Co zamiast studiów?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
trampkara
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2010, o 13:24

Co zamiast studiów?

Post autor: trampkara »

Witam.

Po napisaniu maturek szczególnie tej z biologii, doszłam do wniosku, że już nic mnie chyba nie zaskoczy i postanowiłam zrobić sobie coś w rodzaju zabezpieczenia w razie gdybym nie dostała się tam gdzie chcę - złożyłam papiery na wetę w Lublinie i medycynę w Katowicach.
Stwierdziłam, że nie ma sensu składać na jakieś inne kierunki, typu analityka czy coś w tym stylu, a za rok znowu na lekarskie próbować, bo będę miała rok w plecy, bo nic mi z tego, że byłam rok na analityce.

I tak sobie wymyśliłam, żeby iść na dwuletnie studium, bo sądzę, że nawet jeśli za rok uda mi się dostać na normalne studia to będę w stanie pogodzić je z kilkoma godzinami zajęć na studium.
I teraz mam myślenicę, Czy to dobre rozwiązanie? I jeśli tak to na jaki kierunek złożyć papiery? Myślałam nad kosmetyką, farmaceutycznymi albo coś w pielęgniarstwem? Jak myślicie?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: micky041 »

w ubiegłym roku miałem podobną sytuację. nie dostałem się na lek, i mimo że przyjęli mnie na inne medyczne i biologiczno-chemiczne kierunki to jednak zdecydowałem się pójść do 2-letniego studium farmaceutycznego. planowałem rok przesiedzieć i poduczyć się do matury, teraz kończę już 1.rok i mam zamiar skończyć najpierw tą szkołę, a dopiero potem iść na studia. i nie uważam tego za zmarnowany czas, bo to naprawdę fajny kierunek. na tyle też mi się spodobał, że myślę od czasu do czasu czy aby nie iść na farmację w przyszłości.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: ulala »

trampkara, co Ci ze skończonego studium jeśli w przyszlosci np skonczysz medycyne czy farme. zmarnowany czas, nerwy itd. sztuka dla sztuki?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: micky041 »

zmarnowany czas, nerwy itd. sztuka dla sztuki?
wg mnie jest to idealne przygotowanie do studiów, czy to medycznych czy jakichkolwiek biol-chem. poza tym po studium masz zawód, możesz sobie dorobić zawsze w wakacje czy w trakcie studiów jako technik farm, sytuacja naprawdę jest bardziej kolorowa.
ale to tylko twój wybór, ja nie żałuję.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: ulala »

to odezwij się jak będziesz w taki sposób dorabiał
nie rozumiem o jakim przygotowaniu mówisz. do studiów trzeba się jeszcze przygotować?
Awatar użytkownika
trampkara
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2010, o 13:24

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: trampkara »

ulala, a co mi po tym, że załóżmy nie dostanę się ani na wetę ani lekarski i przesiedzę rok, no ok, może podłapię jakąś robotę Ale równocześnie przez rok nie mam kontaktu jako tako ze szkołą, wiadomo, że trudniej się zmobilizować do nauki, czy nie mam racji?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: micky041 »

to odezwij się jak będziesz w taki sposób dorabiał
nie wiem co w tym jest dziwnego, moja siostra cioteczna ukończyła studium farm, studiuje obecnie farmację i jest zatrudniona w aptece na 1/2 etatu, dzięki temu ma trochę kasy na własne wydatki, odrabia staż i jej doświadczenie zawodowe staje się bogatsze. wszystko da radę pogodzić.
nie rozumiem o jakim przygotowaniu mówisz
np. na laborkach będzie troche latwiej, bo z częścia rzeczy juz człowiek mial stycznosc, itp.

I też jest prawdą, że najlepiej nie tracić kontaktu z systematyczną nauką.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: ulala »

trampkara, lepiej chwytac 2 sroki za ogon i w efekcie nie dostac sie na lek takze za drugim razem?
nie wiem w jakim wymiarzze godzinowym jest studium ale albo sie siedzi twardo nad ksiazka i uczy konsekwentnie do matury albo sie uczy co jakis czas i liczy na farta
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: lith »

Do matury akurat siedzenie tygodniami nad książkami niewiele daje
Awatar użytkownika
trampkara
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2010, o 13:24

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: trampkara »

ulala, studium jest w weekendy, kilka godzin. I uważam, że lepiej chyba na nie iść niż rok przesiedzieć na tyłku. I nie uważam, że jest to marnowanie czasu.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: ulala »

teraz pisalas mature tak? to wszystko wyjasnia
Awatar użytkownika
trampkara
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2010, o 13:24

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: trampkara »

ulala, tak teraz, choć nie wiem co to wyjaśnia.

A korzystając z okazji, może mi ktoś polecić jakieś studium farmaceutyczne, tak, żeby nauka rozpoczynała się w piątek?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: micky041 »

tak w ogóle to jestem ciekaw jak wygląda nauka w takim zaocznym studium. ja jestem w dziennym i czasem nie można wręcz się wyrobić na przyklad z ćwiczeniami z TPLu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości