Olimpiada w gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Julka

Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Julka »

Nie znam nikogo i nie mogę znaleźć informacji w internecie. Chciałabym wiedzieć, z czego powinnam się uczyć i jak bardzo dokładnie. Jeśli ktoś ma adres jakiejś dobrej strony na temat olimpiady w gimnazjum lub sam się orientuje to proszę o pomoc.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: żabka »

a nie dali Wam w szkole takich karteczek, gdzie jest napisany temat olimpiady, zagadnienia i literatura nam dawali (3 lata temu ) Jak ja bylam w 3 kl to byla pierwsza olimpiada dla gim. i byla w calosci z czlowieka, ale w kolejnych latach juz podobno bylo inaczej. 3 lata temu to bylo mniej wiecej tak, ze pierwszy etap byl na poziomie gim., drugi gim+ lo zakres podstawowy, trzeci- lo rozszerz. Tak mniej wiecej oczywiscie
Julia
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2006, o 17:14

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Julia »

ja się nie wybierałam na olimpiadę, więc mi nie dawali tematów.Nie wiedziałam, ze dadzą. W ogóle mam jakiś kłopot, bo wszyscy spuścili zasłonę milczenia i kompletnie żadnych konkretów nie mogę z nikogo wyciągnąć. Ale skoro będę miała tematy, to mi ułatwia sprawę, dzięki.
aga

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: aga »

A w jakiej odległości od siebie są te etapy i na ile przed 1. dają tematy i literaturę? Te etapy wszystkie są jako testy?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Medycyna Lwów »

&#x17Cabka pisze:pierwszy etap byl na poziomie gim., drugi gim+ lo zakres podstawowy, trzeci- lo rozszerz.
bardzo przesadzone to co piszesz - etap finałowy (trzeci) to zakres podstwowy z LO i troche roślinek, na pewno to nie ejst rozszerzenie licealne

Są testy i pytania otwarte z tego co pamiętam, ale naprawde proste.
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Gregor7 »

Olimpiada Biologiczna w Gimnazjum.wydaje mi sie, ze naprawde trzeba miecszczescie zeby trafic na pytania z zakresu LO podstawa.bo tak naprawde praktycznie tylko wiadomosci z gimnazjum tam sa, oczywiscie moga troche wykraczac, ale w sumie jaklby nie patrzac, czesto podstawy biologii z LO, to kontynuacji biologii z gimnazjum. jak ja bralem 3 lata temu udzial, to podzial byl taki: 1 etap: zakres 1 klasy gimn, 2 etap: 2 klasy gimn. , 3 etap: 3 klasy gimnazjum: czyli w skrocie: botanika+ zoologia (elementy), anatomia i fizjologia (czlowiek), ekologia, ochrona srodowiska, ochrona przyrody.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: poziomka »

No cóż pamiętam ta biologiczną, w trzeciej klasie gimnazjum startowałam. Nie pamiętam jak sie nazywał ten etap do którego doszłam, ale już cokolwiek dalej, i zabrakło mi paru punktów do następnego, trzech bodajże. Ale rozbiło mnie pytanko o tracheole u owadów ^_^ Pierwszy raz na oczy widziałam) Potem w liceum było to ledwie wspomniane na lekcjach. Ogólnie moja nauczycielka stwierdziła, że układa to osoba ucząca w liceum i nie ma pojęcia czego się uczniowie uczą. O żadnym podziale materiału jaki tu podajecie nie słyszałam wtedy niestety.
Qubu$
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 2007, o 22:03

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Qubu$ »

To zalezy w jakim mieszkasz wojewodztwie , bo w kazdym moze byc inna tematyka i zakres materialu do nauki.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: dawidw »

Ja tez pamietam swoja olimpiade, uczylismy sie z podreczników licealnych, postawilismy sobie wysoko poprzeczke(no i poskutkowało ). Ale byly to bardzo proste olimpiady:P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Medycyna Lwów »

To nie jest zadna olimpiada (olimpiady sa dopiero w szkole średniej) tylko kuratoryjny konkurs biologiczny, faktycznie bardzo prosty, wystrczyło opanowac dobry podręcznik gimnazjalny i zostać laureatem.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: dawidw »

Kaamil pisze:To nie jest zadna olimpiada
ale tak sie przyjelo, tak sie potocznie mowi i niech tak zostanie
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Gregor7 »

to samo chcialem napisc kuratoryjny konkurs biologiczny:/ co to w ogole za nazwa. nawet nigdy czegos takiego nie slyszalem.i korzystajac z okazji, musze powiedziec,z e przegladajc forum i natrfaiajac na posty Kaamila szlag mnie trafia.nie wiedzialem, ze mozna byc az tak przemadzrzalym i nie mam zamiaru tez cytowac wypowiedzi Kaamila, bo praktyczie w co 2 wywyzsza sie lub cos w tym stylu:D musialem dac upust moim emocjomw tej sprawie w kocnu pzdr

moderator: Wiecej szacunku dla innych uzytkownikow forum!
Ostatnio zmieniony 8 cze 2007, o 18:09 przez Gregor7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada w gimnazjum

Post autor: Medycyna Lwów »

wiesz co nie znasz mnie i mnie nei oceniaj - warto we wszystkim zachowac i zdrowy rozsądek, ale i jakiś porządek i poprawnosc. Zwrócenie uwagi o anzwie jest akurat istotne, bo cyzm innym ejst konkurs a olimpiada nieprawdaż?
Zreszta twój post nie wnosi nic konstruktywnego do tej dyskusji, bo nie jast zatytuowanyzale i lamenty . Pzdr.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości