Zaświadczenie lekarza med. pracy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: buziaczek_66 »

Jak to jest z tym skierowaniem do lekarza med. pracy? Jesli dostanę się do wawy i pojadę tam złożyć dokumenty to dopiero wtedy na miejscu oni mi wydają tam to skierowanie do lek. med. pracy? Czy to zaświadczenie trzeba od razu z dokumentacją przywieść? Jeśli tak to skąd wziąć to skierowanie? Czy bez niego się obejdzie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Medycyna Lwów »

ludzie jakim cudem zdaliście maturę skoro nie umiecie przeczytać ze zrozumieniem zasad rekrutacji? dopóki się nie dostaniesz nie zanosisz NIC, potem dają skierowanie, ale wątpię czy w twoim przypadku do tego dojdzie.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Halius »

Spokojnie Kamilu On/Ona mówi już o sytuacji po dostaniu się. Wątpliwość jest tylko tego typu, czy kiedy będzie wiózł dokumenty ma mieć ze sobą już zaświadczenie lekarskie (a jeśli tak to skąd ma wziąć wcześniej skierowanie), czy też dopiero przy spotkaniu z komisją rekrutacyjną dostanie skierowanie a samo zaświadczenie będzie trzeba dostarczyć jakoś w późniejszym terminie. Ja tak to zrozumiałem
Do założyciela tematu: druga wersja. Jeśli się dostaniesz i zawieziesz papiery, dostaniesz skierowanie a badania będziesz musiał wysłać im zdaje się do końca września. Przynajmniej tak było rok temu
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: buziaczek_66 »

Dzięki Halius, dokładnie o to mi chodziło.
marth91
Posty: 38
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:49

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: marth91 »

Dostałam dzisiaj skierowanie na badanie lekarskie i pan z biura rekrutacji powiedział mi, że mam 2 tygodnie na złożenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do studiowania. Ponadto dostałam informacje dot. obowiązkowych badań i szczepień. Wybaczcie mi, jeśli pytanie jest głupie, ale wolę się upewnić od bardziej doświadczonych, czy w ciągu tych dwóch tygodni muszę dostarczyć tylko zwykłe zaświadczenie czy także zrobić te badania na nosicielstwo salmonelli i szczepienie przeciw WZW typu B? Niby jest napisane, że studenci muszą przedstawić to po immatrykulacji, ale byłabym wdzięczna gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Anex »

Jeśli masz 3 dawki szczepionki przeciw wzw to niby w zeszłym roku był termin do któregoś września, ale tak naprawdę to niektórzy nawet w maju donosili papiery, jeśli chodzi o lekarza medycyny pracy to sprawdź czy jest napisana data następnego badania, bo jak nie ma to będzie problem.
marth91
Posty: 38
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:49

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: marth91 »

Anex, czemu problem?
Właśnie powiedzieli mi dziś, że z datą następnego badania nie powinno być problemu, bo wystarczy mi ono na cały czas trwania studiów. Jak byłam po zaświadczenie, które potrzebne mi było do Poznania, bo chcieli je wcześniej, to tam datę ponownego wyznaczyli mi za 10 lat. Chodziło mi tylko o to czy to wszystko trzeba złożyć razem, czy na razie wystarczy samo zaświadczenie.
?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Medycyna Lwów »

masz mieć wpisaną jakąkolwiek datę, nie może być wydane bezterminowo.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Stalowy »

To zależy od tego gdzie trafisz - w jednym miejscu zanim wydadzą Ci zaświadczenie, będą Cię pukać stukać i badać - a w innym skończy się na zwykłym wywiadzie i tylko szybkim machaniu długopisem

I jedno i drugie zaświadczenie jest tak samo honorowane - jedno będzie co najwyżej bardziej szczegółowe".

Najważniejsza jest formułka jaką będzie miał na druczku lekarz medycyny pracy - wg jakiejśtamdzikiej blablabla ustawy stwierdzam, że ta i ta urodzona wtedy i wtedy tu i tu może śmiało walić na studia o takim i takim kierunku. Miłego dnia"

Bardzo istotne jest to miłego dnia", pamiętaj się upomnieć!
marth91
Posty: 38
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:49

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: marth91 »

haha ok! dzięki
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Anex »

Ja miałam bez daty i w końcu mi przyjęli, ale uznali, że jest ważne tylko rok i teraz musiałam załatwiać następne, chyba najwyżej można na 5lat wystawić, ja mam na 3 teraz. A jeszcze a propo tych badań to nie zapomnijcie o oświadczeniu od lekarza albo medycyny pracy albo swojego rodzinnego po otrzymaniu wyników, wzór powinien wisieć koło pamiętnego pokoju 240 i o wpisie do książeczki sanepidowskiej.
piotrekmielec
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, o 20:06

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: piotrekmielec »

Elo. Wiecie moze na jaki adres mam wysłać to zaświadczenie od lekarza medycyny pracy? Tam na trojdena czy na żwirki?
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Zaświadczenie lekarza med. pracy

Post autor: Halius »

Ul. Żwirki i Wigury 61
02-091 Warszawa
Z dopiskiem Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna danego kierunku.
Rok temu polecono mi wysłać na ten adres.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości