Farmacja UJ 2010

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

Ja tam po mgr planuje isc dalej na dr Wiem odległe plany, ale czasem warto miec plan na siebie hehe. Potem uderzac w firme lub instytut
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Anq007 »

czy ja wiem czy tak odległe mi I rok minął bardzo szybko, pewnie się nie zorientuję jak będę pisać pracę
a dr czego?
ja właśnie zawsze chciałam bardziej klinicznie, praca z pacjentem i te sprawy ale jak na razie w Polsce to nie takie kolorowe.
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

No dr z farmacji, mam nadzieję, że też na CM UJ
No przede mną jeszcze 5,5 roku i dopiero dr hehehe
I zawsze chciałem właśnie się pobawić z lekami itd w jakiejś firmie lub instytucie. Ogólnie, żeby coś pożytecznego dla ludzkości zrobić
Latiaxis
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:37

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Latiaxis »

Biochemister napisał kiedyś
Biochemister pisze: Prawda jest taka że większość i tak nie widzi się poza apteką
Po pierwsze - praca w aptece jest na wyciągnięcie ręki, jest dobrze płatna i nie wymaga niczego więcej poza PWZ.

Praca w badaniach klinicznych wymaga chociażby biegłego angielskiego, praca w działach R&D wymaga szeregu umiejętności - a tego większość nie ma, nie oszukujmy się Przy produkcji najczęściej nie zarobisz na początku połowy tego co w aptece. Nie dla każdego jest to łakomy kąsek.

No i warto wspomnieć że na każdym kierunku panuje przeciętniactwo, na farmacji jak najbardziej też większość nie będzie nawet myślała o innej pracy jak apteka po ukończeniu studiów. W tym przypadku najprostsza linia oporu jest całkiem wygodna i dochodowa.
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

To jest prawda, że większość idzie na farmację, żeby potem pracować w aptece. Jak mówisz praca łatwa, dużo się nie namęczysz a zarobisz spoko kasę.

Ja jednak chciałbym pracować w firmie, ale to po zrobieniu dr No i zobaczy się jak to będzie za 5 czy 9 lat
Latiaxis
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:37

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Latiaxis »

ja podobnie, tylko nie chciałbym po skończeniu farmacji ( studiów magisterskich) byc dalej na utrzymianiu rodziców. Najpierw jakas praca,żeby sie samodzielnie utrzymać, zdobyć doświadczenie i dopiero mozna mysleć o doktoracie. Studiów doktoranckich nie wykluczam, chyba że dostanę jakąś dobrą posadę i nie będzie czasu ani potrzeby.
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

No o to właśnie chodzi, żeby jakoś już po mgr nie byc na utrzymaniu rodziców. Może się jakoś uda (są stypendia dla doktorantów), na razie przed nami pięknie 5 lat studiów
Latiaxis planujesz mieszkac w akademiku czy jakas stancja? Ja złozyłem wniosek o akademik, ale nie wiem czy dostanę i muszę zaczac szukac stancji.
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Anq007 »

Mirson - z tego co pamiętam to I rok zawsze dostaje ) przynajmniej tak było od lat - ale zawsze lepiej się zabezpieczyć
część osób nawet pracuje w trakcie studiów - i całkiem nieźle godzą pracę, studia i życie studenckie )
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

Anq007 - ja bym chciał dostać akademik, już raz mieszkałem w akademiku i okres ten wspominam cudownie.
Jeśli posiada się umiejętność dobrego zorganizowania sobie czasu to można wszystko pogodzić
Latiaxis
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:37

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Latiaxis »

Mirson, ja mieszkam 20 km od krakowa, 30km od wydziału, więc nie mam szans na akademik.

Anq007, no nie wiem czy wszyscy, nie raz słyszałam, że studenci z małopolski mają problem z dostaniem się do akademika. Nie wiem jak jest w rzeczywistości.
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Anq007 »

w tym roku w akademiku były osoby, które na wydział miały 1,5h drogi
od tego roku zmieniają kryterium przyznawania akademików, ale to już wiecie, jednak z tego, co słyszałam zarówno przed zaczęciem studiów jak i podczas ich, to dla I roku rezerwują bardzo dużo miejsc
zawsze można zapytać ile w tym roku przeznaczają dla I roku farmacji - wtedy ma się jakieś rozeznanie
Latiaxis
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:37

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Latiaxis »

jeśli chodzi o pracę, przy uj działa biuro karier. Czy mozna za ich pośrednictwem dostac jakąś pracę nie mając większego doświadczenia? Jeśli tak, czy jest to praca związana z kierunkiem studiów, czy tez dostępna dla ogółu, np. praca kasjera w markecie itp.

Anq007, mówiłaś że część osób pracuje, można wiedzieć o jaką prace chodzi. czy jest to praca w barze, warzywniaku itp czy bardziej ambitna
Awatar użytkownika
Mirson
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:01

Re: Farmacja UJ 2010

Post autor: Mirson »

Wydaje mi się, że praca na studiach to raczej nie jest związana ze studiami tylko coś w stylu bar, sklep z odzieżą itd. Mogę się mylic ale tak np parę osób na studiach na których byłem w zeszlym roku pracowała.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości