książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
________

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ________ »

malibu5 pisze:Miał/ma ktoś zadania maturalne z biologii WSiPu? Zastanawiam się czy ją kupić. Potrzebuję jakiegoś dobrego zbioru z biologii, żeby nauczyć się wpasować w klucz.
Maturalnie że zdasz wyd. WSiP - baardzo fajny zbiór, dużo zadan sprawdzających wiedzę. Możesz kupić. (BTW - po co kupować, ja miałam z chomikuj sciągnięty )
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: malibu5 »

Chodzi mi o tą książkę zadania-maturalne-z-biologii

Maturalnie że zdasz mam też z chomika
izaa1992
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:02

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: izaa1992 »

Sprzedam komplet 5 nowych książek do biologii poziom rozszerzony wydawnictwo PWN. Cena 100 zł plus przesyłka )
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

fructosum pisze: I dlatego zastanawiam się czy np nie lepiej zaopatrzyć się w jeden porządny zbiór jak np Persona zamiast te zbiory typu ParkEdukacja czy te zadania ( co są w zestawie z trenerem )
Z bioli Nowej Ery nie znam (aczkolwiek chemie mają tragiczną.), a operon jest w sam raz. Vademecum gutowskiej to książka genialna, jak dla mnie nawet ona sama wystarczyła by na maturke. Serio, nie przypominam sobie bym podczas sprawdzania arkusza nie znalazł odpowiedzi na pytanie w tej ksiazce.
Co do zbiorów to ja polece Maturalnie, że zdasz. oraz zbiór ćwiczeń Bukały, choć ważniejsze są i tak arkusze, wiadomo.
Z chemii w zupełności wystarczy to co masz. Abc to najlepszy zbiór pod obecna maturę (cwiczenia pod tekst etc) na rynku, więc radze go przerobić nawet 2krotnie . Z tego co pamiętam to te z omegi też nie były tragiczne, ale ważniejszy zdecydowanie Pazdro. I skombinuj sobie np. z chomika zbiory Persony i porób te zadnia z egzaminów na L/F. Pzdr
Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Huaweii »

Dokładnie. Vademecum Pyłki - Gutowskiej to jedno z najlepszych, jak nie najlepsze repetytorium. Też bardzo je polubiłam.
quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: quahodron »

Wiecie może czy jest duża różnica pomiędzy starym wydaniem podręczników do chemii wydawnictwa m.rożak z 2003r. a z 2008r. (z nowej ery, ale ci sami autorzy). Czy błędy są poprawione ?
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Morgotheron »

Moglibyście mi powiedzieć jaki jest najlepszy zbiór zadań z biologii? Mam podręcznik operonu+villego oraz mnóstwo arkuszy maturalnych.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

Maturalnie, że zdasz, Zbiór ćwiczen B.Bukała, Matura na 100% PWN. Ps. opcja szukaj nie gryzie
hora007
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2011, o 16:37

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: hora007 »

Sprzedam ksiązki do matury z biologii i chemii . Bardzo duży wybór :
- Operon
- Omega
-Medyk
-Pyłka - Gutowska
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Morgotheron, dobrze, że masz mnóstwo arkuszy maturalnych, im więcej zadań tym lepiej Co do zbiorków - dodałabym jeszcze Witowskiego, ogólnie polecam zbiory Omegi
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Morgotheron »

Dziękuje Anarion i Glikoproteina. Tak bardzo chciałbym dobrze napisać biologię i chemię. Dobrze, że tu jesteście i pomagacie innym.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: plusk »

Który podręcznik będzie dobry do nauki fizjologii zwierząt z elementami fizjologii człowieka? Mam już książkę Bukały, ale wolałabym jednak coś z mniejszą ilością szczegółów. Bardzo proszę, piszcie od razu do której klasy jest ten podręcznik z człowiekiem.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

Fizjologia organizmów Hosera, oprócz tego chyba każdy zwykły podręcznik Z WYJĄTKIEM wsipu. Trzymajcie się od tego z daleka, serio.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości