Problem z doświadczeniem.

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Michlo
Posty: 1
Rejestracja: 8 cze 2010, o 05:46

Problem z doświadczeniem.

Post autor: Michlo »

Witam. Od pewnego czasu staram się przeprowadzić doświadczenie ze zmianą połowy koloru kwiatu. (chodzi o to doświadczenie z rozcinaniem łodygi i włożeniem jednej części do zwykłej wody, a drugiej do wody zabarwionej)
Niestety wszystkie kwiaty, na których przeprowadzałem to doświadczenie (białe róże) po kilku dniach więdły i nie było widać nawet najmniejszych oznak zmiany koloru.
Farby, którymi zabarwiam wodę nie są toksyczne, a więc czy to możliwe, że przy rozcinaniu łodygi niszczę ją na tyle, że nie jest ona już w stanie w ogóle transportować wody?
Pozdrawiam.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Problem z doświadczeniem.

Post autor: resnick »

jest mozliwe. a moze sprobuj zmienic barwe za pomoca atramentu albo roznego srodowiska?
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Problem z doświadczeniem.

Post autor: Tau »

A pojedynczo jak wkładasz do barwnika (stosuj naturalne barwniki otrzymane z innych roślin a nie farby choćby nie wiem jak nietoksyczne) to zmienia barwę?

Poza tym spróbuj użyć trwalszych kwiatów np Margaretki.

No i co do zmiany środowiska też dobry pomysł, z tym, że dana roślinka powinna mieć w płatkach antocyjany (szukaj niebieskich, różowych etc).

Poza tym wg mnie róża niewdzięczny kwiat do doświadczeń - niektóre z kwiaciarni tez rozwalają się po paru dniach
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Problem z doświadczeniem.

Post autor: resnick »

hortensje o ile dobrze pamietam moga robic za indykatory pH gleby. wykorzystaj je:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości