Jaki mikroskop kupić, pomocy!

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Jaki mikroskop kupić, pomocy!

Post autor: Erick »

Więc bardzo lubię biologię i w ramach domowej edukacji chciałbym popracować trochę z mikroskopem. Tylko teraz jest problem i jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Chciałbym obserwować tkanki roślinne, pierwotniaki, coś co można by oglądać w miarę dobrym stanie. Mam 200 zł. na ten cel. Bardzo proszę o pomoc.
mihu
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 20:46

Re: Jaki mikroskop kupić, pomocy!

Post autor: mihu »

za 200 zł . kupisz zabawkę a nie mikroskop .
porządne mikroskopy są od 600 PLN .
kup taki za 600 !
Awatar użytkownika
pawelcanon36
Posty: 121
Rejestracja: 14 sty 2010, o 18:42

Re: Jaki mikroskop kupić, pomocy!

Post autor: pawelcanon36 »

W dużej mierze zgadzam się z mihu, ale odrazu się nie załamuj.
Możesz popatrzyć za jakimś używanym starym mikroskopem pzo na allegro , ale jeśli wybierzesz taką opcje pamiętaj że trzeba bardzo uważać na stan optyki w takim mikroskopie. Ja kupiłem używanego biolara mb-30, ale miałem duże szczęście ze stanem jego optyki. Dlatego najlepiej samemu obejżeć mikroskop przed kupnem. Jeśli natomiast chcesz coś nowego to uzbieraj jeszcze chociaż 120zł i kup delta optical bio light (choć lepiej uzbierać jeszcze 600zł i kupić coś naprawde pożądnego ale do tego nie będę cię namawiał bo wiem że ograniczenia pieniężne to spory problem) mikroskop-delta-optical-biolight póżniej proponuje kupić jeszcze stolik krzyżowy za 60zł stolik-krzyzowy-do-mikroskopow
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości