Chirurg

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jarek1215
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2010, o 23:09

Chirurg

Post autor: jarek1215 »

Witam , mam 15 lat i za niedługo skończę gimnazjum , chce isc na medycynę i zostać chirurgiem w przyszłości . I mam do was pytanie czy to dobra praca , od wielu kolegów słyszę ze jak zostanę chirurgiem to będę miał bardzo dużo pieniędzy i to bardzo fajna praca , czy to prawda? Chciał bym tez się dowiedzieć jak będą wyglądały studia i mój zarobek , ile lat muszę się uczyć żeby dojść do celu?

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Chirurg

Post autor: vahti »

6 lat studiów lekarskich, rok stazu, LEP, 6 lat specjalizacji, całość skończona po trzydziestce. Dostań najpierw się do porzadnego liceum, potem porządnie zdaj mature, potem przebrnij przez pierwsze lata studiów lekarskich, i bedziesz mógł myśleć o chirurgii.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Chirurg

Post autor: Khayman00 »

6 lat studiów lekarskich, rok stazu, LEP, 6 lat specjalizacji, całość skończona po trzydziestce. Dostań najpierw się do porzadnego liceum, potem porządnie zdaj mature, potem przebrnij przez pierwsze lata studiów lekarskich, i bedziesz mógł myśleć o chirurgii.
Toć rzut kamieniem przecież
Awatar użytkownika
aniag61
Posty: 36
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 14:49

Re: Chirurg

Post autor: aniag61 »

Witam.
Ja też zamierzam zostać chirurgiem. Ale najpierw koncentruje się na dobrym zdaniu matury i dostaniu się na medycynę.
Możliwe jest też że podczas nauki inna specjalizacja zainteresuje i zmienię swoje plany.
Ale potwierdzam mojego przedmówce: najpierw zajmij się nauką, maturą i dostań się na lekarski
Życzę powodzenia i może kiedyś się na jakiejś uczelni albo w szpitalu się spotkamy
Awatar użytkownika
barnabaxo
Posty: 222
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:42

Re: Chirurg

Post autor: barnabaxo »

vahti, Staż czasem nie zniesiony?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Chirurg

Post autor: David »

Były takie plany, ale z tego co wiem jeszcze tego nie wprowadzono.

Problem tkwi w tym, że w razie takiej zmiany zmianie musi ulec program studiów, by zawierał więcej zajęć praktycznych.
lykorz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chirurg

Post autor: Medycyna Lwów »

najprawdopodobniej osoby które zaczną w tym roku i skończą w terminie stażu mieć nie będą. Programu też nie zmienią, bo staż to nie przedłużenie studiów.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Chirurg

Post autor: foxy_ »

Na AMwro chodzą już słuchy, że i osoby, które zaczęły studia w zeszłym roku także stażu mieć już nie będą.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chirurg

Post autor: Medycyna Lwów »

trzeba by sprawdzić na stronie MZ czy podpisała Kopacz rozporządzenie, bo wiem ze w styczniu było już gotowe, tylko komu się chce - mi nie ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chirurg

Post autor: Padre Morf »

najprawdopodobniej osoby które zaczną w tym roku i skończą w terminie stażu mieć nie będą. Programu też nie zmienią, bo staż to nie przedłużenie studiów.

palny są, słuchy chodzą a wyjdzie jak zwykle ]
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: Chirurg

Post autor: Stazystka »

czyli nic nie wyjdzie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chirurg

Post autor: Medycyna Lwów »

nie byłbym takim pewnym i raczej bym się z tego nie cieszył
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Chirurg

Post autor: formica »

hmmm czyli nic nie wiadomo. A rok temu na immatrykulacji rektor był przekonany, że to już postanowione.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 51 gości