matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
tomy
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2010, o 14:34

matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: tomy »

macie jakiś plan nauki na wakacje? może jest jakiś gotowiec jak rozplanować naukę do matury 2011 na wakacjach?
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: Betusia »

Myślę ,że to kwestia indywidualna Każdy wie co powinien powtórzyć, co mu szło lepiej a co gorzej choć ja uczyć się nie zamierzam jakoś hardcorowo codziennie, solidne powtórki zacznę od września, ale jedynie planuje nadrobić materiał z klasy 2, bo nie skończyliśmy I na to dużo czasu nie zamierzam też poświęcać
Korzystajmy z wakacji póki możemy, bo cięzki rok przed nami
Awatar użytkownika
julianna1234
Posty: 76
Rejestracja: 22 maja 2010, o 15:33

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: julianna1234 »

Najlepszy plan to pooglądać telewizje, poczytać książki a przede wszytskim większość czasu spędzić na powietrzu i w ruchu Mózg odpoczynku potrzebuje! Ewentualnie zrób sobie plan powtórek ale na cały rok zaczynając najwcześniej od połowy sierpnia Będziesz spokojnie odpoczywać wiedząc że jakiś plan masz
Awatar użytkownika
patella93
Posty: 39
Rejestracja: 7 cze 2010, o 21:35

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: patella93 »

Jest z operonu rozpiska na biologię i chemię, ale to od września albo października się zaczyna nie ma co, lepiej troche odpocząc niż potem na własnej skórze (albo głowie raczej) doświadczyc zmęczenia materiału
Jak ktoś jest bardzo napalony to może zawsze pod koniec coś porobic, żeby na świeżo byc z początkiem roku szkolnego
martus_kaaa
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2009, o 18:18

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: martus_kaaa »

Ja też odpoczyam, chociaż coś tam planuję powtórzyć, ale dopiero w sierpniu. Bez przesady, trzeba trochę się zrelaksować ))
Kerad

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: Kerad »

A jeśli chodzi o naukę chemii to zwracacie jakąś większą uwagę na tłuszcze i mydła ? Bo w sumie nigdzie w informatorze nie ma napisane wprost, że tego wymagają.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: ar33k »

Kerad, a ile tego jest? chyba 3-4 reakcje + trochę o tym dlaczego mydła myją
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: karimata »

patella93 pisze:Jest z operonu rozpiska na biologię i chemię, ale to od września albo października się zaczyna
Gdzie ta rozpiska jest? w książkach ktorychś konkretnie?
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: Betusia »

syku, jest na płycie dołączonej do vademecum i testów
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: swierszczo »

Może i macie racje trzeba odpocząć ale jak mam później mieć wyrzuty sumienie ze nie zrobiłem wszystkiego żeby dostać się na lekarski to wole teraz poprzeglądać sobie notatki i operon.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: Susan »

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej
Szczególnie jak się nie było w biol-chemie to nadrobienie materiału do rozszerzeń zajmuje znacznie więcej czasu.
Dlatego ja mam ambitny plan, żeby już coś zacząć nie koniecznie tak jak ktoś powiedział wcześniej, że codziennie naście godzin spędzać w książkach ale zacząć wprawiać się już chyba można.

A tak na marginesie - Witam.
Bo odzywam się pierwszy raz ale od bardzo dawna obserwuje to forum ^^
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: Stalowy »

Wakacje są po to by całkowicie opróżnić Wasze głowy przed rokiem następnym - by mogły pomieścić dużą partię nowej.

Jeżeli już naprawdę bardzo bardzo chcecie, to ewentualnie na spokojnie w sierpniu tak dla rozkręcenia mózgownicy. Macie do matury ROK czasu. W ROK można zrobić cuda.
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: matura 2011 na wakacjach - jak się przygotowujecie?

Post autor: ttomek »

Jeżeli nie macie monstrualnych braków w stylu przez całe 2 lata ledwo przechodziłem z klasy do klasy z biologii a chce iść na medycynę to dajcie sobie spokój z nauką w wakacje.
Wypoczęty umysł to efektywniejszy umysł.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości