Gdzie warto studiować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Mi się we Wrocławiu podoba, uważam że uczelnia jest ok, poziom i stosunek do studentów, więc nie to że zniechecam, uważam że warto. Ale sam podałeś kilka sensownych argumentów, dlaczego w Bydgoszczy Tobie konkretnie będzie lepiej- bo bliżej domu, bo taniej. Bo przede wszystkim sam jesteś przekonany bardziej do tego wyboru. Jeśli tak to nie ma się nad czym zastanawiać, na każdej uczelni w zależności od chęci i zaangażowania możesz się nauczyć bardzo dużo lub niewiele, po każdej uczelni możesz być dobrym lekarzem lub konowałem, to zależy od Ciebie. Idź tam gdzie Ci wygodniej

acid_
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:00

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: acid_ »

a nie spotka mnie za 6 lat niemiła sytuacja gdy ktoś odmówi mi jakiegoś atrakcyjnego etatu/specjalizacji tylko dlatego że skończyłem mniej znaną uczelnię?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Mårran »

Mniej znana uczelnia to moze byc Szkola Wyzsza Uzytkowania Zelazka, medyki to rownie znane (i rownie dobre, chociaz Kaamil twierdzi, ze WUM jest lepszy) uczelnie.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

czornydanio90 pisze:no właśnie Bydzia ma jeden z wyższych poziomów w kraju, średnia LEP/LEK w krajowej czołówce
Juz ktorys raz widze, jak takie stwierdzenie sie tu pojawia, zreszta nie pierwszy raz z twoich ust. Nawet probowalem polemizowac, ale niestety nie doczekalem sie odpowiedzi, sprobuje jeszcze raz. Trzy ostatnie LEKi:

Wiosna 2014: gorsze tylkogtczesci< uczelni (jeden z wydzialow Lublina, Zabrze jako czesc SUMu, i woj-lek z Lodzi)
Jesien 2013: gorszy tylko Szczecin i woj-lek
Wiosna 2013: gorszy Wroclaw, Szczecin i woj-lek

Srednia wieloletnia wypada tak samo - trzy-cztery uczelnie (lub ich czesci) gorsze od Bydgoszczy.

I teraz blagam, wytlumacz mi - w jaki sposob to jest krajowa czolowka?
czornydanio90 pisze:dalej czytaj pseudorankingi, w których nie uwzględnia się poziomu nauczania na danej uczelni, a ilość doktorantów
Tylko czemu wszystkie rankingi, uwzgledniajace naprawde najrozniejsze rzeczy, pokazuja, ze Bydgoszcz jest ostatnia, wzglednie przedostatnia (bo uwzgledniaja Olsztyn), w najlepszym wypadku trzecia od konca? Wszystkie sa takie zle, i takie przeklamane, i w ogole to spisek masonow i cyklistow?


EDIT: i to nie chodzi o to, czy to o czyms swiadczy czy nie, to niech kazdy uzna z osobna. Ale jednak do bo nam mowia, ze jestesmy zajebisci trzeba troche dystansu.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

randomlogin, wiesz, że akurat twoje zdanie tu się nie liczy
Pippi02
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2014, o 22:31

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Pippi02 »

Hej
Mam podobny problem, gdyż dostałam się na lek do Lublina i Łodzi. Kompletnie nie wiem co mam wybrać. Do Lublina mam bliżej, miasto podobno bardziej przyjazne dla studentów i z tego co czytałam zajęcia nie są bardzo porozrzucane po mieście. Z drugiej strony Łódź- w rankingach wypada lepiej, bardziej prestiżowa uczelnia, znajomy z liceum też dostał się na lek (nie wiem czy byłoby to pomocne?).
Mam straszny mętlik w głowie i szukam jakiegoś punktu zaczepienia.
Każda opinia będzie dla mnie pomocna, więc z góry dziękuję
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

Mam znajomych i w Lublinie i w Łodzi na leku i obydwie uczelnie sobie chwalą, także wybór należy do Ciebie. Osobiście brałbym Lublin. Czemu? Tak jakoś Łódź mnie odstrasza

homin
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:45

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: homin »

Witaj
Studiuję w Lublinie i bardzo sobie chwalę. Dostałem się też na inne ale wybrałem po prostu moje rodzinne miasto i przy okazji dobry uniwersytet. Zbierałem wywiady i nic nie przemawiało za zmianą miasta. Miałem też przez chwilę zapędy na Gdańsk, Białystok ale jak pisałem- wywiad+bliskość uczelni zrobiły swoje i absolutnie nie żałuję.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

czornydanio90 pisze:randomlogin, wiesz, że akurat twoje zdanie tu się nie liczy
Ale to nie chodzi o moje zdanie przeciez, tylko no wytlumacz mi prosze, w jaki sposob trzeci-czwarty wynik od konca to jest w czolowce, tylko tyle.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Medycyna Lwów »

Logika nie jest jak widać mocna strona wielu osób.

medsnow
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2015, o 17:45

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: medsnow »

Mógłby ktoś szerzej napisać co sądzi o AM we Wrocławiu? Chciałabym studiować tam medycynę i byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził mi czy to dobry wybór Szczególnie mnie interesują wypowiedzi studentów medycyny oczywiście.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: MrBrightside »

Pielęgniarki studiują medycynę. Farmaceuci studiują medycynę. Fizjoterapeuci studiują medycynę. Wreszcie lekarze też studiują medycynę. A ty, słonko, pytasz o lekarski właśnie.

Odkąd znajoma z fizjo uświadomiła mnie, że wszyscy studiujemy medycynę i zawłaszczanie tego terminu tylko dla lekarskiego jest nie na miejscu, mój grammar nazi nie daje mi żyć. Przepraszam :c

Ontop: Niestety nie pomogę z Wrocławiem, bo ja z Katopato
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Koleżanka z fizjo ma widocznie jakiś problem z tym co studiuje i nie daje jej to spokoju
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości