztą neonatologia to jedynie 5 zajęć i wielkich rzeczy się tam nie wysłucha u tych maluchów. Co innego na internie, choć to tez zależy od kliniki i okresu odbywania bloku.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Cinereus »

juz bez przesady z membrana pediatryczna ania_p ] najpierw trzeba by opanowac podstawy, i to na internie. na praktykach po 2 roku trafilem do fajnej pani dr, ktora pozwalala mi osluchiwac dzieci, nie robilem tego jakos bardzo duzo, ale latwo stwierdzic, ze nie jest to taka prosta rzecz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Medycyna Lwów »

generalnie szmery osłuchowo są te same u dzieci i dorosłych, inna jest ich epidemiologia często, a sama membrana pediatryczna jest taka jak u dorosłych tylko mniejsza, często kolorowa i ją się zawsze powinno ogrzewać w rękach przed osłuchaniem dziecka.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: a_niap »

Domyslam sie ze najpierw trzeba opanowac podstawy (akurat mam blok z interny jako pierwszy), generalnie ogłuchiwanie nie jest łatwe, tylko Kaamil pisal wczesniej że na neonatologii sie nie dalo wczesniaków słuchać za dużą membraną, wiec jak juz mam kupic stetoskop (na najblizsze 2 lata conajmniej, a mam nadzieje ze cale studia wytrzyma ) i en stetoskop ma mozliwośc posiadania membrany pediatrycznej jako wymiennej, to chyba nic sie nie stanie jak się ją bedzie miało w zapasie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Padre Morf »


Membrana podpisana jako pediatryczna w ramach akcesorii do rappaporta wystarczy ?

Będzie ok
Całkiem niezły jest jeszcze Tristar z trzema wymiennymi głowicami
1.jpg
1.jpg (30.48 KiB) Przejrzano 733 razy
ale latwo stwierdzic, ze nie jest to taka prosta rzecz.

najlepiej osłuchiwać dzieci jak drą się jak opętane Trzeba się po prostu osłuchać trochę - zwłaszcza w przypadku szmerów przygodnych, których różnicowanie z patologicznymi może czasami sprawiać problem.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Medycyna Lwów »

o to już plan jest, fajnie wiedzieć a_niap, początek z interną będzie dla was bardzo trudny, bo nie znać będziecie jeszcze patofizjologii, no ale 3 grupy muszą go mieć przed. Warto sobie chociaż fizjologię przypomnieć.
agax
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2010, o 18:56

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: agax »

Czy ktoś z Was miał do czynienia ze stetoskopami MDF? Zastanawiam się nad kupnem takiego:
stetoskop-dwuprzewodowy-mdf-767
i nie wiem - czy warto, czy lepiej dołożyć stówę i kupić littmana, albo też MDFa z dodatkową głowicą pediatryczną? Póki co mam jakiś stetoskop niewiadomej firmy i liczę, że przez pierwsze dwa dni interny coś nim usłyszę
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Tesco »

A co polecicie studentowi, który ma problemy ze słuchem? (konkretnie głuchota na jedno ucho.). Wiem,że to jeszcze nie jest mój problem, ale pewnie będę się musiał z nim zmierzyć, co mnie dość martwi. Słyszałem coś o elektrycznych stetoskopach wzmacniających dźwięk.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Padre Morf »

Czy ktoś z Was miał do czynienia ze stetoskopami MDF?

jak najbardziej godne polecenia.
i nie wiem - czy warto, czy lepiej dołożyć stówę i kupić littmana, albo też MDFa z dodatkową głowicą pediatryczną?

To już od Ciebie zależy - jeden lubi jabłka, drugi gruszki
Słyszałem coś o elektrycznych stetoskopach wzmacniających dźwięk.

Elektroniczne Littmanny mają opcję wzmacniania dźwięku (nawet do 18 razy jak głosi producent) i redukcji dźwięków otoczenia.
Koszt to około 1500zł.
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Stetoskop - RAPPAPORT z różnymi końcówkami

Post autor: Tesco »

Padre Morf, dzięki za info, ale czy efektywna praca ze stetoskopem jest możliwa, jeśli ktoś nie słyszy na jedno ucho? Nie przeszkadza mi to w normalnej komunikacji, ale w osłuchiwaniu jest chyba ważna dokładność. Mam obawy, że będę miał poważne problemy z pracą ze stetoskopem, albo że o zgrozo podczas badań na uczelni wyjdzie moja dysfunkcja i mnie wyleją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 49 gości