progi 2010 obstawiamy !!!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: stellar »

No tak ale z tego co się orientuję takie uczelnie jak Lublin, Gdańsk zrezygnowały z fizyki już w tamtym roku, matura nie poszła najgorzej, a próg spadł z 259 do 251.
Mogą składać osoby napalone na WUM, Wrocław, ale też Łódź.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: David »

Pamiętaj, że kryteria się zmieniły w Krakowie, a Warszawa i Kraków ma najwyższe progi. Z fizyki zrezygnowała też Bydgoszcz, która progi miała niskie, ale znajduje się stosunkowo blisko Warszawy co przyciągało przyszłych studentów zwłaszcza z Polski centralnej.
lykorz
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: stellar »

No dobrze, ale sam fakt tego, kiedy uczelnia otrzyma jakieś wstępne dane o wynikach matur i, teoretycznie, okaże się, że wyniki są rzeczywiście dość niskie, porównywalne z 2008, to myślisz, że progi nie spadną o tyle samo jak wtedy ?
mihuZdzihu

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: mihuZdzihu »

stellar pisze:No dobrze, ale sam fakt tego, kiedy uczelnia otrzyma jakieś wstępne dane o wynikach matur i, teoretycznie, okaże się, że wyniki są rzeczywiście dość niskie, porównywalne z 2008, to myślisz, że progi nie spadną o tyle samo jak wtedy ?
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale uczelnia nie ustala na początku jakiegoś pierwszego progu, dostają się Ci z najlepszymi wynikami, a ten który ma najniższy ( z tych najlepszych) to wlaśnie pierwszy próg.

A co do spadku progów myślę, że spadek nie będzie, aż do poziomu progów z 2008r, tylko najwyżej koło 5-6pkt względem zeszłego roku.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: David »

Mówcie co chcecie i jak chcecie- WUM i CMUJ przyciągają osoby z najwyższymi wynikami matur i. tyle.

Oczywiście życzę Wam tych najwyższych wyników .
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, o 17:14 przez David, łącznie zmieniany 1 raz.
lykorz
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: stellar »

Kurczę to coś czuję że jak się zbiorą ci naj-naj-naj to będę mogła im tylko pomachać w drodze na te studia
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: godziasia »

u nas rozdawali wyniki.w szatni po prostu na ladzie były porozkładane wyniki poszczególnych klas, polonistka po obejrzeniu dowodu osobistego oddawała karteczkę i do swidania
nie zamartwiajcie się tak na zapas, jeszcze mogą wyjść cuda z tych progów już widzę Wasze wpisy za 1,5 miecha dostałam/em się szukajcie mnie w rowie
jest chyba takie przysłowie - nie dzielcie skóry na niedźwiedziu
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

godziasia pisze:(.) nie dzielcie skóry na niedźwiedziu
. bo was ekolodzy zjedzą
Awatar użytkownika
laura_szatko
Posty: 140
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:37

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: laura_szatko »

jarek 12345 pisze:Lauro , ty też byłaś umieszczona na ekranie wśród najlepszych ?
byłam:)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

laura_szatko pisze:
jarek 12345 pisze:Lauro , ty też byłaś umieszczona na ekranie wśród najlepszych ?
byłam:)
I w kategorii: NAJWIĘKSZY WAGAROWICZ laureatką głównej nagrody zostaje.
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: OlaaaM6 »

ej Stalowy Stalowy juz brakowalo Twoich zartow tu, gdzies Ty sie podziewal

"podenerwować towarzyszy niedoli nerwowym stukaniem buta o ławkę za to masz piwo u mnie jak juz znajdziemy sie na tej samej uczelni
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

Mam dziwne wrażenie, że nieważne gdzie się dostanę, to będę mógł przez pierwsze parę dni pić za darmola

Nieśmiertelne są sytuacje (które zdarzały mi się na dosłownie KAŻDYM egzaminie), gdy panuje nieprzerwana cisza. I nagle jakiejś dziewczynie wywala się na podłogę 29 długopisów, 4 linijki, 3 kalkulatory i co tam jeszcze jest pod ręką

I to niepowtarzalne gromiące spojrzenie komisji i pozostałych kilkunastu osób na sali wpatrujących się w purpurowe czoło biednej maturzystki, wystające sponad ławki . Bezcenne
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, o 22:36 przez Stalowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: kiuli »

Headache pisze:
Kasiax pisze:poznań 182
Taki to był rok temu. Sam UMP w tym roku ma inny sposób rekrutacji. Teraz (podobnie jak Łódź rok temu) sami obstawiają jaki będzie próg. Pierwszy ustalili na 179, ostatni na 168.
Co Ty?jak sami obstawiają
Robią listę osób od 200%-300% (w zależności od ilości przedm).Potem odliczają liczbę miejsc jakie mają(np.60) i % ostatniej osoby z listy jest progiem.Potem zmienia się to w zależności jak donoszą oryginały matur.Wiadomo,że częśc rezygnuje i próg sie obniża.
Tak to razumiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości