techniki dentystyczne czy położnictwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
jaaa1991
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2010, o 16:59

techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: jaaa1991 »

witam! byłabym bardzo wdzięczna jakbyście mogli mi doradzić co mam zrobić: wybrać się na techniki dentystyczne (studium, gdyż na studia dzienne raczej mnie nie przyjmą) czy na położnictwo

dodam że zdawałam mature podstawową z biologi (spodziewam sie ok. 85%) i z chemii rozszerzoną (jakieś ok. 50% )
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: resnick »

troche rozbiezne kierunki:P dlaczego od razu nie przyjma? co Ci szkodzi sprobowac? pomysl czy wolisz robic protezki czy latac kolo placzacych noworodkow. a wyniki to jedna niewiadoma, mozesz sie zdziwic na plus lub minus wiec spokojnie.
Awatar użytkownika
malamj
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 15:51

Re: techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: malamj »

resnick pisze:latac kolo placzacych noworodkow
To jest akurat przyjemne Gorzej jak masz myc krocza pacjentkom
Najlepiej poczytaj sobie o obu kierunkach,co i jak.Ja bym poszła na techniki,albo chociaz higienę dentystyczną
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: resnick »

przyjemne? beczy Ci jedno drugie trzecie pacjenci swiruja nie no bosko:/ higiene odradzam po niej za duzego pola manewru nie ma.
jaaa1991
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2010, o 16:59

Re: techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: jaaa1991 »

w sumie to oba kierunki mnie interesują, jednak jak potem bedzie z pracą: jako połozna zarobię ok. 1500, jako technik pewnie w przyszlości troche wiecej. mam jednak pewne obawy: czy po skończeniu studium TD nie bede miec trudnosci ze znalezieniem pracy? przeciez to nie to samo co studia moze macie znajomych, ktorzy skonczyli tylko studium i pracuja w swoim zawodzie? jak to wyglądało w ich przypadku?
Awatar użytkownika
malamj
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 15:51

Re: techniki dentystyczne czy położnictwo

Post autor: malamj »

Na polożnictwie podobały mi się tylko zajęcia na neonatologii,maluszki kochane,słodziutki
Jako polożna to sobie szkole rodzenia otworzyc mozesz,porody domowe odbierac,uczyc dzieciaki w szkole wychowania do życia w rodzinie i wiele innych mozliwości.Tylko tu trzeba miec anielską cierpliwośc i powołanie

Ja mam znajome,które skończyły higien.stom. znalazły prace w prywatnych gabinetach i wyzszły na tym lepiej niz ci co sobie róznych mgr zrobili.
Nikogo po TD nie znam niestety,kilku znajomych na tym było,ale tylko na przeczekanie,poprawiali mature i startuja na stom.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości