I rok a poprawa matury

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

I rok a poprawa matury

Post autor: Silvena »

Cześć!

Jestem tegoroczną maturzystką. Poza medycyną i farmacją chciałam wybrać także kierunek awaryjny", gdybym nie dostała się na pierwsze dwa - i tutaj zastanawiam się nad biotechnologią. Myślałam nad poprawą matury w przyszłym roku (pewnie z biologii, bo wydaje mi się, że chemia poszła dobrze), gdyby nie udało mi się dostać na medycynę i farmację i w związku z tym mam pytanie - obiło mi się o uszy, że na I roku biotechu biologia jest taką powtórką z liceum". Czy to prawda?

Po prostu nie chciałabym przez ten rok się rozleniwić ani też iść na studia, gdzie biologia na I roku nie ma nic wspólnego z liceum A może macie propozycję innych kierunków?

Dodam, że interesuje mnie ŚLAM lub UŚ (gdyby ktoś mógłby pomóc w wyborze, to też byłabym wdzięczna ).

BARDZO proszę o pomoc i pozdrawiam!
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: I rok a poprawa matury

Post autor: matkachrzestna »

ja tydzień temu ukończyłam licencjat z Biologii i muszę przyznać, że BT ma biologiczny program bardzo okrojony. na pierwszym roku Biologii w Olsztynie były takie przedmioty jak: Botanika (morfologia roślin i systematyka), Zoologia (bezkręgowce i kręgowce), chemia (organiczna, nieorganiczna, fizyczna), fizyka, biologia komórki, histologia. uważam, że owszem jest to powtórka do matury, ale jak zaczniesz studiować Biologię lub Biotechnologię na dobrym uniwersytecie (Kraków, Warszawa, Poznań, Olsztyn- czołówka wydziałów Biologii wg Rzeczpospolitej) to będziesz zbyt dokładnie wszystko opisywała. ja po pierwszym roku poprawiałam maturę i tak się zdarzyło,że wszystko na maturze napisałam jednak zrobiłam to zbyt dokładnie, używając zbyt fachowych stwierdzeń, których nie było w kluczu. prawda jest taka,że nowa matura jest dla ludzi niezbyt mądrych, którzy nie wgłębiając się w rozwinięcie pytania piszą pod klucz. a dlaczego chcesz iść na med albo na farmację? farmacja jest nudna.
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: I rok a poprawa matury

Post autor: Silvena »

Dzięki za odpowiedź!
matkachrzestna pisze:a dlaczego chcesz iść na med albo na farmację? farmacja jest nudna.
Moim priorytetem jest medycyna, ale jeśli dostanę się na farmację to też narzekać nie będę. Nudna? Jak dla kogo. Farmacja to głównie chemia, a ja chemię lubię. Będąc po biol-chemie interesują mnie na serio tylko te dwa kierunki.

Czekam również na opinie innych
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: I rok a poprawa matury

Post autor: matkachrzestna »

no właśnie mam siostrę na farmacji, która siedzi i wkuwa. oprócz części praktycznej nie ma nic ciekawego. praca jest po tym i nawet dobrze płatna. znajomi z medycyny nie bawią się tylko uczą i np. na imprezie do 21 nie piją bo czekają na wyniki koła bo w razie czego następnego dnia poprawa i będzie się trzeba uczyć. ja stwierdziłam, że jak skończę swoją biologię to i tak znajdę świetną pracę bo mam dużo praktyki i będę zarabiała więcej, czerpiąc z pracy więcej przyjemności i satysfakcji
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: I rok a poprawa matury

Post autor: Silvena »

matkachrzestna pisze: ja stwierdziłam, że jak skończę swoją biologię to i tak znajdę świetną pracę bo mam dużo praktyki i będę zarabiała więcej, czerpiąc z pracy więcej przyjemności i satysfakcji
A co zamierzasz robić po studiach? Zdradź sekret, jaka praca jest tak dobrze płatna i satysfakcjonująca
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: I rok a poprawa matury

Post autor: matkachrzestna »

a widzisz, jak się szuka pracy i robi praktyki to zbiera się propozycje. nie zdradzę bo mam przed sobą jeszcze 2 lata studiów. uważam,że 2tys. i mieszkanie to na początek świetnie, a praca związana z nauką jest bardzo ciekawa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości