II stopień

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

II stopień

Post autor: kasicowo »

Hej, czy ktoś z Was robił licencjat na innej uczelni i jest na II stopniu na UJ? Ciężko jest się dostać? Jaką mieliście mniej-więcej średnią ? I jaki jest poziom trudności egzaminu wstępnego?
Będę wdzięczna za odpowiedź:))
silvaticus

Re: II stopień

Post autor: silvaticus »

II stopień na UJ wchodzi w roku akad. 2010/11, wcześniej były tylko jednolite.
basior

Re: II stopień

Post autor: basior »

A wiecie jak to jest, jeżeli ktoś studiuje biologię na UJ, a chce robić specjalizacje na biotechnologii na UJ, czy jest taka możliwość? Jakie musiałyby być spełnione warunki? Bardzo proszę o informacje jeśli ktoś się orientuje!:)
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: II stopień

Post autor: neocortex »

A co masz na myśli mówiąc specjalizacja"? Jesteśmy w temacie II stopień, więc zakładam że magisterkę.

Jak tylko im udowodnisz, że masz potrzebną wiedzę, to czemu nie?
basior

Re: II stopień

Post autor: basior »

Tak tak, mam na my sli magisterk e )
Byłam własnie na tej stronie, czytałam to, ale jakoś wierzyć mi się nie chciało,jesteś pewien ze na takiej zasadzie to działa, a nie muszę np. zaliczać przedmiotów, którzy oni mieli na biotechu przez te 3 lata?
basior

Re: II stopień

Post autor: basior »

i jeszcze mam pytanie, srednia ze studiów, to srednia TYLKO z egzaminów, czy całkowita srednia ze wszystkich przedmiotów, z cwiczen tez?
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: II stopień

Post autor: neocortex »

Ach, uroki systemu bolońskiego.

Nie musisz nic nadrabiać. Masz tylko zaliczyć kursy, które są na II stopniu przewidziane.
To, czy dasz radę je zaliczyć ma zweryfikować rozmowa - wiadomo, że ktoś z licencjatem z arabistyki też może się ubiegać o przyjęcie, ale czy go przyjmą to inna sprawa.

Średnia to średnia ze studiów (ta sama, na podstawie której przyznaje się stypendia etc.) + ocena z egzaminu lic.

Jak średnią ze studiów liczą nie wiem - tzn masz USOSie napisane, czy dana ocena się do niej liczy. To chyba zależy od instytutu, sekretariat jakoś Ci to wyliczy (wydaje mi się, że ćwiczenia na zal z oceną też wchodzą, ale tylko mi się wydaje ] ).
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: II stopień

Post autor: coleopter »

Odnośnie tej arabistyki to tak nie jest. Na biotechnologię nie przyjmują po każdym licencjacie (pierwotnie nawet po biologii mieli nie przyjmować!).
Bardziej liberalnie jest w drugą stronę to jest po biologii licencjackiej np. na arabistykę
Mysia122
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2010, o 13:15

Re: II stopień

Post autor: Mysia122 »

coleopter pisze: Bardziej liberalnie jest w drugą stronę to jest po biologii licencjackiej np. na arabistykę
Ok, tu się chyba nie zgodze. Teoretycznie studia II stopnia sa niezalezne, ale w praktyce kazdy kierunek ma okreslone przedmioty, ktore musza byc zaliczone. Rzeczywiscie mozna to nadrabiac w ramach roznic programowych, ale tylko w okreslonym procencie. Dlatego na arabistyke po biologi tez moze byc ciezko
kasicaaaaaaaaaaa

Re: II stopień

Post autor: kasicaaaaaaaaaaa »

Może jednak ktoś zechciałby się wypowiedzieć na temat egaminu wstępnego na biol II st.?:)
Smile89
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2011, o 22:20

Re: II stopień

Post autor: Smile89 »

Oooo-temat dla mnie. Mam podobny problem z tym, że właśnie jestem na inżynierce biotechnologii na Pol. Śląskiej ale mam już dość tej uczelni i chcę iść na biologię na UJ ZAOCZNIE. Wtedy chyba nie będą sprawdzać mojej wiedzy? W końcu będę im płacić za studia.
pauleta

Re: II stopień

Post autor: pauleta »

A jaką formę ma egzamin wstępny na biologię II stopnia? Test jednokrotnego/wielokrotnego wyboru czy pytania otwarte? Jak to jest?
Ruda_23

Re: II stopień

Post autor: Ruda_23 »

Podbijam.)
Jak wygląda egzamin na biologię II stopnia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości