składanie dokumentów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

składanie dokumentów

Post autor: monis1992 »

Czy da się jakoś to wszystko tak ułożyć, żeby rejestrować się i PŁACIĆ dopiero po 30 czerwca jak będą znane wyniki matur? bo szkoda trochę wywalać pieniądze jeśli się nie zda przedmiotu obowiązującego w rekrutacji itp

jak to jest? da się zaoszczędzić? czy wszystkie rekrutacje kończą się przed poznaniem wyników?

bardzo proszę o odpowiedzi
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: składanie dokumentów

Post autor: karolyfer »

Zależy od uczelni, ale sporo ma np. terminy 25.06, a w Poznaniu jest tylko do 14 czerwca czas.

Ja osobiście płacę wcześniej, wolę mieć pewność że dojdzie na czas, myślę, że mimo wszystko zdałem polski pisemny .

Jeśli zaś chodzi o biologię i chemię, to IMO wyniki 30 czerwca niewiele dają, no chyba że wyniknie kompletna klapa, wtedy rzeczywiście możnaby zaoszczędzić, ale jeśli mniej więcej wyniki przewidziane się potwierdzają, to już progów nie jest tak łatwo odgadnąć
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: składanie dokumentów

Post autor: Andzia »

monis1992 pisze:Czy da się jakoś to wszystko tak ułożyć, żeby rejestrować się i PŁACIĆ dopiero po 30 czerwca jak będą znane wyniki matur? bo szkoda trochę wywalać pieniądze jeśli się nie zda przedmiotu obowiązującego w rekrutacji itp

jak to jest? da się zaoszczędzić? czy wszystkie rekrutacje kończą się przed poznaniem wyników?

bardzo proszę o odpowiedzi
W ten sposób uczelnie zarabiają na nas .
Awatar użytkownika
aleksandra1601
Posty: 221
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 21:40

Re: składanie dokumentów

Post autor: aleksandra1601 »

nie oszukujmy się, ale to jest jedna z podstawowych form zarobku dla uczelni.
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: składanie dokumentów

Post autor: Zegar »

No nie. Podstawowym sposobem zarobku uczelni, poza dotacjami z budżetu są jednak wyolbrzymione czesne od studentow zaocznych

Ale z takich opłat tez costam mają, chociaz w ogolnym bilansie uczelni to jednak nieznaczny przychód.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: składanie dokumentów

Post autor: ar33k »

Zegar, ale zobacz - niech będzie 10 tys. kandydatów na wszystkie kierunki razem wzięte na danej uczelni. Każdy ma zapłacić po 85 złotych 850tys. to niezły zarobek dla uczelni, nie sądzisz?
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: składanie dokumentów

Post autor: Zegar »

Zobacz sobie ile kosztuje jeden mikroskop elektronowy, albo inny droższy sprzet labowy, to na prawde kropla w morzu, i kropla w por z kasą, która idzie z MNiSW.

Do tego koszty ludzi, budynków, wszystkiegono nie ma co mówic nawet
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: składanie dokumentów

Post autor: naso »

karolyfer pisze:Zależy od uczelni, ale sporo ma np. terminy 25.06, a w Poznaniu jest tylko do 14 czerwca czas.
Ja składam papiery na uczelnię w Poznaniu, a na wpłatę mam czas do 6 lipca.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: składanie dokumentów

Post autor: ar33k »

naso, ale chyba nie na UMP [?]
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: składanie dokumentów

Post autor: Prins »

nie, Naso pewnie składa na uniwersytet A. Mickiewicza albo inny, bo na Akademie Med. w Poznaniu czas na opłatę i złożenie teczki z kwestionariuszem, dowodem wpłaty i kserem dowodu osobistego był do 14 czerwca.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: składanie dokumentów

Post autor: Andzia »

Prins pisze:Lekarski, Analityka med. albo Biologia
Coś z tego wyjść musi.
Coś z tego wyjdzie na pewno .
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: składanie dokumentów

Post autor: Prins »

Dzięki za wiarę ]
Niedługo wszystko wyjdzie jak na dłoni. Agrrmusi się udać. nam wszystkim!
magdalenne
Posty: 54
Rejestracja: 1 sie 2008, o 23:26

Re: składanie dokumentów

Post autor: magdalenne »

a takie pytanie, czy ktos dokladnie wie jak to jest z kserowaniem dowodu? trzeba gdzies potwierdzac zgodnosc z oryginałem ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości