Moje szanse na studia biologiczne

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Tom

Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Cześć, pomuszcie mi, bardzo lubie biologie bez niej nie widze mojego Życia chciałbym gdzieś studiować najlepiej na UG ale nie wiem czy z moja maturą mam jakieś szanse moje wyniki to biologia podstawowy 30%pkt, rozszerzony 26%pkt, wos podstawowy 47%pkt, rozszerzony 34%pkt, anglik podstawowy pisemny 43%pkt ustny40%pkt , polski pisemny 30%pkt, ustny 90%pkt. Studeńci biologii powiedzcie czy mam jakieś szanse interesują mnie studia zaoczne lub wieczorowe na koniec roku miałem 3 z bioli ale nigdy sie nie uczyłem na Żaden spr i tym podobne troche leń ze mnie przyznam sie! I jeszcze jedno w ogóle nie kumam matmy powiedzcie czy jest taka trudna statystyke lubie czemu nie ale matma odpada. Najlepiej podajcie uczelnie bez egzaminów wstępnych tylko konkurs świadectw oki?
Ostatnio zmieniony 3 sie 2006, o 15:15 przez Tom, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: MiRACiDiUM »

Co do statystyki to nie byłbym taki pewien, że jest łatwiejsza. jak dla mnie trudniejsza.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Aniaww »

Trudno nam wyrokować. Dużo zależy od tego na jaką uczelnię spróbujesz. Masz dość kiepskie wyniki, ale poziom progu zależy od poziomu szkoły, dlatego warto spróbować.

Na pewno nie wybierałabym najbardziej renomowanych szkół, bo tam progi będą najwyższe.

Co do tego że się nie uczyłeś - nie wiem na ile to poprawia twoja sytuację. Nie umiesz się uczyć, bo sama czynność wymaga praktyki. Leń za kołnierzem też utrudnia życie na studiach. Jeżeli się gdzieś dostaniesz musisz sie liczyć z tym, że czeka cię sporo pracy.

U nas matematyka to była właśnie statystyka i prawdopodobieństwo.
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Aniaww wiem Że wyniki kiepskie ale mam zamiar poprawiac za rok oba poziomy bo w tym roku była naprawde trudna biologia a wiesz moŻe gdzie mogłbym sie dostac z takimi wynikami znasz moŻe jakąś kiepska uczelnie gdzie miałbym szanse?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Aniaww »

Jaki rejon wogóle?
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

rejon nie ma znaczenia! ale najlepiej jak by to było np Uniwersytet Gdański Szeciński Olsztyński Białostocki napisz jak wiesz jakie są tam progi i czy są egzaminy wstępne? Z góry dzieki.
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Lady_Sakh »

ale na Uniwersytecie Szczecinskim biora pod uwage biologie,chemie(ewenturalnie fizyke lub matme) i jezyk angielski to musisz zdawac jeszcze chemie albo fize albo matme by miec szanse.owszem skladaja i tacy co zdawali tylko biole z przedmiotow scislych ale wtedy trzeba miec naprawde super wyniki z obu poziomow by sie dostacja wlasnie czekam na wyniki z biologii ,chetnych jest 198, miejsc 90.

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 10:35 ]
hm chyba najlepszym wyjsciem dla Ciebie byloby wybrac AR w Szczecinie i inne takie uczelnie gdzie biora pod uwage oceny ze swiadectwa ukonczenia szkoly, tylko z twoja 3ka z biologii hm.na AR w SZCZ biora pod uwage oceny z biologii,chemii,matematyki,fizyki,polskiego,jezyka obcego
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Dzieki juz troche mi pomogłaś zajŻałem na strone internetową na Akademie Rolnicza w Szczecinie i to najlepiej by mi odpowiadało mam nawet w Szczecinie rodzine i mógłbym u nich zamieszkać ale jest jedna nieścisłość napisałeś(aś) ze biorą tam pod uwage oceny końcowe ze szkoły średniej ale jak ja patrzałem co oni nie biorą tego pod uwage tylko oceny procentowe punktów z: bioli, chemii lub fizyki, j. polski, j. obcy, matematyka, a ja zdawałem tylko biole z przedmiotów ścisłych. A moje oceny końcowe to z matmy 2, angol 3, niemiec 3, chemia 3, fiza 4. ale jak bym chciał zdawac mature to tylko z chemii moze dał bym rade chociarz na te minimum zdać. Moge sie spytać jakie ty miałeś(aś) wyniki maturalne i gdzie złoŻyłeś(aś) papiery?
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Jest ktoś moŻe z Akademii Rolniczej w Szczecinie jak tak to niech mi powie jak tam wygląda rekrutacja na biologie na studia zaoczne i czy jest tam matematyka i czy jest taka trudna?
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Lady_Sakh »

nie oceny procentowe tylko ze swiadectwa ukonczenia szkoly a jesli ktos zdawal mature z biologii rozszerzonej to ma te %ty potrojone po prostu liczy sie srednia tych ocen z ukonczenia szkoly i %ty z biologii, a matematyka na studiach biologicznych jest ,a czy trudna hmmm no wiesz jak sie chce to sie da przejsc wszystko, wlasnie dostalam sie na AR i US na biol i nie wiem co wybrac
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Lepiej wybierz US sama nazwa Uniwersytet mowi za siebie a nie jakas Akademia a bym wybrał akademie bo tam jest łatwiej się dostać a z moimi ocenami to tylko i tylko tam! :P
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

a wiesz moze jak ja zdawałem rozszerzoną biole i miałem 26%pkt i na koniec 3 z bioli to te punkty bede miał potrojone? mimo Że nie zdałem rozszerzonej?, bo by zdać trzeba miec 30%pkt! a jak to się liczy i ile tzreba mieć minimum Żeby sie dostać na AR?
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Sil »

Poziomu rozszerzonego nie można nie zdać. Poprostu pisząc go możesz zdobyć kilka dodatkowych punktów, a i tak nic nie tracisz. Jeśli z poziomu podstawowego masz powyżej 30%, to zdałeś maturę, a gdy masz oprócz tego również jakieś punkty z poziomu rozszerzonego, to poprostu dodatkowy atut w postępowaniu rekrutacyjnym. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości