Biologia na UŚ

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Biologia na UŚ

Post autor: Filister »

Czy ktoś tu studiuje biologię na UŚ w Katowicach? Jak wyglądają tam te studia, jakie są specjalizacje do wyboru, ogólnie poziom trudności, atmosfera, wszystko chciałbym wiedzieć.
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Biologia na UŚ

Post autor: axfjmk »

Podepnę się do tematu. czy w tym roku zaczęła się biologia zaoczna, czy wciąż jest za mało kandydatów? Kiedy ostatnio były prowadzone takie studia?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Biologia na UŚ

Post autor: karteczka88 »

w rekrutacji w roku 2010/2011 biologia zaoczna nie została otwarta po raz kolejny już, wiem, bo składałam tam dokumenty, nie wiem ile było chętnych ale zapisało się około 40 osób lecz potem jak trzeba było składac dokumenty ostateczne to było poniżej 10 osób
ja w tym roku zapisuję się na UP w Krakowie bo tam co roku jest biologia zaoczna, katowice i UJ w krakowie już chyba nie otworzą nigdy tej biologii zaocznej
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
malk
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:56

Re: Biologia na UŚ

Post autor: malk »

Na dzień dzisiejszy są zapisane 32 osoby na zaoczną biol. Ja też się zapisałam. Chciałabym żeby otworzyli ale jeśli będzie tak jak mówi karteczka88 to będzie niefajnie.

A jak jest z kwestią pieniędzy jeśli nie otworzą kierunku? Bo nie spodziewam się, że zostaną mi zwrócone, ale właściwie z ciekawości pytam.
lavenda
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, o 19:45

Re: Biologia na UŚ

Post autor: lavenda »

Odpowiadając na Wasze pytania i wiedząc, że może przeczytają to zainteresowani Biologią na UŚiu. studiuję na tym uniwersytecie parę lat, więc myślę, że moja wiedza coś Wam uzmysłowi, przed czymś ostrzeże, a może zachęci.Obiektywnie mówiąc: jak kochacie rośliny, roztocza, mszyce to idźcie tam, jak kochacie genetykę(ale roślinną) to idźcie tam, i jak kochacie chodzić po hałdach Śląska i wysłuchiwać o rekultywacji tychże to też idźcie, jak macie nerwy ze stali to idźcie tam. Jak uwielbiacie zakuwać po nocach, uczyć się na pamięć olbrzymich partii materiałów( nie zawsze sensownych). I jeszcze jak wam wszystko jedno to też idźcie tam. A teraz subiektywnie: Jeśli NIE, to po prostu sobie darujcie.mnie po tych latach studiowania Biologia zbrzydła, zdołowała i tym podobne. Atmosfera przytłaczająca, często wkurzająca, nic dobrego nie wnosząca. O progi i tym podobne na prawdę się nie martwcie- WSZYSCY się dostaną! Nawet Ci bez chemii.o przetrwanie już bardziej, ale to jest tak: jak ktoś się uczy(tzn. wkuwa nocami) to zostanie, czasem popowtarza kilka razy ale w końcu zda, ze 100 zakwalifikowanych na 2 roku jest ok 50. Ale to nie znaczy że 50 wywalili tylko że pouciekali- wnioski sam wysnujcie. Może ze 4 osoby ulali/na 100 tak że powtarzają rok, więc niewiele, bardziej chodzi o przytłaczającą atmę, marne perspektywy rozwijania się, marnota wykładowców, marnota życzliwości- na każdym kroku by Cię o coś opieprzali. Nie wiadomo w zasadzie co po tym robić generalnie tylko paru osobom się podoba, reszta jak widzi co się tam dzieje to ucieka., i myślę, że gdzie indziej mają się lepiej. Kto mądry niech się dobrze zastanowi, moja rada: STRATA CZASU lepiej chwyćcie się za jakiś dobry fach, albo studiujcie gdzie indziej. Jedyne co pocieszające to fajni ludzie)
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Biologia na UŚ

Post autor: axfjmk »

czyżby w tym roku została otwarta biologia zaocznie?
malk
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:56

Re: Biologia na UŚ

Post autor: malk »

jeszcze nie wiadomo. Wiem, że wyniki mają być 09.09 ale nie wiadomo czy zostanie otwarta bo mało osób jest jak narazie.
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »

Cześć
Ja również zapisałam się na Biologię zaoczną na UŚ ) i też mam taką nadzieję, ze kierunek się otowrzy.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Biologia na UŚ

Post autor: karteczka88 »

dajcie znac tego 9 września czy podjęli decyzje o otwarciu kierunku
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »

karteczka88 pisze:dajcie znac tego 9 września czy podjęli decyzje o otwarciu kierunku

to może też się dopiszesz ? Zawsze będzie Nas więcej
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Biologia na UŚ

Post autor: karteczka88 »

może się dopiszę. Narazie zapisałam się na UP w Krakowie na biologie niestacjonarna, mniejsze czesne i chyba lepsze miasto
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »

no hmm, tak Kraków fajny ale ja do Katowic mam bliżej )
dzisiaj na stronie pojawiła sie informacja, że od jutra zacznie się IIgi nabór na niestacjonarna biologię -)) takze mysle, ze warto sprobowac
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »

jest tu ktoś, kto wie, że się dostał na Biologię zaoczną na UŚ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości