Język angielski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Język angielski

Post autor: Wendy »

Mam pytanie odnośnie poziomu trudności na j. angielskim. Czy jest trudno i czy dużo wymagają? Trzeba dobrze znać angielski?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Język angielski

Post autor: godziasia »

pytasz o lek rozumiem? W takim razie odpowiadam - nie trzeba, wymagają średnio, zależy na kogo się trafi, ERKa jest nieprzyjemna trudno nie jest, na zaliczenia z anglika wystarczy jeden dzień do nauki, a jak ktoś ma super sprężenie, to i pół. A jak ktoś jest dobry z angielskiego/łatwo przyswaja nowe słówka, to może iść bez żadnego przygotowania
nie wiem jak jest na drugim roku, bo na pierwszym jest głównie anatomia człowieka, czyli łatwizna
jeśli czujesz się mocniejsza z innego języka, to masz chyba jeszcze do wyboru niemiecki, francuski i rosyjski
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Język angielski

Post autor: Wendy »

Dzięki za odp.
A jeśli ktoś (kto nie ma problemów z nauką języków) uczył się ang. tylko w liceum da radę czy może być ciężko?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Język angielski

Post autor: godziasia »

myślę, że nie powinien mieć problemów z moja babką przy każdym tekście wypisujemy sobie nowe słówka i tłumaczymy, a o te, których ona nie poda, a nie wiesz co znaczą, zawsze można spytać
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Język angielski

Post autor: Grzybu123 »

Zależy od lektora my mamy panią bardzo wymagającą (próg zaliczenia na poprawce wynosi 95 % przy testach pisennych na 100 - 200 punktów, z czego wszystko to tłumaczenie z polskiego na angielski). Generalnie angielski tutaj to już 100 % słówka + wykorzystanie gramatyki, którą już się zna.

Ale generalnie nie jest to największe zmartwienie nikogo z NAS Nikogo za brak znajomości angielskiego nie wyrzucą ze studiów! (taka niepisana umowa - ale uwaga za nieobecności już nie ma najmniejszego problemu).

Pozdrawiam, życzę powodzenia (w końcu komuś książki i notatki trzeba będzie sprzedać ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości