Przedmioty na I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vinnie
Posty: 50
Rejestracja: 17 paź 2009, o 20:29

Przedmioty na I roku

Post autor: vinnie »

Możecie napisać jakie przedmioty realizuje się w Łodzi na pierwszym roku? Bo na stronie uczelni znalazłem tylko przedmioty na semestr letni, moglibyście wymienić te z zimowego?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: godziasia »

jasne, aczkolwiek nie wiem czy się nie zmienią, napiszę Ci, jakie były w tym roku.
Anatomia, biofizyka, biologia, pierwsza pomoc i podstawy pielęgniarstwa, informatyka, wf, j. obcy, łacina.jeszcze jeden ale mi umknął, a nie mam indeksu, żeby sprawdzić aa już wiem, przysposobienie biblioteczne
vinnie
Posty: 50
Rejestracja: 17 paź 2009, o 20:29

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: vinnie »

O żesz w morde, to nie ma histologi ani embriologii? Po roku chciałbym się do Gdańska przenieść ale bez tych przedmiotów to moje szanse,że dostane na to zgode dziekana są epsilonowe.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: godziasia »

histo jest na drugim roku, a embrio.nawet nie wiem
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: Adam1990 »

Embrio jest z histo - bodajże pierwsze kolokwium jest z embrio.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: krisofis »

nawiązując do tematu to podobno od października pierwszy rok nie będzie już miał łaciny - ale ciężko stwierdzić, jak bardzo sprawdzone są to informacje
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: Anielka »

oby, oby już ktoś o tym gdzieś na forum wspominał więc może rzeczywiście sobie odpuszczą.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: krisofis »

większość ludzi uważa, że to jest psu na budę ale moim zdaniem podstawy łaciny w mniejszym lub większym stopniu pomagają w rozkmince różnych nazw na anatomii. tyle że nie ja decyduję, niech więc podejmą najsłuszniejszą decyzję
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: Grzybu123 »

No jak już się nauczyłem łaciny to żałowałem, że dopiero na ostatnim kolokwium udało mi się wpisać miano anatomiczne od początku do końca tak jak miało być

No i łacinę fajnie umieć, w końcu ona rozróżnia medyków czy farmaceutów od innych. No a że się nie przydaje aż do patomorfologii (z której też powoli wychodzi) no to inna sprawa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lula77
Posty: 21
Rejestracja: 1 lip 2010, o 16:57

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: lula77 »

czy mógłby ktoś z woj-leku dopisać przedmioty charakterystyczne dla tego wydziału? i wyjaśnić kwestię wfu (czy można wybrać dowolną sekcję z puli czy są jakieś narzucone odgórnie)?

wiem, że te kwestie były poruszane na forum, ale w tym bałaganie trudno coś znaleźć

jak wygląda u Was zaliczenie z wf-u (czy jest wystawiane na podstawie obecności czy trzeba się wykazać kocią zwinnością i siłą konia pociągowego)?
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: krisofis »

Jeśli chcesz zasięgnąć wojskowo-lekarskiego języka, to zajrzyj na forum. Myślę że tam dużo szybciej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię kwestie
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: Adam1990 »

Info o nieobowiązkowej łacinie na 1. roku leku pochodzi z dziekanatu wydziału z połowy maja. Na ile dziekanat jest pewnym źródłem, musicie ocenić sami.
siasialuke
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2010, o 21:58

Re: Przedmioty na I roku

Post autor: siasialuke »

Zamieścili już plan zajęć na semestr zimowy
Wcześniej chyba nie było histologii na I semestrze, a teraz jest:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości