dymorfizm chloroplastów

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
katka89
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 13:48

dymorfizm chloroplastów

Post autor: katka89 »

Może ktos mógłby mi powiedzieć cos na temat dymorfizmu chloroplastów. Na teście miałam takie pytanie : Dymorfizm chloroplastów to cecha roślin(uzupełnić trzeba było, odp-C4)są to chloroplasty :
1.mniejsze
2.wieksze
ogólnie jest to dobrze uzupełnione i jakiś punkt dostałam ale facetka powiedziała ze przy tych mniejsze,wieksze powinno byc to bardziej rozwinięte. tzn. trzeba było dodac gdzie wystepuja mniejsze a gdzie wiekszecos w tym stylu.moze ma ktoś pomysł ?
katka89
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 13:48

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: katka89 »

i co nikt nie wie
to juz kolejne moje pytanie na które nikt nie umiał odp.
do bani to forum.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: Stalowy »

Hm. To luźna dygresja, mogę się mylić. Ale u roślin C4 mogą występować chloroplasty większe - w pochwie okołowiązkowej (strzelam). Jest to spowodowane tym, że pochwa stanowi głębszą warstwę komórek i dociera do niej mniej promieni słonecznych, aniżeli do miękiszu gąbczastego powyżej

Liczyłbym na małą burzę mózgów w tym temacie - mogę się mylić
katka89
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 13:48

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: katka89 »

oo dzięki. tez o tym myślałam ale chciałam znać zdanie innych. dobrze ze chociaż ktoś się pofatygował. dzieki wielkie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: Stalowy »

Temat musiał utonąć w morzu innych tematów - stąd zwłoka, wybacz

Miałbym jednak czyste sumienie, gdybyś z kimś to skonsultowała
katka89
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 13:48

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: katka89 »

spoko,spoko,wszystko jest oki. zaliczone na 5. troche zachachmęciłam,pogadałam (nawet nie wiem czy dobrze mówiłam:-)) i jest git
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: dymorfizm chloroplastów

Post autor: Stalowy »

No to w takim razie bardzo szeroko się uśmiechnąłem, już tak mi zostało - i trwam w ustawicznym zacieszu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości