Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Jak donoszą najnowsze badania , niedźwiedź brunatny , pojawił się około 10-15 mln lat temu .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

A dziś jadąc autobusem , widziałem lisa .Bardzo miłe spotkanie .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Bezpłetwiec Anseranas semipalmata , karmi pisklęta z dzioba do dzioba .Wyjątek u blaszkodziobych .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Gąsienica rusałki żałobnika Nymphalis antiopa , gdy jest zaniepokojona rzuca całym ciałem , by odstraszyć napastnika .
jmebqlsv
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2012, o 18:17

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: jmebqlsv »

Będąc latem nad morzem przyglądałem się dzikom i lisowi którzy spędzali wakacje razem z turystami stanowiąc swoistą symbiozę i ukazując przystosowywanie się natury do otaczającego go świata w zakasującym tempie. Dziki chodziły sobie parą pomiędzy domkami letniskowymi nie zwracając uwagi na turystów jakoby im nie przeszkadzało nawet że samochód jedzie obok ulicą. Jak to śpiewał Niemen : dziwny jest ten świat
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

U nas też kiedyś podchodziła locha z młodymi w pobliże domostw , jednak nie wiem co się teraz z nią stało .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Możemy być dumni , w Białowieży wzrasta populacja żubrów , dziś tych wielkich ssaków jest coś około 480 .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Grzebiuszka ziemna zwana też huczek Pelobates fuscus to chyba nasz najdziwniejszy płaz , jedyny przedstawiciel grzebiuszek w Polsce , znany z tego ,że zagrzebuję się w ziemi .Ma mało wrogów naturalnych , gdyż jego skóra na ostry zapach czosnku .Ale jest jeden z drapieżników , który poluję na te płazy .Jest to mały sokół kobczyk Falco vespertinus , który poluję na nie .Przed pożarciem ptak zrywa z płaza skórę o ostrym zapachu .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Siniak Columba oenas to jedyny nasz gołąb co się gnieździ w dziupli .
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Kasia888 »

Jestem tu nowa, ale bardzo się interesuje zoologią (szczególnie ornitologią) i postanowiłam też coś napisać
Wiecie, że największy odnotowany lęg modraszki wynosi 19 jaj
to taka ciekawostka
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

To fakt , a teraz sobie wyobraźmy , ile razy dziennie dorosły osobnik musi przynosić młodym do dziobków , coś na ząb
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Poślizgowate Hydrometridae , to delikatne zwykle nie latające pluskwiaki . Mają duże oczy wystające po bokach wydłużonej głowy .Ich czułki i kłujka składają się z 4 segmentów .Są owadami poruszającymi się po powierzchni stawów ,bagnach i mokradłach . Tolerują wody słodkie i słone .Siedzą często na brzegu lub liściu . Ich ruchy są powolne , żywią się małymi owadami .
Jest ich 120 gatunków , mają od 8do 12 mm .
Detektyw Monk

Re: Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Żyjący na Sumatrze , Borneo i Półwyspie Malajskim , kot kusy Felis planiceps , ma ciekawy sposób oznaczanie swego terytorium , otóż drapieżnik oznacza zapach , czołgając się na brzuchu .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość