książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: makebelieve »

Kompletuje sobie ksazki do matury z biologii rozszerzonej 2015 i nie wiem do konca co dokupic Na lekcjach korzystamy z Nowej Ery i bardzo lubie te podreczniki no ale nie starcza mi Wiec mysle nad tym zeby dokupic Operon- tylko mam pytanie, bo widze, ze sa takie jakby z turkusowa okladka i takie inne z obrazkami roznymi, ktore sa nowsze i czym sie roznia?
2. Warto kupowac wszystkie czesci Bukaly czy lepiej tylko kilka? Jesli kilka to jakie?
3. Bede jeszcze celowac w Lewinskiego i zadania z Persony, ale czy warto cos jeszcze kupic? Myslalam nad Notatkami z lekcji ale nie podoba mi sie w srodku.

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: mrsdavis »

Makebelieve pisze: 2. Warto kupowac wszystkie czesci Bukaly czy lepiej tylko kilka? Jesli kilka to jakie?
Jak dla mnie Bukała jest dobra jedynie jeżeli chodzi o fizjologię roślin.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: skface »

To będzie chyba dobry temat. Poleci ktoś jakiś zestaw do biologii ? Bukała, Nowa Era ? Coś z tych ?
anetsonek_1803
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 10:20

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: anetsonek_1803 »

Witam mam do sprzedania następujące książki do matury rozszerzonej z biologii i z chemii :
BIOLOGIA:
1.Podręcznik z operonu część 2 zakres rozszerzony - 15zł
2.Biologia podręcznik tom 1 (biologia komórki, genetyka i biotechnologia) -Wydawnictwo Szkolne PWN - 18zł
3.Vademecum matura biologia 2010 - Wydawnictwo Operon – 30zł
4.Biologia Vademecum Maturzysty - Wydawnictwo Zielona Sowa – 15zł
5.Biologia testy dla maturzysty 2007 - Wydawnictwo Operon – 15zł
6.Trening maturzysty poziom podstawowy i rozszerzony - Wydawnictwo Greg – 10zł
7.Biologia maturalnie,że zdasz (pytania, zadania, testy, arkusze egzaminacyjne) - Wydawnictwo WSiP – 10zł
8.Biologia matura na 100% zestawy maturalne - Wtdawnictwo Szkolne PWN (książka bez okładki,ale nowa) – 8 zł

CHEMIA:
1.Chemia repetytorium dla maturzystów Wiesz, że zdasz - Wydawnictwo WSip – 15zł
2.Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony - Krzysztof Pazdro – 15zł
3.Chemia wybór testów z egzaminów wstępnych na akademię medyczną i kierunki przyrodnicze tom 1 - Andrzej Persona – 10zł

Polecam!
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

slayer9 pisze:To będzie chyba dobry temat. Poleci ktoś jakiś zestaw do biologii ? Bukała, Nowa Era ? Coś z tych ?
Cały temat jest o tym, ale niech będzie
Bukały mam pdfy z chomika iii jest okej choć za dużo rzeczy niekiedy, zadanek bardzo dużo, choć wydaje mi się, że trochę na siłę robione - sam korzystam tylko ze Zbioru Ćwiczeń Bukały. Ale jak poczytałem to ludzie sobie chwalą ten Trening.
Nowej Ery nigdy w rękach nie miałem więc się nie wypowiem. Wydaje mi się, że standardowy Operon 1-3 w zupełności wystarczy. ważniejsze i tak jest robienie zadań.
Do fizjologii wszelakiej i metabolizmu - Hoser najlepszy
Do powtórek a nawet samej nauki Vademecum Pyłki-Gutowskiej (ja kupiłem nowe za 20zl)
Ze zbiorów (zaraz za arkuszami, najważniejsza sprawa) to najlepsze Maturalnie, że zdasz WSiP, Zbiór cwiczen Bukała, Matura na 100% PWN, Ćwiczenia maturalne z komentarzami 1-5 Czarnocki MEDYK (<-chyba najlepszy z nich wszystkich). Wszystko znajdziesz na chomiku . Pzdr
cesena
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2013, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: cesena »

Uczę się z kompletu operonu do biologii R + vademecum operonowe 2014,dzis przyszlo mi vademecum Pyłki-Gutowskiej. Zastanawiam się,czy dołożyć do tego III cz. Biologii Wiśniewskiego czy to wystarczy?
hutt
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2013, o 21:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: hutt »

Cześć, mam pytanie dotyczące zbioru zadań i pakietu testów Bukały w wyd. Omega. Czy wydanie z 2002 odbiega merytorycznie od wyd 2012 w stopniu znaczącym ? Czego dotyczą zmiany, bo zakładam że jakieś są, tak ?
hutt
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2013, o 21:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: hutt »

Jako że nie mogę edytować postu, pozwolę sobie dopytać o I część tej książki, czyli pakiety zadań. W wersji z chomika (wyd. 2002) tych pakietów jest 29, natomiast w nowszych np 2011 jest ich 33. Coś dodali czy może podzielili inaczej i stąd te różnice ?

Ostatnia kwestia to testy, okładka.

Czy są one takie same, w edycji dwu tomowej (testy + pakiety zadań) oraz jako samodzielna książka ? Wyd 2002

Dzięki i przepraszam za zamieszanie
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

hutt pisze:Cześć, mam pytanie dotyczące zbioru zadań i pakietu testów Bukały w wyd. Omega. Czy wydanie z 2002 odbiega merytorycznie od wyd 2012 w stopniu znaczącym ? Czego dotyczą zmiany, bo zakładam że jakieś są, tak ?
Nie widziałem starego, ale Nowa Matura jest od 2005, wiec chyba różnice będą, tak na zdrowy rozsądek
roksanaw
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2013, o 22:36

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: roksanaw »

Mam pytanie. Waszym zdaniem lepszy jest zbiór zadań do biologii: Maturalnie, że zdasz (w księgarnii internetowej znalazłam wydanie z 2005roku, trochę stare) czy może abc maturalne? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo chciałam któreś z nich zamówić
Blue Sky
Posty: 38
Rejestracja: 23 gru 2013, o 12:23

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Blue Sky »

Maturalnie, że zdasz lepsze, chyba, że ABC znajdziesz dużo nowsze, bo 2005 rok to rzeczywiście trochę stare.

cesena
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2013, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: cesena »

Co warto wypożyczyć z biblioteki do nauki biologii? Znalazłam takie pozycje:
- Biologia J.Danowski (wyd. Warszawa 1998)
- Biologia Solomon,Vilee. (wyd. z 1996)
- Lewiński: Molekularne podłoże biologii,genetyka,cytologia i histologia,anatomia i fizjologia człowieka
- OKE Poznań z CKE - Informator Maturalny od 2005 r - aktualny?
Awatar użytkownika
baloo
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2014, o 17:30

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: baloo »

Osobiście korzystałam z Lewińskiego i mogę polecić, ale tylko jeżeli masz dużo czasu na naukę, bo wiele rzeczy jest w nim ponad program. Chyba jedynie Danowski jest taki całkiem, całkiem pod maturę, choć słyszałam, że również ma dużo rzeczy ponad program . Doczytywać zawsze można.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości