Zaświadczenie lekarza med. pracy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Medycyna Lwów »

po pierwsze badania są za darmo jeśli ma się skierowane, po drugie idąc na TAKIE studia trzeba być zdrowym, jeśli ktoś tego nie rozumie, to dziwię sie po co sobie te studia wybrał. Po 3 każdy powinien mieć zrobione: badanie ogólne krwi (morfologia + biochemia), spirometria, bad. wzroku, ogólne bad. lekarskie i RTG klp (gruźlica!). Robiący to prywatnie lekarze podchodzą do tego minimalistycznie, bo liczy się kasa, a jak potem wyjdzie coś na studia to dopiero będą problemy.
abotak
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:19

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: abotak »

Badania są za darmo ze skierowaniem, ale tylko w województwie w którym mieści się uczelnia, która je wydała.
paulingus
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2009, o 20:12

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: paulingus »

ale te badania robią w tym samym dniu co jesteśmy zapisani do lekarza, czy sami musimy się na nie zapisać? ( i jakie to mają być badania?)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Medycyna Lwów »

nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem co jest napisane wyżej?! w 1 dzień się tego raczej nie załatwi
kerla2
Posty: 61
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 07:14

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: kerla2 »

abotak pisze:Badania są za darmo ze skierowaniem, ale tylko w województwie w którym mieści się uczelnia, która je wydała.
Dokładnie się na tym nie znam, ale chyba nie jest tak, jak piszesz, bo ja mieszkam w woj. łódzkim, a badania w przychodni miałam za darmo.

W jeden dzień można zrobić badania, ale tylko jeśli masz aktualne badania krwi - dzięki temu nie musisz marnować dnia na pobieranie krwi, bo wyniki są dopiero następnego dnia (przynajmniej tak jest u mnie), a tylko z wynikami możesz iść do lekarza.
Awatar użytkownika
Exence
Posty: 31
Rejestracja: 13 mar 2009, o 19:54

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Exence »

paulingus pisze:ale te badania robią w tym samym dniu co jesteśmy zapisani do lekarza, czy sami musimy się na nie zapisać? ( i jakie to mają być badania?)
Idę jutro na 8 na badania a o 15 mam wizytę u lekarza. (w tej samej przychodni)
1 dzień. Jakby nie patrzeć.
abotak
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:19

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: abotak »

No, to ja już nie wiem od czego to zależy. Tak mi mówiła koleżanka, która dowiadywała się o badania potrzebne na lekarski do Krakowa.
U mnie w jednej przychodni w ogóle nie mogłam zrobić, bo babka, choć ma tytuł lekarza medycyny pracy stwierdziła, że przychodnia nie ma umowy itd.itd. Nvm. -)
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: jarek 12345 »

A aktualne badania krwi to np. jak się w lutym robiło
kerla2
Posty: 61
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 07:14

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: kerla2 »

Wydaje mi się, że badania krwi są aktualne przez 2-3 miesiące, ale nie dam głowy.
marth91
Posty: 38
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:49

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: marth91 »

Dzwonilam dzisiaj do biura rekrutacyjnego, spytac czy dostali moje zaswiadczenie. Okazalo sie, ze tak i narazie wszystko jest ok, ale nie wiadomo czy we wrzesniu dziekanat mi tego nie cofnie, bo data nastepnego badania nie moze przekraczac czasu studiowania, a u mnie przekroczyla. Nie wiedzialam tego wczesniej, pani doktor wypisala tak jak uwazala. A ja teraz zastanawiam sie co bedzie we wrzesniu Mam nadzieje, ze za takie cos nie skresla mnie z listy studentow. Mial ktos kiedys tak?



Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: jarek 12345 »

A do kiedy ci wypisala to zaswiadczenie
Ola_90
Posty: 256
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:43

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Ola_90 »

marth91 pisze:Dzwonilam dzisiaj do biura rekrutacyjnego, spytac czy dostali moje zaswiadczenie. Okazalo sie, ze tak i narazie wszystko jest ok, ale nie wiadomo czy we wrzesniu dziekanat mi tego nie cofnie, bo data nastepnego badania nie moze przekraczac czasu studiowania, a u mnie przekroczyla. Nie wiedzialam tego wczesniej, pani doktor wypisala tak jak uwazala. A ja teraz zastanawiam sie co bedzie we wrzesniu Mam nadzieje, ze za takie cos nie skresla mnie z listy studentow. Mial ktos kiedys tak?




Jeżeli Ci cofną, to zrobisz nowe badania i wyślesz. Spokojnie, z listy studentów Cię nie wykreślą.
marth91
Posty: 38
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:49

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: marth91 »

Do 2016. Dzięki, już jestem spokojniejsza)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości