kwaas mlekowy w mięściach

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
alkaa
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2010, o 13:04

kwaas mlekowy w mięściach

Post autor: alkaa »

Mam takie pytanie nie wiem czy mądre, ale bardzo mnie nurtujeD
Bo przy przyjmowaniu antybiotyku powinno spożywać się wiele kwaśnych produktów, które zawierają kwas mlekowy, dla ochrony żołądka, ale i ogólnie organizmu, bo przy antybiotyku domięśniowym, lekarz też zalecił mi spożywanie tego typu produktów. Czyli ogólnie należy uzupełniać niedobór kwasu mlekowego, a kwas mlekowy powstaje też w mięśniach (zakwasy), wiec czy z tego wynikało by, że trenowanie, ćwiczenie przy przyjmowaniu antybiotyku jest korzystne? Liczę na wyczerpującą odpowiedz

juz było to pytanie, ale nikt nie odpowiada na innym temacie, na forum:)
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: kwaas mlekowy w mięściach

Post autor: pio91 »

To nie chodzi o kwas mlekowy, lecz o to, że antybiotyki wyjaławiają organizm, czyli pozbawiają go naturalnej flory bakteryjnej. Aby dostarczyć organizmowi niezbędnych bakterii należy jeść na przykład joguty, które zawierają bakterie.
Biollka
Posty: 9
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 13:22

Re: kwaas mlekowy w mięściach

Post autor: Biollka »

heh muszę przyznać, że nieźle rozbawiło mnie to pytanie słusznie jak powiedziała moja poprzedniczka, nie chodzi wcale o kwas mlekowy, tylko o żywe kultury bakteryjne, których sporo zawierają właśnie: jogurty, kefiry i inne przetwory mleczne tego typu.

jeszcze jedno nasunęło mi się na myśl: jakim cudem byś chciała uprawiać intensywnie sport w czasie brania antybiotyków (= w teorii powinnaś być raczej dość chora i słabsza przez to.)? w czasie choroby wzmożony wysiłek fizyczny nawet z tego co ja wiem (nie-student niczego biologicznego) nie jest polecany. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości