Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: atomic »

Witam,

mam kilka pytań odnośnie kierunku lekarskiego, niestacjonarnego.

1. Czy można się przenieść ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne?
Jeśli jest to możliwe to jakie są warunki i kiedy jest to najprościej zrobić?

2. Czy prościej będzie przenieść się ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne czy może napisać matura raz jeszcze i startować ponownie w rekrutacji?

3. Jak, to jest z wf-em, czy ocena z tego przedmiotu liczy się do średniej czy może nie?

4. Jaki może być przypuszczalny próg na ten rok rekrutacji?

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: boski »

Można. Dostajesz się na niestatcjo, zakuwasz tak żeby zaliczyć pierwszy rok i jednocześnie poprawiasz maturke. Jeśli poprawisz to za dwa lata składasz papiery, dostajesz się na stacjo i idziesz z indeksem żeby przepisali Ci ocenki z przedmiotów które zaliczyłeś:P
Jest jednak ryzyko,że nie poprawisz matury ,większe niż gdybyś nie składał i zakuwał do samej maturki w domu (ciężko mature i anato naraz za ogon ciągnąć), ale za to nie masz wtedy roku w plecy!

Wf zaliczenie,a nie oceny,więc nie wlicza się do średniej.

Próg na pewno się zarysuje stacjo +255
niestacjo +200
dr Zabunia
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2009, o 21:20

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: dr Zabunia »

Mam pytanie kto z was rejestrował się na niestacjonarne? Trochę dziwne to było że rekrutacja na stacjo i niestacjo była w tym samym czasie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: randomlogin »

Jeszcze tak co do tego WFu - jesli myslisz o niestacjonarnych to w ogole nie ma obowiazkowego WFu. Mozna bodaj na basen pochodzic jak sie chce, ale nie trzeba. Na stacjonarnych z drugiej strony jest obowiazkowy, i dokladnie NIC przed nim nie ratuje. Zaswiadczenia od odpowiedniego specjalisty moga ewentualnie zamienic typowy WF na basen/gimnastyke korekcyjna, ale swoje odbebnic trzeba. A co do ocen to moze zle pamietam, ale ten normalny chyba byl na ocene. Na korekcyjnej faktycznie jest tylko zal. No i niezaleznie od tego WF jest za 0 ECTSow, wiec nawet jesli na ocene, to do sredniej sie nie liczy (podobnie jak lacina).


Co do przenosin, to dokladnie tak jak napisal boski - mozna sie przeniesc, ale na podstawie poprawionych wynikow matury. (Tutaj nie jestem pewien jednej rzeczy - czy trzeba sie w danym roku dostac na stacjonarne, czy wystarczy miec tyle punktow, ile wystarczyloby na stacjonarne w roku, w ktorym poszedlem na niestacjonarne co czasem wychodzi korzystniej.).
cmujlekarski
Posty: 11
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:34

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: cmujlekarski »

Rejestracja na niestacjonarne odbywa się z listy na stacjonarne tzn.: trzeba zarejestrować się na stacjonarne i niestacjonarne, po liście stacjonarnych jeśli się ktoś nie dostał a złożył na niestacjonarne ląduje na liście niestacjonarnej.

Aby się przenieść punktów trzeba mieć tyle ile w danym roku potrzeba na stacjonarne.

WF trzeba odrabiać jeśli chce się przenieść, ale nie słyszałem żeby był kiedykolwiek z tym jakiś kłopot.

Co do pierwszego posta:
1) poprawa matury, choć niedawno dało się jeszcze za średnią.
2) startować ponownie
3) wf nie jest na ocenę tylko na zal, tak jest napisane na stronie CMUJ
4) stacjo (dzięki pieprzonej matematyce) 260+ niestacjo ~190
mentos13
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2009, o 16:58

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: mentos13 »

1) Można sie przenieść jeżeli poprawisz maturke lub w przypadku gdy Twoja srednia z ocen wyniesie nie mniej niz 4,5 POWODZENIA!
2)Startować ponownie (pojedyncze przypadki sie zdarzały)
3)ponoc niestacjonarne nie maja wf obowiazkowego
4)180-190 pkt być może niższy byc moze

Apropo rejstracji to zawsze było tak ze rekrutacja na niestacjo odbywała sie w oparciu o liste kandydatów którzy zarejstrowali sie na stacjo i ta rekrutacja odbywała sie w późniejszym terminie.
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Re: Kilka pytań odnośnie lekarskiego niestacjonarnego.

Post autor: atomic »

Ja się WF-u nie boje, a w ręcz myślę o tym, aby dostać się do reprezentacji koszykówki, bo słyszałem, że nawet jest fajny poziom.

Sport jest dla mnie równie ważny jak nauka, więc nie ma mowy o żadnym unikaniu WF-u czy coś z tych rzeczy.

Rozmawiałem kilka dni temu z młodym lekarzem i powiedział mi tak, że po 3 roku można się przenieść bez problemu, tylko wystarczy mieć fajna średnia i iść do dziekanatu i tam się składa jakieś podanie.
Z tego co mi mówił to o tym sposobie się nigdzie nie wspomina, z wiadomych powodów, ale ponoć taki istnieje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości